COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dover - Calais jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Dover do Calais - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Anglia do Francji.

Przewoźnicy Promowi - Dover - Calais

  • 16 Sailings Daily 1 hour 30 min
  • Get price
  • 14 Sailings Daily 1 hour 30 min
  • Get price
  • 4 Sailings Daily 1 hour 30 min
  • Get price

Opinie na temat Prom Dover - Calais

 • "Świetna podróż"

  super

  'C Class' travelled on C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam ta firme"

  Bardzo dobra firma, bardzo dobre traktowanie klienta, elastyczne podejscie do czasu wyplyniecia. Polecam goraco

  'C Class' travelled on C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Podróz "

  Bardzo jestem zadowolony z usług tej lini promów. Możliwość wcześniejszego wjazdu na pokład , miła obsługa, czystość, pomoc. Port Calais nie taki straszny jak go malują , zero imigrantów. Bardzo polecam i skorzystam jeszcze nie raz z tej lini ... cena bardzo atrakcyjna jak dla mnie i mojej rodziny .

  'C Class' travelled on C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Very good "

  Very good

  'Spirit of Britain' travelled on Spirit of Britain

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Dover do Calais

Trasa promowa Dover Calais łączy Anglia z Francja i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. P&O Ferries obsługuje swoje połączenia do 16 razy dzien, DFDS Seaways 14 razy dzien & Irish Ferries posiada polaczenia do 4 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 34 połączeń promowych dzien na trasie Dover Calais pomiędzy Anglia i Francja.

Dover - Przewodnik

Miasto Dover znajduje się na wybrzeżu kanału La Manche, w hrabstwie Kent, w południowo-wschodniej Anglii. Jest wiele rzeczy do zrobienia i ciekawe miejsca do zobaczenia w okolicach Dover. Pomnik Bleriot stoi w miejscu, w którym wylądował Bleriot po pierwszym locie przez Kanał La Manche w 1909 roku. Dover Castle jest średniowiecznym zamkiem z 12 wieku, znany jako "klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w historii obronnej i jest tez największym zamkiem w Anglii.

Port w Dover jest najbardziej ruchliwym na świecie portem pasażerskim. 16 mln turystów, 2,1 mln ciężarówek, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 autobusów przejeżdżają przez port w Dover każdego roku. Jest to główny port dla turystów podróżujących z Wielkiej Brytanii do Francji i na kontynent. Przeprawy promowe z Dover do Calais obsługiwane są przez DFDS Seaways i P&O Ferries, natomiast do Dunkierki tylko przez DFDS.


Calais - Przewodnik

Calais leży we francuskim departamencie Nord-Pas de Calais i jest portem najbliższym Anglii. Przez długi czas Calais było łącznikiem handlowym i turystycznym między dwoma krajami europejskimi. Calais było w rzeczywistości brytyjskim terytorium przez wiele wieków, zanim stała się częścią północnej Francji. W pogodny dzień, można łatwo zobaczyć słynne białe klify Dover.

Miasto jest podzielone na dwie części: stare miasto i nowoczesne miasto. Calais-Nord, Stare Miasto znajduje się na sztucznej wyspie otoczone przez kanały i przystanie. Druga część, nowoczesne miasto, znane jako St-Pierre, leży na południe. Calais to nie tylko znany, ważny port, łączący Francję i Anglię, ale także centrum turystyczne, rozwijające się ze swoim bogatym dziedzictwem kulturowym, muzeami, francuskimi przysmakami, porywającym nocnym życiem i jego dzwonnicami, (wieże oblężnicze wykonane, aby chronić miasto przed najazdami), które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Promy z Calais kursują do Anglii co 30min. Średni czas przeprawy promowej do Dover trwa około 75 minut.