Calais do Dover Prom

Calais Dover trasa promowa laczy Francja z Anglia i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. DFDS Seaways obsluguje do 15 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 1 godzina 30 minuty gdy P&O Ferries serwis operuje do 23 razy dziennie trwajacym od 1 godz 30 min.

To daje 38 przeplyniecia dzien na trasie Calais Dover pomiedzy Francja i Anglia. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Calais do Dover Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Anglii.

Calais - Dover Armatorzy Promowi

 • DFDS Seaways
  • 15 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • P&O Ferries
  • 23 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Calais Dover

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Calais Dover to samochod + 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Calais - Dover Prom

 • "podroz miedzy Calais a Dover z DFDS Seaways"

  Posłuchajcie moi drodzy. Powiem krótko jednym zdaniem. To był mój pierwszy kurs i postanowiłem za każdym razem korzystać z tego promu, co i Wam polecam. Pozdrawiam wszystkich Johny Gmatrix.

  Johny Grzegorz Gmatrix płynął na trasie Calais Dover z DFDS Seaways na statku C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "P&O opinia "

  Miałem przyjemność płynąc promem pierwszy raz plus auto w obie strony dzień po dniu i muszę powiedzieć że najważniejsze w Calais jak i Dover jest łatwa odprawa przede wszystkim tego się obawiałem czy się nie pogubię, w drodze powrotnej byłem wcześniej i mogłem wcześniejszym promem popłynąć dało mi to godzinę wcześniej to fajna opcja jeśli jest oczywiście miejsce na promie. Polecam P&O z tym że nie mam porównania z DFDS nie płynąłem jeszcze.

  Dariusz płynął na trasie Calais Dover z P&O Ferries na statku Spirit of Britain

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super podróż"

  Wszystko przebiegło ok.

  Witold płynął na trasie Calais Dover z P&O Ferries na statku Pride of Canterbury

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam,"

  Oferta brana w ostatniej chwili, wszystko poszło sprawnie i bez problemowo,

  Opinia anonimowa płynął na trasie Calais Dover z P&O Ferries na statku Pride of Burgundy

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Calais Przewodnik

Calais to miasto i glowny port promowy znajdujacy sie w polnocnej Francji. Miasto wychodzi na Ciesnine Dover w najwezszym miejscu w kanale La Manche. W pogodny dzien mozna zobaczyc biale klify Dover. Stara czesc miasta, zwanej Calais-Nord, lezy na sztucznej wyspie otoczonej kanalami i portami. Nowoczesna czesc miasta, znana jako St-Pierre, lezy na poludnie od Starego Miasta. Atrakcje w miescie obejmuja Tour du Guet, ktory znajduje sie na Place d'Armes w starym miescie. Konstrukcja zostala zbudowana w 13 wieku jako wieza obserwacyjna, ktora nastepnie wykorzystywana byla jako latarnia morska, az do 1848.

Port w Calais jest czwartym co do wielkosci portem Francji, ale najwiekszym pod wzgledem liczby pasazerow. Przecietnie statek odplywa co 30 minut. Port znajduje sie mniej niz trzy godziny od Paryza, Londynu i Brukseli i jest podlaczony do kilku autostrad - A16, A26 i A25 we Francji i M20 i M2 w Wielkiej Brytanii. P&O Ferries, LD Lines/DFDS Seaways i MyFerryLink operuja z portu i zapewniaja do 50 wyjazdow dziennie do Dover z 75 minutowym czasem trwania przeplyniecia.

Dover Przewodnik

Znajduje się na południowym wybrzeżu Anglii, miasto oraz port Dover jest głównym portem dla pasażerów i towarów do Europy kontynentalnej. Port, którym leży na Kanale La Manche, znajduje się w najwęższym miejscu pomiędzy Francja i Wielka Brytania i jest najbardziej ruchliwym portem pasazerskim na świecie, z około 16 mln turystów, 2,1 mln pojazdow ciężarowych, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 wagonów przechodzących przez nią każdego roku. Klify kredowe, które są tłem dla miasta, są imponującym widokiem podczas podróży do portu promowego, są znane jako White Cliffs of Dover, a wąskie przejście między Anglia i Francja nazywa sie Cieśnina Dover.

Ważną atrakcją w mieście jest Dover Castle, który stoi na straży portu. Jest to średniowieczny zamek i powstała w 12 wieku i został opisany jako "Klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w całej historii obronnej. Jest to również największy zamek w Anglii. Dziś, Dover Castle ma istotne znaczenie krajowe jakos zabytkowy budynek i archeologiczny, które zostały podane ochronie przed nieautoryzowanym zmianom. Zamek, tajne tunele i tereny otaczające, są obecnie własnością English Heritage, i jest główną atrakcją turystyczną miasta.