Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2825 trasach i z 668 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Estonia

Estonia leży nad Bałtykiem w Europie Północnej. Największymi miastami kraju są Tallin, Tartu, Narva, Kohtla Järve i Pärnu, a językiem urzędowym jest estoński, blisko spokrewniony z fińskim. To w Estonii stworzono Skype.

Co można zobaczyć i robić w Estonii?

Przepiękne wybrzeże Bałtyku, zróżnicowany krajobraz, liczne zabytki i nowoczesne budynki miejskie przyciągają do Estonii każdego roku coraz więcej turystów. Na trasie zwiedzania nie można pominąć urokliwej średniowiecznej starówki w stolicy Tallinie, wpisanej na listę UNESCO. Połowę kraju zajmują lasy sosnowe, do których można wybrać się na zbieranie grzybów lub owoców leśnych. Dla bardziej aktywnych polecamy leśny trekking Oandu-Ikla między dwoma parkami narodowymi Lahemaa i Soomaa.

Jak poruszać się po Estonii?

Estonia ma bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny. Bez problemu można poruszać się autobusem lub pociągiem. Drogi są bardzo dobre, ale tylko jednopasmowe. W Tallinie kursują także tramwaje.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Estonii?

Główne porty w Estonii to Tallin i Paldiski, gdzie dopływają promy z Finlandii, Szwecji, Wysp Alandzkich i Rosji.

Najkrótszą i najbardziej popularną trasa promową do Estonii jest Helsinki - Tallinn. Rejs trwa ok.2h

Oprócz rejsów z Finlandii, istnieją również połączenia ze Sztokholmu, Petersburga oraz Mariehamn (Aland). Można również płynąć ze szwedzkiego portu Kapellskar do Paldiski z DFDS Seaways. Jest to szybsza alternatywa dla połączenia Sztokholm - Tallinn.

Połączenia do Estonii obsługiwane są przez jedne z najbardziej luksusowych promów, tak więc twoja podróż na pewno będzie wygodna i bezproblemowa.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Estonii z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Estonii. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Eckerö Line
  • Uzyskaj cenę
 • Tallink Silja
  • Uzyskaj cenę
 • Viking Line
  • Uzyskaj cenę
 • DFDS Seaways
  • Uzyskaj cenę

Estonia opinie

 • "Tallin-Helsinki i z powrotem. Rodzina 4 osoby"

  Wszystko ok. Szybko, wygodnie i czysto. Szczególnie na Megastar, ale Tallin Star też ok.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Sprawnie i profesjonanie"

  Prom, którym płynęliśmy miał mało miejsca na pokładzie widokowym, a pod pokładem trudno było znaleźć miejsce do siedzenia. W przypadku złej pogody będzie słabo.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Udany rejs"

  Rejs był bardzo udany. Prom jest czysty i dobrze zorganizowany. Jedyny mankament to za mało pokładów zewnętrznych gdzie można się cieszyć siedzeniem na świeżym powietrzu. Za dużo też jest stref dla palaczy. Zamiast morskiej bryzy często trzeba się delektować chmurką palacza obok lub z pokładu niżej.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Nice and fast"

  I had good trip

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Estonia - Trasy i Porty