Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2911 trasach i z 612 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Włochy

Włochy leżą w Europie Południowej otoczone wodami Adriatyku, Morza Tyrreńskiego i Morza Śródziemnego. Do jej terytorium należą liczne wyspy w tym największe Sycylia i Sardynia.

Co można zobaczyć i zrobić we Włoszech?

Począwszy od Rzymu, Mediolanu - stolicy mody, Maranello - Muzeum Ferrari, kanały we Wenecji, winnice czy dramatyczne ruiny w Pompejach. Atrakcje Włoch można wyliczać bez końca. Kraj posiada bardzo bogate dziedzictwo kulturowe, które miało wpływ na całą cywilizację w Europie.

Wokół całej brzegowej Włoch możemy znaleźć liczne wyspy mniej lub bardziej znane, na które łatwo podróżować dzięki licznym połączeniom promowym. Warto tu wspomnieć o Elba (WyspyToskańskie), Capri, Volcano (Wyspy Eolskie), Wyspy Tremiti na Adriatyku lub Wyspy Egadzkie i Liparyjskie w pobliżu Sycylii. Każda wyspa ma swój specyficzny klimat i oferuje inne wrażenia nie tylko te związane z wypoczynkiem na plaży.

Jak poruszać się po Włoszech?

Włochy posiadają bardzo dobre drogi oraz gęstą sieć połączeń kolejowych i promowych. Warto tu dotrzeć własnym autem, aby dostać się z nim na okoliczne wyspy, ale pamiętajmy o brawurowym stylu jazdy większości rodzimych mieszkańców Włoch.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do/ z Włoch i na włoskie wyspy?

Do Włoch można popłynąć nie tylko z krajów w Europie, ale i z Afryki. Wśród licznych tras znajdziemy połączenia z Maroko, Tunezji, Hiszpanii, Francji, Słowenii, Chorwacji, Grecji i Albanii. Główne porty to: Genua, Livorno, Civitavecchia, Bari, Mesyna i Neapol.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Włoch i włoskie wyspy z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe we Włoszech i z Włoch. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Anek Superfast
  • Uzyskaj cenę
 • Grimaldi Lines
  • Uzyskaj cenę
 • Grandi Navi Veloci
  • Uzyskaj cenę
 • Minoan Lines
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Włochy - Trasy i Porty