Finlandia

Jak zarezerwowac promy z Finlandia do Estonii

Sa 2 trasy dzialajacych pomiedzy Finlandia i Estonia oferujac w sumie 91 przepraw w tygodniu. Tallink Silja operuje 2 tras, Helsinki do Tallinn dziala 6 razy dziennie & Mariehamn do Tallinn okolo 7 razy w tygodniu. Viking Line operuje 1 trasa, Helsinki do Tallinn ktory dziala 3 razy dziennie. Eckerö Line operuje 1 trasa, Helsinki do Tallinn ktory dziala 3 razy dziennie.

Jako ze dlugosc oraz czestotliwosc polaczen na niektorych trasach moze sie roznic, proponujemy wyszukanie aktualnych polaczen z Finlandia do Estonii aby uzyskac najswiezsze informacje.

Mapa połączeń promowych z Finlandia do Estonia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Finlandia do Estonia

o Finlandia:

Finlandia - to malowniczy kraj tysiąca jezior i wysp. Prawie 2/3 powierzchni zajmują lasy, w których można spotkać niedźwiedzie, wilki, lisy, łosie i renifery. Finlandia to także kraj Świętego Mikołaja, którego kwatera główna znajduje się w wysuniętej na północ jej części Laponii. Lapończycy są najstarszymi mieszkańcami Finlandii i większość z nich żyje jak ich dawni przodkowie. Ludność zamieszkująca południe kraju to Finowie, których przodkowie przybyli tu około 2000 lat temu z terenów Rosji (Ural).

Dzięki mentalności fińskiej oraz wspaniałej czystej przyrodzie, która jest obecna wszędzie: na wsi i w mieście, a nawet w miejscu pracy, spędzenie w niej wolnego czasu czy wakacji staje się coraz bardziej popularne.

W Helsinkach, stolicy Finlandii, znajduje się wiele zabytków z XIX wieku, ale można znaleźć tutaj i starsze, chociażby w dzielnicy Kruununhaka, gdzie stoją domy pochodzące z XVI-XVII wieku. Główną atrakcję stanowi tu; Plac Senacki "Senaatintori", Uniwersytet Yliopisto, parlament z końca XIX wieku (siedziba rządu Finlandii), Pałac Prezydencki z końca XIX w., Most Pitkasilta z 1878 roku oraz największy i najstarszy park Kaivopuisto.

o Estonia:

Estonia jest Baltyckim Narodem w Polnocnej Europie,obejmujacy glowny lad i ponad 2000 wysp na Morzu Baltyckim.

Oferujac jeden z najbardziej wysoki standard zycia i szybki wzrost ekonomiczny w Europie, Estonia jest teraz dostepnym krajem turystycznym, wylonionym z wladzy radzieckiej w 1991 roku.

Podobnie jak sam kraj, Tallin rozwinal sie od bylego radzieckiego miasta do jednego z najbardziej fascynujacych stolic na kontynencie. Jest znany ze swojego Starego Miasta, ktore jest najlepiej zachowane z calej Polnocnej Europy. Bajkowe budynki, niekonczacy wybor barow, restauracji i hoteli.

Jest wiele polaczen promowych z Zatoki Finskiej i Morza baltyckiego z portow w Skandynawi i Rosji. Polaczenia sa operawane przez szeroka game operatorow oferujaca rozne czasy przejazdow.