Zarezerwuj Cork Prom

Cork port w Irlandia polaczy Was z Roscoff w Francja z wyborem do 1 przeplyniec promowych w tygodniu. Dluglosc polaczenia Cork do Roscoff trwa od 14 godziny i polaczenie operowane jest przez Brittany Ferries.

Cork Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Cork Alternatywny Prom

Cork Obsluga Promu

 • Brittany Ferries
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 14 godz
  • Uzyskaj cenę

Cork Przewodnik

Cork to drugie co do wielkości miasto Irlandii, leżące przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego. Ośrodek administracyjny hrabstwa Cork i największe miasto prowincji Munster.

Cork jest wielkim portem morskim. Nabrzeża i budowle portowe rozciągają się po całym zachodnim wybrzeżu zatoki Cork. Przystań promów pasażerskich znajduje się w Ringaskiddy i oferuje bezpośrednie połączenia z Roscoff we Francji i Swansea w Walii. Ponadto między Rushbrooke i Passage West kursuje niewielki prom rzeczny, znacznie skracający drogę między Cobh i południowymi przedmieściami Cork.

W mieście znajdują się dwie katedry – rzymskokatolicka Katedra NMP i św. Anny, zwana również katedrą północną i należąca do kościoła Irlandii Katedra św. Findbara. Najstarszą budowlą w mieście jest wieża Red Abbey. Najsłynniejszą jest wieża kościelna Shandon, dostępna dla zwiedzających, z charakterystycznym łososiem na szczycie. Kościół ten znany jest głównie ze względu na zabytkowe dzwony. Wśród mieszkańców wieża Shandon jest znana również jako "Kłamca o czterech twarzach" (ang. four-faced liar), ponieważ zegary na każdej z czterech ścian wskazują zwykle różne godziny.

Jak dostac sie do Cork portu promowego

 • Cork adres portu

  Ringaskiddy Co.Cork

 • Cork Zakwaterowanie

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Cork przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą Cork Zakwaterowanie strona na najlepszymi cenami, z największych wyborem noclegów online!