Finlandia

Jak zarezerwować promy z Finlandia do Estonii

4 trasy łączą Finlandia i Estonia oferując w sumie 18 przepłynięć dziennie. Tallink Silja oferuje 4 tras, Helsinki do Tallinn dziala 7 razy dziennie, Mariehamn do Tallinn okolo 4 razy w tygodniu, Vuosaari do Muuga okolo 11 razy w tygodniu & Turku do Tallinn okolo 3 razy w tygodniu. Viking Line oferuje 2 tras, Helsinki do Tallinn dziala 14 razy w tygodniu & Mariehamn do Tallinn okolo 1 raz w tygodniu. Eckerö Line oferuje 2 tras, Helsinki do Tallinn dziala 3 razy dziennie & Vuosaari do Muuga okolo 9 razy w tygodniu.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Finlandia do Estonii zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Finlandia do Estonia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Finlandia do Estonia

Finlandia - przewodnik:

Finlandia - to malowniczy kraj tysiąca jezior i wysp. Prawie 2/3 powierzchni zajmują lasy, w których można spotkać niedźwiedzie, wilki, lisy, łosie i renifery. Finlandia to także kraj Świętego Mikołaja, którego kwatera główna znajduje się na wysuniętej na północ jej części Laponii. Lapończycy są najstarszymi mieszkańcami Finlandii i większość z nich żyje jak ich dawni przodkowie. Ludność zamieszkująca południe kraju to Finowie, których przodkowie przybyli tu około 2000 lat temu z terenów Rosji (Ural).

Dzięki mentalności fińskiej oraz wspaniałej czystej przyrodzie, która jest obecna wszędzie: na wsi i w mieście, a nawet w miejscu pracy, spędzenie w niej wolnego czasu czy wakacji staje się coraz bardziej popularne.

W Helsinkach, stolicy Finlandii, znajduje się wiele zabytków z XIX wieku, ale można znaleźć tutaj i starsze, chociażby w dzielnicy Kruununhaka, gdzie stoją domy pochodzące z XVI-XVII wieku. Główną atrakcję stanowi tu; Plac Senacki "Senaatintori", Uniwersytet Yliopisto, parlament z końca XIX wieku (siedziba rządu Finlandii), Pałac Prezydencki z końca XIX w., Most Pitkasilta z 1878 roku oraz największy i najstarszy park Kaivopuisto.

Estonia - przewodnik:

Estonia jest krajem nadbałtyckim i posiada ok. 2000 wysp. Oferuje wysoki standard życia i notuje szybki rozwój ekonomiczny.

Tallinn, stolica kraju szczyci się najlepiej zachowanym Starym Miastem w Europie Północnej. Podczas pobytu zobaczymy tam bajkowe budynki, liczne bary i restauracje.

Estonia posiada liczne połączenia promowe ze Skandynawią oraz z Rosją.