Zarezerwuj Cork Prom

Port Cork w Irlandia posiada wiele polaczen w tym do Roscoff & Santander. Z wyborem do 4 przeprawy w tygodniu, port Cork laczy Irlandia z Francja & Hiszpania.

Czas przeplyniec waha sie od 14 godziny na Roscoff do 26 godziny 30 minuty na Santander.

Informacje o przeplynieciach roznia sie od pory roku, dlatego polecamy wejsc na strone Cork gdzie znajduja sie informacje na zywo.

Cork Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Cork Alternatywny Prom

Cork Obsluga Promu

 • Brittany Ferries
  • 2 przeprawy w tygodniu 14 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Brittany Ferries
  • 2 przeprawy w tygodniu 26 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Cork Przewodnik

Cork to drugie co do wielkości miasto Irlandii, leżące przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego. Ośrodek administracyjny hrabstwa Cork i największe miasto prowincji Munster.

Cork jest wielkim portem morskim. Nabrzeża i budowle portowe rozciągają się po całym zachodnim wybrzeżu zatoki Cork. Przystań promów pasażerskich znajduje się w Ringaskiddy i oferuje bezpośrednie połączenia z Roscoff we Francji i Swansea w Walii. Ponadto między Rushbrooke i Passage West kursuje niewielki prom rzeczny, znacznie skracający drogę między Cobh i południowymi przedmieściami Cork.

W mieście znajdują się dwie katedry – rzymskokatolicka Katedra NMP i św. Anny, zwana również katedrą północną i należąca do kościoła Irlandii Katedra św. Findbara. Najstarszą budowlą w mieście jest wieża Red Abbey. Najsłynniejszą jest wieża kościelna Shandon, dostępna dla zwiedzających, z charakterystycznym łososiem na szczycie. Kościół ten znany jest głównie ze względu na zabytkowe dzwony. Wśród mieszkańców wieża Shandon jest znana również jako "Kłamca o czterech twarzach" (ang. four-faced liar), ponieważ zegary na każdej z czterech ścian wskazują zwykle różne godziny.

Jak dostac sie do Cork portu promowego

 • Cork adres portu

  Ringaskiddy Co.Cork

 • Cork Zakwaterowanie

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Cork przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą Cork Zakwaterowanie strona na najlepszymi cenami, z największych wyborem noclegów online!