Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3180 trasach i z 750 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Korsyka

Korsyka to francuska wyspa położona na Morzu Śródziemnym, znana z pięknego wybrzeża i ponad dwustu plaż. To tutaj w porcie Ajaccio narodził się Napoleon Bonaparte.

Co można zobaczyć i robić na Korsyce?

Korsyka to górzysta wyspa, która oferuje wiele malowniczych krajobrazów. Warto wybrać się na wycieczkę po Wąwozie Restonica lub dla bardziej odważnych GR20 - najtrudniejszy szlak w Europie. Miłośnicy historii z pewnością odwiedzą dom narodzenia Napoleona w Ajaccio - Maison Bonaparte lub cytadelę w Saint Florent, z której rozciągają się panoramiczne widoki na zatokę. Do ciekawszych obiektów na wyspie należy Scala Santa Di Bastia w Ajaccio - kaplica z luksusowymi świętymi schodami. Korsyka to również doskonały kierunek na uprawianie sportów wodnych jak żeglarstwo, nurkowanie oraz na plażowanie. Plaża w Calvi, jako jedna z najlepszych na Korsyce, oferuje białe piaski, krystaliczną wodę i widok na okazałą cytadelę.

Jak się poruszać po Korsyce?

Samochód własny lub wypożyczony to najlepsza opcja do przemieszczania się po wyspie. Podróż pociągiem zapewnia bajeczne widoki, ale jest wolna i ogranicza się tylko do lini z Ajaccio do Bastia, Corte i Calvi.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Korsykę?

Na Korsykę bardzo łatwo dotrzeć promem ze względu na liczne połączenia promowe obsługiwane przez Moby Lines i Corsica Sardinia Ferries. Promy kursują do portów w Ajaccio, Bastia, Porto Vecchio i Ille Rousse z Francji, Włoch i Sardyni. Polacy najchętniej podróżują na trasie do Bastia z Livorno we Włoszech.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Korsykę z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Korsykę. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Corsica Sardinia Ferries
  • Uzyskaj cenę
 • Moby Lines
  • Uzyskaj cenę
 • Corsica Linea
  • Uzyskaj cenę
 • La Meridionale
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Korsyka opinie

 • "podróż z MoBy Lines"

  Jedyny minus to wydłużenie czasu podróży.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "MobyLines + Directferries Livorno<->Sardynia"

  Moby Lines - OK, wszystko zgodnie z planem ii oczekiwaniami. DirectFerries - musiałem zmienić dane na bilecie (zmiana samochodu - marka+numer rejestracyjny) wniemalże w przededniu wyjazdu, bilet był teoretycznie bez możliwości jakichkolwiek zmian. W DF udało się to zrobić telefonicznie w 5 minut miałem emailem potwierdzenie zmiany i nową rezerwację. Myślę, że bezpośrednio w Moby mogłoby nie być tak prosto.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Jak trafić"

  Prom, jak prom - trochę wysłużony, ale w porządku. Czysto, obsługa uprzejma, punktualny. Natomiast, jeżeli Directferries ma jakiś wpływ na zarząd portu Livorno, to stanowczo trzeba poprawić informację i oznakowanie dojazdu do promów. W tej chwili się błądzi i niepotrzebnie denerwuje. Czy nie może być jak w Bastii?

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Bardzo przyjemna podróż"

  Bary, restauracja, a co najważniejsze plac zabaw dla dzieci. Bardzo czysto. Wszystko super.

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Korsyka - Trasy i Porty