Prom Dunkierka do Dover

Dunkierka Dover polaczenie laczy Francja z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, DFDS Seaways. Polaczenie odbywa sie do 12 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Dunkierka Dover zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Dunkierka - Dover

Średnia cena promu Dunkierka Dover

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Dunkierka Dover to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Dunkierka - Dover

 • "Polecam"

  Polecam.

  Bartosz płynął na trasie Dunkierka Dover z DFDS Seaways na statku D Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Tylko DFDS Seaways"

  Przyjęli na pokład na wcześniejszą godzinę, beż jakichkolwiek problemów kolejny już raz

  Opinia anonimowa płynął na trasie Dunkierka Dover z DFDS Seaways na statku D Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Rejs promem"

  Bardzo dobry kontakt, sprawna obsługa i rewelacyjna cena. Polecam serdecznie.

  Anna płynął na trasie Dunkierka Dover z DFDS Seaways na statku D Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Podróż Dunkierka-Dover. "

  Bardzo miła obsługa na promie, szybko rozwiązują problemy jak się pojawią. Polecam.

  Dariusz płynął na trasie Dunkierka Dover z DFDS Seaways na statku D Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Dunkierka - Przewodnik

W nadmorskiej miejscowości, owoce morza znajdują się często w menu. Moules i frytki są powszechne, jak i ostrygi i wiele innych potraw z nazwami języka flamandzkiego. Jeśli chcesz udać się na zakupy, to w centrum miasta znajduje się piękna mieszanka butików wokół Place Jean Bart. Warto się również wybrać do centrum handlowego Centrum Marine z francuskimi sklepami odzieżowymi. Istnieje również kilka hipermarketów w niewielkiej odległości od miasta.

Trasa promowa z portu Dunkierka prowadzi do portu w Dover w Anglii. Operator DFDS Seaways oferuje 11 rejsów dziennie.

Dover - Przewodnik

Znajduje się na południowym wybrzeżu Anglii, miasto oraz port Dover jest głównym portem dla pasażerów i towarów do Europy kontynentalnej. Port, którym leży na Kanale La Manche, znajduje się w najwęższym miejscu pomiędzy Francja i Wielka Brytania i jest najbardziej ruchliwym portem pasażerskim na świecie. Około 16 mln turystów, 2,1 mln pojazdów ciężarowych, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 wagonów przemieszcza sie przez port każdego roku. Klify kredowe, znane jako White Cliffs of Dover, można podziwiać podczas przeprawy promem. Wąskie przejście między Anglią i Francją nazywa się Cieśnina Dover.

Ważną atrakcją w mieście jest Dover Castle, który stoi na straży portu. Jest to średniowieczny zamek, który powstał w 12 wieku i został opisany jako "Klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w całej historii obronnej. Jest to również największy zamek w Anglii. Dziś, Dover Castle ma istotne znaczenie krajowe jako zabytkowy budynek, który został poddany ochronie przed nieautoryzowanym zmianom. Zamek, tajne tunele i tereny otaczające, są obecnie własnością English Heritage, a tym samym główną atrakcją turystyczną miasta.