Mariehamn do Tallinn Prom

Mariehamn Tallinn polaczenie laczy Wyspy Alandzkie z Estonia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Tallink Silja. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 9 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Mariehamn Tallinn zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Mariehamn - Tallinn Armatorzy Promowi

  • Tallink Silja
    • 7 przeprawy w tygodniu 9 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Mariehamn Tallinn

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Mariehamn Tallinn to samochod + 2 pasazerów.

Mariehamn Przewodnik

Mariehamn jest stolicą Aland która jest autonomicznym terytorium pod fińskia suwerennościa. Odwiedzający miasto znajda większość sklepów i restauracji w mieście na deptaku Torggatan w centrum miasta. Siedziba władzy, Sjalvstyrelsegarden, także jest na placu i składa się z parlamentu Wysp Alandzkich i samorząd województwa, ratusza i budynków rządowych. Jest pomnik Tsarinna Maria Aleksandrowna, który dał jej nazwę w 1861, znajduje się na zboczu prowadzącym do miasta. W mieście jest wiele budynków zaprojektowanych przez fińskiego architekta Lars Sonck, który przeniósł się do Aland jako dziecko. Jego budynki obejmują kościół Mariehamn, główny budynek Aland Morskiego College i ratusz, wszystkie zbudowane w pierwszej połowie 20 wieku. Hilda Hongell zaprojektowal także kilka budynków, choć tylko kilka pozostalo nienaruszone.

Mariehamn znajduje się na półwyspie i ma dwa główne porty, jeden na wschodnim brzegu i jeden na zachodnim brzegu. Zachodni port jest międzynarodowy, który ma codzienne usługi do Szwecji, Estonii i Finlandii kontynentalnej. Wschodni port oferuje jeden z największych marin w Skandynawii.

Tallinn Przewodnik

Miasto Tallin jest największym miastem w Estonii, i kapitału, a stał się głównym ośrodkiem przemysłu i polityki regionalnej, i jest pełne kultury z wielu atrakcji dla zwiedzających cieszyć.Miasto zostało założone na początku 13 wieku, znajduje się tuż obok Zatoki Fińskiej. Tallinn znajduje się ważny port morski i daje określoną średniowieczny charakter w wielu częściach miasta, zwłaszcza wokół jego dziedzictwo wymienione części Starego Miasta. Z labiryntem krętych uliczek brukowiec, niekończące się wieże kościołów górujące w niebo i dobrze zachowanych twierdz i wież, Tallinn obchodzi swoje bogate dziedzictwo przy każdej możliwej okazji.Obszar Toompea, gdzie wielu z najbardziej niezwykłych zabytków Tallinna pobytu, takie jak Zamek Toompea (Castrum Danorum), a także spektakularne wzgórzu Aleksandra Newskiego, ważnym budynku prawosławnego, który w końcu został doceniony przez Estończyków rezydentami, którzy dla wielu lat za złe jego rosyjskie pochodzenie. Tallin jest także domem dla wielu innych atrakcji, w tym 13-wieczny ratusz (Raekoda), który jest bardzo okazały budynek i przewodniczy placu Raekoja z jego wysoka wieża zwieńczona charakterystycznym brązu posąg młodego chłopca, który strzeże miasta i jest znany jako "Old Thomas"