Dunkierka do Dover Prom

Dunkierka Dover polaczenie laczy Francja z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, DFDS Seaways. Polaczenie odbywa sie do 12 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Dunkierka Dover zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Dunkierka do Dover Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Anglii.

Dunkierka - Dover Armatorzy Promowi

 • DFDS Seaways
  • 12 Przeprawy Dziennie 2 godz
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Dunkierka Dover

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Dunkierka Dover to samochod + 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Dunkierka - Dover Prom

 • "Polecam"

  Polecam

  Zbigniew płynął na trasie Dunkierka Dover z DFDS Seaways na statku D Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Dojazd do portu w Dunkierce."

  skomplikowany dojazd do przystani. trzeba się uważnie przyglądać oznaczeniom kierunku jazdy. Powinny być większe aby były czytelne i częstsze. Ważne to szczególnie w nocy.

  Miroslaw płynął na trasie Dunkierka Dover z DFDS Seaways na statku D Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Bardzo dobrze wykonana usługa"

  Usługa zrealizowana bardzo profesjonalnie i szybko

  Joanna płynął na trasie Dunkierka Dover z DFDS Seaways na statku D Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Przeprawa promowa"

  Bardzo sprawna obsługa, elastyczność terminów oraz zadowalająca cena. Polecam

  Michal płynął na trasie Dunkierka Dover z DFDS Seaways na statku D Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Dunkierka Przewodnik

Dunkierka to miasto położone w departamencie Nord w północnej Francji i znajduje się około 10 km od granicy z Belgią. Dunkierka jest miastem przemysłowym, które w dużym stopniu zależy na stali, przetwórstwie żywności, rafinacji ropy naftowej, budowy statków i przemyśle chemicznym. Jest także trzecim co do wielkości portem we Francji, po Le Havre i Marsylii. Atrakcje miasta to Musée Portuaire który wyświetla obrazy z historii portu, Musée des Beaux-Arts, który posiada dużą kolekcję flamandzkich, włoskich i francuskich obrazów i rzeźb, oraz Karnawał w Dunkierce.

W nadmorskiej miejscowości, owoce morza znajduja sie często w menu. Moules i frytki są powszechne, jak i ostrygi i wiele innych potraw z nazwami języka flamandzkiego. Jeśli chcesz uda sie na zakupy, to w centrum miasta znajduje się piękna mieszanka butików wokół Place Jean Bart. Warto sie również wybrac do centrum handlowego Centrum Marine z francuskimi sklepami odzieżowymi. Istnieje również kilka hipermarketów w niewielkiej odległości od miasta.

Trasa z portu Dunkierka prowadzi do portu w Dover w Anglii z 11 rejsami dziennie.

Dover Przewodnik

Znajduje się na południowym wybrzeżu Anglii, miasto oraz port Dover jest głównym portem dla pasażerów i towarów do Europy kontynentalnej. Port, którym leży na Kanale La Manche, znajduje się w najwęższym miejscu pomiędzy Francja i Wielka Brytania i jest najbardziej ruchliwym portem pasazerskim na świecie, z około 16 mln turystów, 2,1 mln pojazdow ciężarowych, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 wagonów przechodzących przez nią każdego roku. Klify kredowe, które są tłem dla miasta, są imponującym widokiem podczas podróży do portu promowego, są znane jako White Cliffs of Dover, a wąskie przejście między Anglia i Francja nazywa sie Cieśnina Dover.

Ważną atrakcją w mieście jest Dover Castle, który stoi na straży portu. Jest to średniowieczny zamek i powstała w 12 wieku i został opisany jako "Klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w całej historii obronnej. Jest to również największy zamek w Anglii. Dziś, Dover Castle ma istotne znaczenie krajowe jakos zabytkowy budynek i archeologiczny, które zostały podane ochronie przed nieautoryzowanym zmianom. Zamek, tajne tunele i tereny otaczające, są obecnie własnością English Heritage, i jest główną atrakcją turystyczną miasta.