Ithaka
Poros
Promy do Kefalonia
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Ithaka Poros

Ithaka Poros polaczenie laczy Wyspy Jońskie z Kefalonia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Levante Ferries. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 40 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Ithaka Poros zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Jońskie do Kefalonia.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Ithaka do Poros?

Czas przeprawy promowej z Ithaka do Poros wynosi około 40m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Ithaka do Poros i sprawdzić dostępność.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Ithaka a Poros?

Jest 1 operator promowy dla Ithaka do Poros i jest to
  • Levante Ferries

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Ithaka do Poros?

Zarezerwuj promy z Ithaka do Poros poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Ithaka do Poros?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Ithaka do Poros z
  • Levante Ferries

Czy można zabrać samochód na prom z Ithaka do Poros?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Ithaka do Poros z
  • Levante Ferries

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Ithaka do Poros?

Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Ithaka - Przewodnik

Itaka to grecka wyspa położona na Morzu Jońskim i jest częścią grupy Wyspy Jońskich. Itaka znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Kefalonii i jest w zasięgu wzroku z Grecji kontynentalnej. Wyspa składa się z dwóch części, które są połączone przez wąski pas ziemi, który ma około 600 metrów szerokości. Obie części otaczają dużą zatokę Molos. Stolica wyspy, Itaka, ma jeden z największych naturalnych portów, który jest strzeżony przez Wysepke Lazaretto. Wysepka jest domem dla Kościola Zbawiciela i ma resztki starego więzienia. Itaka jest pięknym osiedlem, któremu udało się utrzymać swoją tradycyjną architekturę Jońska i znajduje się w południowej części wyspy. Miasto posiada pokoje do wynajęcia, restauracje i tawerny, sklepy, bay i kluby. Jaskinia Nimfy jest popularną atrakcją na wyspie i znajduje się na południu Ithaki. Nazywa się ja rowniez marmurowa jaskinia, ktora ma dwa wejścia; jedno dla bogów i jedno dla śmiertelników. Jest ozdobiona pięknymi stalaktytami i, według Homera, Odyseusz ukrył dary, ktore Alkinoos, Król Feakes, dał mu w jaskini.

Port w Itace jest połączony promem do Kefalonia, Lefkada, Patra i Astakos a także do Patry poprzez Kefalonie.


Poros - Przewodnik

Miasto port Poros Zapewnia znaczący związek z jego codziennej promowe między greckiej wyspie Kefalonia i Grecji kontynentalnej. Po trzęsieniu ziemi w 1953 roku, kiedy domy niewielu rybackie, które złożyły się na wsi zostało zniszczonych, został odbudowany z pomocą Brytyjczyków.Miasto jest we wrześniu pośród dramatycznej scenerii gór Atros i Pähni i linii brzegowej, co sklepy zapewniają miasto z plażami i bezpiecznego portu.Cieśnina Poros ma 80 m głębokości Przepaść, o stromych zboczach, gdzie można zobaczyć zagłębienia w skałach - śladami mitycznego Herkulesa.Rzeka Vohinas wypływa z "dna" jeziora, z jest suche koryto rzeki w miesiącach letnich, ale w zimie przepływa przez miasto.

Legenda głosi, że duże skały tuż przy plaży, pomiędzy Poros i Skala zostały rzucone na początku najeźdźców przez Cyclops.Linia brzegowa z drugiej strony Poros, naprzeciwko Ithaca, jest jednym z ostatnich ostoi zagrożonych Mniszka Morza Śródziemnego.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.