Dover do Calais Prom

Dover Calais trasa promowa laczy Anglia z Francja i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. DFDS Seaways obsluguje do 15 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 1 godzina 30 minuty gdy P&O Ferries serwis operuje do 23 razy dziennie trwajacym od 1 godz 30 min.

To daje 38 przeplyniecia dzien na trasie Dover Calais pomiedzy Anglia i Francja. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Dover do Calais Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Anglia do Francji.

Dover - Calais Armatorzy Promowi

 • DFDS Seaways
  • 15 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • P&O Ferries
  • 23 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Dover Calais

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Dover Calais to samochod + 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Dover - Calais Prom

 • "opinia"

  Bardzo jestesmy zadowoleni z podrozy dziekujemy.

  Marian płynął na trasie Dover Calais z DFDS Seaways na statku C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Opinia"

  Mimo delikatnego spóźnienia bez dodatkowych opłat przebukowano nas na następny rejs z wyborem Calais lub Dunkierka.

  Janusz płynął na trasie Dover Calais z DFDS Seaways na statku C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Rejs dover-calais"

  SUPER WARUNKI , WJAZD WCZESNIEJ ,CZYSTO,LADNIE ,PRZYJEMNIE!!!!!!!!!!!

  Opinia anonimowa płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Spirit of Britain

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam."

  Ok

  Beata płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Pride of Kent

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Dover Przewodnik

Miasto Dover znajduje się na wybrzeżu kanału La Manche, w hrabstwie Kent, w południowo-wschodniej Anglii. Jest wiele rzeczy do zrobienia i ciekawe miejsca do zobaczenia w okolicach Dover. Pomnik Bleriot w pamięci miejsca, w którym Bleriot wylądował po pierwszym locie przez kanał w 1909 roku, jest zarys samolotu pilotowanego ustawiony w ziemi. Dover Castle jest średniowiecznym zamkiem w miejscowości, która powstała w 12 wieku i został opisany jako "klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w całej historii obronnej i jest tez największym zamkiem w Anglii.

Port w Dover jest najbardziej ruchliwym na świecie portem pasażerskim, z 16 mln turystów, 2,1 mln ciężarówek, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 autobusów przejeżdżających przez niego każdego roku. Jest to główny port wyjścia dla turystów z Wielkiej Brytanii do Francji i poza jej granicami w Europie kontynentalnej. Usługi są wykonywane przez P&O Ferries, DFDS Seaways i MyFerryLink do Calais i Dunkierki.

Calais Przewodnik

Calais jest miastem położonym we francuskim departamencie Nord-Pas de Calais i jest najbliżej portu we Francji do Anglii i był przez długi czas lacznikiem handlowym i turystycznym między dwoma krajami europejskimi. Cieśnina Dover, która leży po drugiej stronie kanału La Manche w Wielkiej Brytanii na kontynencie Inglesa, jest około 32 km od Calais. Calais było w rzeczywistości brytyjskim terytorium przez wiele wieków, zanim stała się częścią północnej Francji. W pogodny dzień, można łatwo oglądać słynne białe klify Dover z Calais i francuskie wybrzeża można dostrzec także z tych samych klifów (w zależności od pogody, oczywiście).

Miasto jest podzielone na dwie części: stare miasto i nowoczesne miasto. Calais-Nord, Stare Miasto znajduje się na sztucznej wyspie otoczone przez kanały i przystanie. Druga część, nowoczesne miasto, znane jako St-Pierre, leży na południe. Jednak Calais to nie tylko znany, ważny port, łączący Francję i Anglię, ale także centrum turystyczne, rozwijające się ze swoim bogatym dziedzictwem kulturowym, muzeami, francuskimi przysmakami, porywającym nocnym zyciem i jego Dzwonnicami, (wieże oblężnicze wykonane aby chronić miasto przed najazdami), które są wpisane na Liste Swiatowego Dziedzictwa UNESCO.

Promy do Anglii z Calais odplywaja co 30 minut, średnio z czasem trwania przeplyniecia około 75 minut, do Dover.