Prom Linosa do Lampedusa

Linosa Lampedusa polaczenie laczy Wyspy Pelagijskie z Wyspy Pelagijskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Liberty Lines Fast Ferries. Polaczenie odbywa sie do 17 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina.

Dlugosc przeplyniecia Linosa Lampedusa zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Linosa - Lampedusa

Średnia cena promu Linosa Lampedusa

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Linosa Lampedusa to samochod + 1 pasażer.

Linosa - Przewodnik

Włoska wyspa Linosa jest jedną z Wysp Pelagijskich, które leżą na Morzu Śródziemnym na Sycylii. Wyspa ma jedyne 5,5 km kw powierzchni. Jest tworzona przez szereg kraterów, z których najważniejszym jest Monte Vulcano, który ma 195 metrów nad poziomem morza. Wyspa znajduje się około 120 km na zachód od Gozo na Malcie, 120 km na południowy wschód od Pantelleria, 163 km na południe od Sycylii i 165 km na wschód od Cape Mahida w Tunezji. Najbliży lad do Linosa jest wyspa Lampedusa, która jest 43 km na południe.

Port wyspy i miasta, w południowej części wyspy, charakteryzuje zarówno afrykańska i włoska architekture, z płaskimi dachami, które są malowane w jasnych, pastelowych kolorach. Wyspa jest popularna wśród nurków i ma wiele różnych miejsc do nurkowania, gdzie dno morskie opada szybko do wielkich głębokości około 300 metrów, w niewielkiej odległości od wybrzeża.

Jedynym sposobem, aby dostać się do Linosa jest łodz. Promy odplywaja od obu Porto Empedocle w południowej Sycylii lub z Lampedusy.

Lampedusa - Przewodnik

Włoska wyspa Lampedusa znajduje się na Morzu Śródziemnym, a leży około 110 km od Sycylii i 70 km od Tunezji. Lampedusa, wspaniała, słońce bielone wyspa na południe od Sycylii, pomaga stworzyć Pelagian Archipelag ("wyspy" na pełnym morzu w greckiego źródłosłowu), wraz z sąsiednią wyspę Linosa i Scoglio (malutkiej głaz z wyspy) znany jako Lampione , Północne i zachodnie wybrzeże wyspy jest dość wysokie i niedostępne, a jego wschodniego i południowo-wschodniej roztacza się piękny, piaszczyste plaże. Podczas najgorętszych dni tego lata, staram się uczestniczyć w wielu uroczystościach dzieje się na plażach wyspy, w tym ogniska, spaghetti i grille cookouts oraz występy muzyczne.

Prom łączy wyspę z Porto Empedocle, niedaleko Agrigento na Sycylii.