Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Gwadelupa

Archipelag Gwadelupa to francuski departament zamorski na Morzu Karaibskim, składający się z wyspy Basse-Terre na zachodzie i Grand-Terre na wschodzie, znajdujących się w małej odległości od siebie.

Gwadelupa ma wszystko, czego potrzeba do niezapomnianych wakacji: piaszczyste plaże, wspaniały park narodowy i imponujące zabytki.

Grand Anse, położone zaledwie 2 km na północ od Deshaies na Basse-Terre, to długa, złota plaża, bez widoków na resorty wypoczynkowe, tak więc warta odwiedzenia. Czasem może być zatłoczona, tak więc aby znaleźć spokojniejsze miejsce, musisz się udać bardziej w dół zatoki.

Na terenie Basse-Terre znajduje się również park narodowy o powierzchni 43.000 akrów. Wędrówka przez las deszczowy stanowi doskonałą okazję do podziwiania lokalnej fauny między innymi szopa gwadelupskiego, aguti, mangustowatych oraz ponad trzydziestu gatunków ptaków.

Na Gwadelupe będziesz mógł znaleźć wykwintne dania kuchni francuskiej. Na twojej liście musi znaleźć się "La Savane" nadmorska restauracja w miejscowości Deshaies, serwująca szeroki wybór klasycznych potraw takich jak cielęce nerki albo filet jagnięcy.

Wycieczka po Grand-Terre pozwoli Ci poczuć prawdziwego ducha wyspy. W Pointe-à-Pitre, na zachodnim wybrzeżu, znajdziesz Katedrę św Piotra i Pawła, nazywaną również "Żelazną Katedrą", ze względu na żelazne dźwigary wykorzystywane, aby chronić ją przed huraganami i trzęsienia ziemi. Inną atrakcją, którą warto zobaczyć jest Damoiseau Distillery w Les Moule, w której wizyta pozwoli Ci się zagłębić w tajniki produkcji lokalnego rumu.

10 km na południe od głównych wysp leży Terre-de-Haut. Główną atrakcją tej małej wyspy jest Fort Napoleona z XIX wieku, z którego roztacza się piękny widok na klify. Po zwiedzaniu fortu, możesz wybrać się na spacer po ogrodzie z kaktusami i odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej. Będziesz miał tam okazję dowiedzieć się więcej o "bitwie przy wyspach Les Saintes" czyli czterodniowej bitwie morskiej z XVIII wieku między francuskimi, a brytyjskimi okrętami.

Jedyne połączenie promowe do i z Gwadelupy to rejs z Trois Rivieres na południowej Basse-Terre oraz Les Saintes w Terre-de-Haut, który jest obsługiwany przez przewoźnika CTM Deher. Dostępne są dwa połączenia dziennie, każde z nich trwa 15 minut.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • CTM Deher
    • Uzyskaj cenę

Gwadelupa - Trasy i Porty