Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2635 trasach i z 682 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Bahamas

Bahamy składają się z 700 pięknych wysp rozprzestrzenionych na terenie północnych Karaibów. Usytuowane w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża Florydy, oferują wspaniały tropikalny klimat przez cały rok.

Każda wyspa ma do zaoferowania coś innego. Na jednych możesz wypoczywać, inne natomiast dają możliwość nurkowania i podziwiania trzeciej co do wielkości rafy koralowej na świecie. Na Andros natomiast możesz podziwiać 23.000 mil kwadratowych bagien namorzynowych.

Punktem obowiązkowym jest piesza wycieczka po 42-hektarowym Parku Narodowym Lucayan; jedną z atrakcji jest zwiedzanie najdłuższego na świecie podwodnego systemu jaskiń. Po dniu pełnym przygód możesz zrelaksować się na jednym z najlepszych na świecie pól golfowych.

Jak można się spodziewać, Bahamy dysponują wieloma wspaniałymi plażami. Jedna z nich, Treasure Cay na wyspie Abaco, znalazła się w pierwszej 10 najlepszych plaż na świecie.

Na większości plaż znajdziesz wiele atrakcji, w tym przejażdzki łodzią „bananem”, skuterem wodnym bądź możliwość lotu paralotnią, tak więc nie ma tam miejsca na nudę. Abacos są idealne do żeglowania i zwiedzania różnorodnych maleńkich wysp położonych wokół.

Stolica wyspy, Nassau, to tętniące życiem miasto wraz z bezcłowymi sklepami, kolonialną architekturą i ciekawymi galeriami. W stolicy masz możliwość poznania bogatej historii tego kraju odwiedzając muzeum Pirates of Nassau lub wybierając się na wycieczkę do osiemnastowiecznego Fortu Charlotte. Znajdziesz tam również galerię sztuki z 1860 roku, gdzie będziesz mógł odpocząć od zgiełku stolicy.

Znajdziesz tam również wiele atrakcji dla dzieci. Na pewno pokochają one ogrody Ardastra oraz mini-zoo z około 300 gatunkami zwierząt. Znajdziesz tam słynnego lemura z Madagaskaru, afrykańską kozę pygmy oraz ogromne stado rzadkich flamingów.

Z Nassau na wyspie New Providence możesz dostać się promem na na inne wyspy Bahamów, rejsy odbywają się codziennie. Freeport na Grand Bahama oferuje połączenie z kontynentalnej części USA, a dokładnie z Fort Lauderdale, niedaleko Miami. Bahamas Express oferuje rejsy z Florydy na Bahamy; cała podróż trwa zaledwie 3 godziny.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

  • Balearia Caribbean
    • Uzyskaj cenę
  • FRS Caribbean
    • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Bahamas