COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Calais - Dover jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Calais do Dover - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Anglii.

Przewoźnicy Promowi - Calais - Dover

  • 15 Sailings Daily 1 hour 30 min
  • Get price
  • 15 Sailings Daily 1 hour 30 min
  • Get price
  • 14 Sailings Daily 1 hour 30 min
  • Get price

Opinie na temat Prom Calais - Dover

 • "Gorąco polecam "

  Gorąco polecam , wszystko na czas , możliwy wcześniejszy wjazd

  'C Class' travelled on C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "POLECAM"

  POLECAM

  'C Class' travelled on C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super"

  Perfect 

  'Isle of Inishmore' travelled on Isle of Inishmore

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Opinia"

  Bardzo dobra

  'Isle Of Innisfree' travelled on Isle Of Innisfree

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Calais do Dover

Trasa promowa Calais Dover łączy Francja z Anglia i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. P&O Ferries obsługuje swoje połączenia do 15 razy dzien, DFDS Seaways 15 razy dzien & Irish Ferries posiada polaczenia do 14 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 44 połączeń promowych dzien na trasie Calais Dover pomiędzy Francja i Anglia.

Calais - Przewodnik

Calais to miasto i główny port promowy znajdujący się w północnej Francji. Miasto wychodzi na Cieśninę Dover w najwęższym miejscu w kanale La Manche. W pogodny dzień można zobaczyć białe klify Dover. Stara część miasta, zwanej Calais-Nord, leży na sztucznej wyspie otoczonej kanałami i portami. Nowoczesna część miasta, znana jako St-Pierre, leży na południe od Starego Miasta. Atrakcje w mieście obejmują Tour du Guet, który znajduje się na Place d'Armes w starym mieście. Konstrukcja została zbudowana w 13 wieku jako wieża obserwacyjna, która następnie wykorzystywana była jako latarnia morska, aż do 1848.

Port w Calais jest czwartym co do wielkości portem Francji, ale największym pod względem liczby pasażerów. Przeciętnie statek odpływa co 30 minut. Port znajduje się mniej niż trzy godziny od Paryża, Londynu i Brukseli i jest podłączony do kilku autostrad - A16, A26 i A25 we Francji i M20 i M2 w Wielkiej Brytanii. Przewoźnicy P&O Ferries i DFDS Seaways obsługują łącznie 38 przepraw dziennie z Calais do Dover o średniej długości 90min.

W Calais znajduje się także terminal Eurotunnel. Pociągi samochodowe kursują średnio co 20min. Czas przejazdu do Folkestone w Anglii trwa ok. 35min.


Dover - Przewodnik

Znajduje się na południowym wybrzeżu Anglii, miasto oraz port Dover jest głównym portem dla pasażerów i towarów do Europy kontynentalnej. Port, którym leży na Kanale La Manche, znajduje się w najwęższym miejscu pomiędzy Francja i Wielka Brytania i jest najbardziej ruchliwym portem pasażerskim na świecie. Około 16 mln turystów, 2,1 mln pojazdów ciężarowych, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 wagonów przemieszcza sie przez port każdego roku. Klify kredowe, znane jako White Cliffs of Dover, można podziwiać podczas przeprawy promem. Wąskie przejście między Anglią i Francją nazywa się Cieśnina Dover.

Ważną atrakcją w mieście jest Dover Castle, który stoi na straży portu. Jest to średniowieczny zamek, który powstał w 12 wieku i został opisany jako "Klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w całej historii obronnej. Jest to również największy zamek w Anglii. Dziś, Dover Castle ma istotne znaczenie krajowe jako zabytkowy budynek, który został poddany ochronie przed nieautoryzowanym zmianom. Zamek, tajne tunele i tereny otaczające, są obecnie własnością English Heritage, a tym samym główną atrakcją turystyczną miasta.