Prom Dover do Calais

Trasa promowa Dover Calais łączy Anglia z Francja i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Dover - Calais

Średnia cena promu Dover Calais

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Dover Calais to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Dover - Calais

 • "opinia"

  Bardzo jestesmy zadowoleni z podrozy dziekujemy.

  Marian płynął na trasie Dover Calais z DFDS Seaways na statku C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Opinia"

  Mimo delikatnego spóźnienia bez dodatkowych opłat przebukowano nas na następny rejs z wyborem Calais lub Dunkierka.

  Janusz płynął na trasie Dover Calais z DFDS Seaways na statku C Class

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Rejs dover-calais"

  SUPER WARUNKI , WJAZD WCZESNIEJ ,CZYSTO,LADNIE ,PRZYJEMNIE!!!!!!!!!!!

  Opinia anonimowa płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Spirit of Britain

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam."

  Ok

  Beata płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Pride of Kent

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Dover - Przewodnik

Miasto Dover znajduje się na wybrzeżu kanału La Manche, w hrabstwie Kent, w południowo-wschodniej Anglii. Jest wiele rzeczy do zrobienia i ciekawe miejsca do zobaczenia w okolicach Dover. Pomnik Bleriot stoi w miejscu, w którym wylądował Bleriot po pierwszym locie przez Kanał La Manche w 1909 roku. Dover Castle jest średniowiecznym zamkiem z 12 wieku, znany jako "klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w historii obronnej i jest tez największym zamkiem w Anglii.

Port w Dover jest najbardziej ruchliwym na świecie portem pasażerskim. 16 mln turystów, 2,1 mln ciężarówek, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 autobusów przejeżdżają przez port w Dover każdego roku. Jest to główny port dla turystów podróżujących z Wielkiej Brytanii do Francji i na kontynent. Przeprawy promowe z Dover do Calais obsługiwane są przez DFDS Seaways i P&O Ferries, natomiast do Dunkierki tylko przez DFDS.

Calais - Przewodnik

Calais leży we francuskim departamencie Nord-Pas de Calais i jest portem najbliższym Anglii. Przez długi czas Calais było łącznikiem handlowym i turystycznym między dwoma krajami europejskimi. Calais było w rzeczywistości brytyjskim terytorium przez wiele wieków, zanim stała się częścią północnej Francji. W pogodny dzień, można łatwo zobaczyć słynne białe klify Dover.

Miasto jest podzielone na dwie części: stare miasto i nowoczesne miasto. Calais-Nord, Stare Miasto znajduje się na sztucznej wyspie otoczone przez kanały i przystanie. Druga część, nowoczesne miasto, znane jako St-Pierre, leży na południe. Calais to nie tylko znany, ważny port, łączący Francję i Anglię, ale także centrum turystyczne, rozwijające się ze swoim bogatym dziedzictwem kulturowym, muzeami, francuskimi przysmakami, porywającym nocnym życiem i jego dzwonnicami, (wieże oblężnicze wykonane, aby chronić miasto przed najazdami), które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Promy z Calais kursują do Anglii co 30min. Średni czas przeprawy promowej do Dover trwa około 75 minut.