Helsinki do Tallinn Prom

Helsinki Tallinn trasa promowa laczy Finlandia z Estonia i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Tallink Silja obsluguje swoje polaczenia do 6 razy dzien, Viking Line 3 razy dzien & Eckerö Line posiada polaczenia do 3 razy dzien.


Istnieje polaczenie 12 przeplyniec dzien na polaczeniu Helsinki Tallinn pomiedzy Finlandia i Estonia oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Helsinki - Tallinn Armatorzy Promowi

 • Tallink Silja
  • 6 Przeprawy Dziennie 2 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Viking Line
  • 3 Przeprawy Dziennie 2 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Eckerö Line
  • 3 Przeprawy Dziennie 2 godz 10 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Helsinki Tallinn

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Helsinki Tallinn to samochod + 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Helsinki - Tallinn Prom

 • "zadowolenie"

  jest super

  Opinia anonimowa płynął na trasie Helsinki Tallinn z Eckerö Line na statku Finlandia

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Kurs do talinna "

  Wszystko jak w najlepszym porządku polecam każdemu

  Bogusław płynął na trasie Helsinki Tallinn z Eckerö Line na statku Finlandia

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "RECENZJA"

  MIŁA ATMOSFERA,PUNKTUALNOŚĆ, SPRAWNA OBSŁUGA. POLECAMY. SAMI KORZYSTALIŚMY PONOWNIE. POZDRAWIAMY.

  Krzysztof płynął na trasie Helsinki Tallinn z Viking Line na statku Gabriella

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam"

  Wszystko dobrze miło i punktualnie

  Grzegorz płynął na trasie Helsinki Tallinn z Eckerö Line na statku Finlandia

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Helsinki Przewodnik

Helsinki są stolicą Finlandii i znajduje się w regionie Uusimaa w południowej Finlandii, na brzegu Zatoki Fińskiej. Miasto jest około 80 km na północ od Talina w Estonii, 400 km na północny-wschód od Sztokholmu w Szwecji i 300 km na zachód od St Petersburga w Rosji. Miasto jest głównym centrum politycznym, finansowym, handlowym i kulturalnym w Finlandii i jest uważany za jednego z wazniejszych miast polnocnej Europy.

Jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Helsinkach. Muzeum Narodowe w Finlandii, największe muzeum w Helsinkach, ma dużą kolekcję historycznych czasów prehistorycznych aż do dnia dzisiejszego. Muzeum mieści się w neomedievalnym zamku, który jest sam w sobie atrakcją turystyczną. Inne muzea w mieście to Muzeum Miasta Helsinki, fińska National Gallery i Muzeum Wzornictwa.

Port w Helsinkach jest największym portem w Finlandii oraz drugim co do wielkości w krajach skandynawskich. Istnieją trzy porty i 6 terminali pasażerskich, ktore obsluguja ponad dziewięć milionów pasażerów rocznie. Promy pływają codziennie do Sztokholmu w Szwecji, Travemünde w Niemczech i Tallinna w Estonii.

Tallinn Przewodnik

Miasto Tallin jest największym miastem w Estonii, i kapitału, a stał się głównym ośrodkiem przemysłu i polityki regionalnej, i jest pełne kultury z wielu atrakcji dla zwiedzających cieszyć.Miasto zostało założone na początku 13 wieku, znajduje się tuż obok Zatoki Fińskiej. Tallinn znajduje się ważny port morski i daje określoną średniowieczny charakter w wielu częściach miasta, zwłaszcza wokół jego dziedzictwo wymienione części Starego Miasta. Z labiryntem krętych uliczek brukowiec, niekończące się wieże kościołów górujące w niebo i dobrze zachowanych twierdz i wież, Tallinn obchodzi swoje bogate dziedzictwo przy każdej możliwej okazji.Obszar Toompea, gdzie wielu z najbardziej niezwykłych zabytków Tallinna pobytu, takie jak Zamek Toompea (Castrum Danorum), a także spektakularne wzgórzu Aleksandra Newskiego, ważnym budynku prawosławnego, który w końcu został doceniony przez Estończyków rezydentami, którzy dla wielu lat za złe jego rosyjskie pochodzenie. Tallin jest także domem dla wielu innych atrakcji, w tym 13-wieczny ratusz (Raekoda), który jest bardzo okazały budynek i przewodniczy placu Raekoja z jego wysoka wieża zwieńczona charakterystycznym brązu posąg młodego chłopca, który strzeże miasta i jest znany jako "Old Thomas"