Zarezerwuj Prom do Cork

Port Cork w Irlandia oferuje połączenia promowe do Roscoff & Santander. Dzięki 4 przeprawy w tygodniu, port Cork łączy Irlandia z Francja & Hiszpania.

Przeprawy promowe do Roscoff trwają ok. 15 godziny, natomiast do Santander ok. 27 godziny 30 minuty..

Rozkłady promów z Cork różnią się od pory roku, dlatego polecamy sprawdzić je na naszej stronie Cork.

Cork Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Cork - Prom alternatywny

Cork - Rozkłady

 • Brittany Ferries
  • 2 przeprawy w tygodniu 15 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Brittany Ferries
  • 2 przeprawy w tygodniu 27 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Cork - Przewodnik

Cork to drugie co do wielkości miasto Irlandii, leżące przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego. Ośrodek administracyjny hrabstwa Cork i największe miasto prowincji Munster.

Cork jest wielkim portem morskim. Nabrzeża i budowle portowe rozciągają się po całym zachodnim wybrzeżu zatoki Cork. Przystań promów pasażerskich znajduje się w Ringaskiddy i oferuje bezpośrednie połączenia z Roscoff we Francji i Swansea w Walii. Ponadto między Rushbrooke i Passage West kursuje niewielki prom rzeczny, znacznie skracający drogę między Cobh i południowymi przedmieściami Cork.

W mieście znajdują się dwie katedry – rzymskokatolicka Katedra NMP i św. Anny, zwana również katedrą północną i należąca do kościoła Irlandii Katedra św. Findbara. Najstarszą budowlą w mieście jest wieża Red Abbey. Najsłynniejszą jest wieża kościelna Shandon, dostępna dla zwiedzających, z charakterystycznym łososiem na szczycie. Kościół ten znany jest głównie ze względu na zabytkowe dzwony. Wśród mieszkańców wieża Shandon jest znana również jako "Kłamca o czterech twarzach" (ang. four-faced liar), ponieważ zegary na każdej z czterech ścian wskazują zwykle różne godziny.

Jak dostać się do portu w Cork?

 • Cork - adres portu

  Ringaskiddy Ferry Terminal, Loughbeg, County Cork, Ireland

 • Cork - Noclegi

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Cork przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą stronę Cork - Noclegi z najlepszymi cenami i z największym wyborem noclegów online!