Prom Helsinki do Tallinn

Trasa promowa Helsinki Tallinn łączy Finlandia z Estonia i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Tallink Silja obsługuje swoje połączenia do 7 razy dzien, Viking Line 14 razy tydzien & Eckerö Line posiada polaczenia do 3 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 12 połączeń promowych dzien na trasie Helsinki Tallinn pomiędzy Finlandia i Estonia.

Przewoźnicy Promowi - Helsinki - Tallinn

Średnia cena promu Helsinki Tallinn

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Helsinki Tallinn to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Helsinki - Tallinn

 • "Trasa Helsinki Tallin"

  Przyjemna podróż, wszystko sprawnie i punktualnie. Fajne atrakcje na promie, występ czarodzieja dla dzieci

  Agnieszka płynął na trasie Helsinki Tallinn z Eckerö Line

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Ferry"

  There was a small delay in boarding. Everything else was fine.

  Andrzej płynął na trasie Helsinki Tallinn z Eckerö Line

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Szybk i sprawnie."

  Bardzo dobre warunki podróży. Wszystko odbyło sie zgodnie w planowanym terminie.

  Dariusz płynął na trasie Helsinki Tallinn z Viking Line na statku Viking Xprs

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Mahtava"

  Świetna jakość usług,okręt płynął szybko,i bardzo mało spalił.

  Sebastian płynął na trasie Helsinki Tallinn z Eckerö Line

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Helsinki - Przewodnik

Miasto Helsinki jest stolicą Finlandii i znajduje się w regionie Uusimaa na brzegu Zatoki Fińskiej. Miasto jest głównym centrum politycznym, finansowym, handlowym i kulturalnym w Finlandii i jest uważany za jednego z ważniejszych miast Europy Północnej.

Jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Helsinkach. Muzeum Narodowe w Finlandii, największe muzeum w Helsinkach, ma dużą kolekcję historycznych czasów prehistorycznych aż do dnia dzisiejszego. Inne muzea w mieście to Muzeum Miasta Helsinki, fińska National Gallery i Muzeum Wzornictwa.

Port w Helsinkach jest największym portem w Finlandii oraz drugim co do wielkości w krajach skandynawskich. Istnieją trzy porty i 6 terminali pasażerskich, które obsługują ponad dziewięć milionów pasażerów rocznie. Promy pływają codziennie do Sztokholmu w Szwecji, Travemünde w Niemczech i Tallinna w Estonii.

Tallinn - Przewodnik

Miasto Tallin jest największym miastem w Estonii. Stał się głównym ośrodkiem przemysłu i polityki regionalnej, i oferuje wiele atrakcji dla zwiedzających.Warto zobaczyć tutaj zabytkowe Stare Miasto. Z labiryntem krętych brukowanych uliczek, niekończące się wieże kościołów górujące nad miastem, dobrze zachowane twierdze i wieże, Tallinn szczyci się swoim bogatym dziedzictwem. Obszar Toompea, gdzie znajduje się Zamek Toompea (Castrum Danorum), a także spektakularne wzgórze Aleksandra Newskiego, ważny budynek prawosławny, został doceniony przez Estończyków. Tallin jest także domem dla wielu innych atrakcji, w tym 13-wieczny ratusz (Raekoda), który jest bardzo okazałym budynkiem i przewodniczy placu Raekoja z jego wysoka wieżą zwieńczoną charakterystycznym posągiem młodego chłopca, który strzeże miasta i jest znany jako "Old Thomas".

Z portu w Tallinie wypływają promy do Szwecji, Finlandii i Rosji.