Prom Livorno do Bastia

Trasa promowa Livorno Bastia łączy Włochy z Korsyka i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Livorno - Bastia

Średnia cena promu Livorno Bastia

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Livorno Bastia to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Livorno - Bastia

 • "Livorno - Bastia"

  Przewoznik godny polecenia

  Arkadiusz płynął na trasie Livorno Bastia z Moby Lines na statku Moby Vincent

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super"

  Bardzo dobry prom, a w szczególności przygotowany pod dzieci

  Krzysztof płynął na trasie Livorno Bastia z Moby Lines na statku Moby Vincent

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "opinia prom Bastia -Livorno "

  Ogromny minus to fakt, że na bilecie była inna godzina wypłynięcia promu z portu w Bastii niż faktycznie. Gdyby nie fakt, że przyjechaliśmy na dwie godziny przed planowaną odprawą to byśmy się spóźnili. Niestety nikt nie poinformował nas o tym błędzie.

  Agnieszka płynął na trasie Livorno Bastia z Corsica Ferries

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam"

  Rzetelny przewoźnik,polecam wszystkim podróżującym na Korsyce

  Halina płynął na trasie Livorno Bastia z Corsica Ferries

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Livorno - Przewodnik

Włoskie miasto i port w Livorno leży na Morzu Liguryjskim na zachodnim wybrzeżu Toskanii. Wiele z pierwotnego układu ulic i architektury zostały zachowane w Nowym Wenecji regionie miasta. W tym obszarze można obejrzeć stare mosty, wąskie dróżki, domy szlacheckich oraz sieć kanałów, które były wykorzystywane do łączenia jej portu do magazynów miasta. Interesujące jest także wiele doskonałych przykładów neoklasycznych budynków, muzeów, parków publicznych i instytucji kultury. Zawierające pamiątki, dokumenty i opery kompozytora Pietro Mascagni, który mieszkał w mieście, jest Museo Mascagnano i jest warte odwiedzenia. Organizowana przez Teatr Tradycyjny Livorno, niektóre z oper Mascagni są wykonywane podczas sezonu muzyki lirycznej.

Port jest trzecim największym na zachodnim wybrzeżu Włoch i oferuje wiele usług i udogodnień, w tym przeładunku towarów i usług pasażerskich. Uslugi portu obejmują podjazdy dla wózków inwalidzkich, toalety i prysznice dla pasażerów. Są też bary, restauracje, centrum konferencyjne, banki, kiosk informacji pasażerskiej. Z portu, są połączenia promowe do Bastii, Olbii, Golfo Aranci, Cagliari i Tunezji.

Bastia - Przewodnik

Bastia jest drugim co do wielkości miastem Korsyki i znajduje się na jej wschodnim wybrzeżu, naprzeciwko Włoch z widokiem na archipelag Wysp Toskańskich. Bezpośrednio na północ jest le Cap Corse, dziki półwysep z wieżami genuejskimi i rozległym rezerwatem przyrody, który stał się rajem dla turystów. Podobnie jak wiele miast na wyspie, historia Bastia zaczyna się Genueńczyków którzy zamieszkiwali wyspę od 14w. Stary Port (Vieux Port) na południe od miasta jest doskonałym miejscem na spacer.

Prom Port w Bastia oferuje przeprawy do Francji (Marsylia, Nicea i Toulon) i do Włoch (Genua, La Spezzia, Livorno, Piombino, Savona, Portoferraio).