Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Grecja

Grecja znajduje się w południowo - wschodniej części Europy w otoczeniu Morza Egejskiego, Morza Jońskiego i Morza Śródziemnego. Składa się z głównego lądu oraz ok. 6000 wysp, z których tylko 227 jest zamieszkanych. Stąd też transport promowy jest tutaj dość dobrze rozwinęty.

Co można zobaczyć i robić w Grecji?

Grecja od lat jest popularnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych. Liczne wyspy z piaszczystymi plażami, błękit wody, gorąca pogoda oraz zabytki antycznej Grecji przyciągają turystów z całego świata. Do najbardziej popularnych wysp należą: Kreta, Rodos, Santorini, Korfu, Zakintos, Paros.

W Atenach, stolicy Grecji znajdują się ruiny Akropolu - starożytnej twierdzy położonej malowniczo na skalistym wzgórzu. Miejsce zostało wpisane na listę UNESCO, podobnie jak Meteory - klasztory zbudowane na skale lub Olimpia, gdzie odbyła się pierwsza olimpiada sportowa.

Amatorzy wędrówek z pewnościę wybiorą się na Górę Olimp lub świętą Górę Atos. Nie mniej jednak głównym celem podróży do Grecji jest wypoczynek na plaży i kąpiele w morzu.

Jak poruszać się po Grecji?

Setki tras promowych łączą liczne wyspy oraz wyspy z głównym lądem, stąd też promy możemy zaliczyć jako główny środek transportu. Na niektórych wyspach brak ruchu kołowego. Na głownym lądzie są ograniczone połączenia kolejowe i autobusowe, dlatego najlepiej poruszać się samochodem.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Grecji i na greckie wyspy?

Do Grecji można dotrzeć promem z Włoch do Patras i Igoumentisa na zachodnim wybrzeżu. Pireus jest portem dla Aten, skąd wypływają promy na liczne wyspy skupione w archipelagach jak Dodekanez, Cyklady, Sporady.

Direct Ferries zaleca kupić bilet na prom do Grecji i greckie wyspy z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Grecji i greckie wyspy. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Anek Superfast
  • Uzyskaj cenę
 • Minoan Lines
  • Uzyskaj cenę
 • A-Ships Management S.A
  • Uzyskaj cenę
 • Grimaldi Lines
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Grecja opinie

 • "`Naxos to Santorini"

  szybko, wygodnie, bez problemów

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Kolejna spokojna podróż..."

  Wszystko ok. Standardowe usługi, cisza i spokój.. Polecam 😊

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam"

  Dośc trudno było zorientowac się w rozkładzie przejazdów (przez internet). Bardzo łatwo dokonaliśmy rezerwacji i opłatę za rejs. Trochę za mocno działała klimatyzacja wewnątrz.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "The best"

  Very good , Im realy happy

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Grecja - Trasy i Porty