COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Estonia

Estonia leży nad Bałtykiem w Europie Północnej. Największymi miastami kraju są Tallin, Tartu, Narva, Kohtla Järve i Pärnu, a językiem urzędowym jest estoński, blisko spokrewniony z fińskim. To w Estonii stworzono Skype.

Co można zobaczyć i robić w Estonii?

Przepiękne wybrzeże Bałtyku, zróżnicowany krajobraz, liczne zabytki i nowoczesne budynki miejskie przyciągają do Estonii każdego roku coraz więcej turystów. Na trasie zwiedzania nie można pominąć urokliwej średniowiecznej starówki w stolicy Tallinie, wpisanej na listę UNESCO. Połowę kraju zajmują lasy sosnowe, do których można wybrać się na zbieranie grzybów lub owoców leśnych. Dla bardziej aktywnych polecamy leśny trekking Oandu-Ikla między dwoma parkami narodowymi Lahemaa i Soomaa.

Jak poruszać się po Estonii?

Estonia ma bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny. Bez problemu można poruszać się autobusem lub pociągiem. Drogi są bardzo dobre, ale tylko jednopasmowe. W Tallinie kursują także tramwaje.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Estonii?

Główne porty w Estonii to Tallin i Paldiski, gdzie dopływają promy z Finlandii, Szwecji, Wysp Alandzkich i Rosji.

Najkrótszą i najbardziej popularną trasa promową do Estonii jest Helsinki - Tallinn. Rejs trwa ok.2h

Oprócz rejsów z Finlandii, istnieją również połączenia ze Sztokholmu, Petersburga oraz Mariehamn (Aland). Można również płynąć ze szwedzkiego portu Kapellskar do Paldiski z DFDS Seaways. Jest to szybsza alternatywa dla połączenia Sztokholm - Tallinn.

Połączenia do Estonii obsługiwane są przez jedne z najbardziej luksusowych promów, tak więc twoja podróż na pewno będzie wygodna i bezproblemowa.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Estonii z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Estonii. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 11 przeprawy w tygodniu 8 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
  • 7 Przeprawy Dziennie 2 godz
  • Uzyskaj cenę
  • 3 Przeprawy Dziennie 2 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
  • 3 Przeprawy Dziennie 2 godz 10 min
  • Uzyskaj cenę

Estonia opinie

 • "Swietny statek!"

  Plynalem z Helsinek do Sztokholmu statkiem Serenade i jestem pod wrazeniem: ten statek to male miesteczko! A do tego bogaty program rozrywkowy i swietne jedzenie! Z pewnosci powroce tam jeszcze!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Brawo!"

  Plynelismy promem z Helsinek do Sztokholmu statkiem Symphony i mamy bardzo dobre wspomnienia. Czulismy sie jak na rejsie wycieczkowym! Czas spedzilismy bardzo milo w czesci handlowej. Co do kabin – nie mamy uwag, chociaz wykonczenie i prezentacja sa raczej standardowe ale wyposazone komfortowo. Obsluga statku uprzejma i pomocna. W restauracji duzy wybor dan i napoi: salatki, makarony, dania z kurczaka, piwo, wino. Obsluga wliczona w cene rachunku. Na statku dostepny jest ciekawy program rozrywkowy, dla bardziej wytrwalych disco bar otwarty do poznych godzin. Podroz byla przyjemna i wygodna dlatego w przyszlosci na pewno zdecydujemy sie na rejs tym statkiem!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Hej z Francji"

  Zadrzyło mi się kilka razy płynąć na statku Symphony i za każdym razem jestem pod wrażeniem jak wygodny i przyjemny jest to rejs. Na pokładzie jest duży wybór sklepów, miła i profesjonalna obsługa, rozrywka na wysokim poziomie, kabiny są czyste i dobrze wyposażone (punkty elektryczne są prawidłowo zlokalizowane,wszędzie jest bardzo funkcjonalne oświetlenia i szafki, lustra). Widać w tym dbałość o wygodę podróżujących! Z przyjemnością popłynę kolejny raz tym statkiem. Dziękuję!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Moja pierwsza przeprawa"

  Byłam w odwiedzinach u przyjaciół w Helsinkach, którzy zasugerowali podróż do Sztokholmu na promie Symphony. Wow! Co za piękny statek! Patrzyłam i nie mogłam uwierzyć! Kabina była świetna, prosta ale było w niej wszystko, czego potrzebowaliśmy, a jedzenie i rozrywka były super. Chyba nigdy jeszcze tyle nie zjadłam i tak dobrze się nie bawiłam! Muszę przyznać, że prawie nie spałam ale tej podróży na pewno nigdy nie zapomnę.

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Estonia - Trasy i Porty