Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2936 trasach i z 678 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do HongKong

Hong Kong to niezależe terytorium na południowym wybrzeżu Chin, która słynie z imponującej panoramy i naturalnej zatoki portowej. Jest położony tuż poniżej Zwrotnika Raka i otoczony Morzem Południowochińskim, w wyniku czego występuje tam klimat subtropikalny.

Hong Kong znany jako jeden z największych na świecie centrów finansowych. Na jego powierzchni znajduje się 1200 wieżowców i jest jednym z najgęściej zaludnionych miast na świecie. Nowoczesność i niesamowity rozwój gospodarczy tego miasta kontrastuje z mentalnością mieszkańców, którzy są bardzo przesądni. Dla przykładu, numer "4" nie pojawia się nigdy na piętrach budynku, jako że słowo "cztery" w języku kantońskim jest bardzo podobne do słowa "śmierć"

Miasto określane jest również jako miejsce "gdzie wschód spotyka zachód",ze względu na mieszankę wpływów z czasów kolonizacji brytyjskiej z tradycyjnymi wschodnimi zwyczajami. Widać to np. na ulicach miasta, gdzie zachodnie sieci z fast foodami sąsiadują z ulicznymi marketami.

Hong Kong jest fantastycznym miejscem dla twoich kubków smakowych. "Temple Street Night Market" jest centrum lokalnej produkcji, począwszy od zupy wonton i przeksąsek określanych jako "dim sum", poprzez płyty CD i kończąc na sprzętach gospodarstwa domowego, gdzie możesz zawsze wynegocjować dobre ceny.

Hong Kong może się poszczycić się jedną z najlepszych sieci transportu publicznego na świecie , z którego korzysta aż 90% populacji. Tak więc podróżowanie po tym mieście jest bardzo łatwe.

Hong Kong nie jest jednak betonową dżunglą z tętniącymi zgiełkiem ulicami; znajdziesz tam również wiele atrakcji kulturalnych i zabytków. The Nature Reserve Mai Po na północnym wybrzeżu powienien być punktem obowiązkowym na twojej liście. Natomiast spacer promenadami pozwoli Ci podziwiać namorzyny oraz dziesiątki tysięcy ptaków, które pojawiają się w zależności od przypływu. Upewnij się, że masz ze sobą lornetkę i nie zakładaj jasnych ubrań, gdyż może to odstraszyć dzikie zwierzęta.

Jeśli znajdziesz się na wyspie Lantau, obowiązkowym punktem listy jest statua Buddy Tian Tan. Waży ona aż 202 tony i prowadzi do niej 260 schodów, po których na prawdę warto się wspinać. Nie zapomnij, że na teren Tian Tan nie można wnosić ani mięsa ani alkoholu.

Hong Kong jest dobrze połączony z Chinami oraz Makau. Z Shenzhen i Guangzhou w południowych Chinach możesz dostać się do Hong Kong harbour, portu Kowloon oraz na lotnisko.

Podróż z południowych Chin trwa około 45 minut, a połączenie jest dostępne 2-7 razy w tygodniu. Jeśli podróżujesz z Makau możesz dostać się do Hong Kongu w ciągu godziny, a połączenia są dostępne codziennie. Oprócz TurboJET, trasy z Makau obsługiwane są również przez Cotai Water Jet.

Obie firmy oferują najwyższej jakości usługi: możesz wybierać spośród luksusowych kabin od Standard do Premier Grand Class. Gdziekolwiek więc zdecydujesz się popłynąć, masz gwarancję luksusowej podróży, a statki poruszaką się z niesamowitą prędkością 45 węzłów.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Sea's Young
    • Uzyskaj cenę

HongKong - Trasy i Porty