Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2825 trasach i z 668 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Korsyka

Korsyka to francuska wyspa położona na Morzu Śródziemnym, znana z pięknego wybrzeża i ponad dwustu plaż. To tutaj w porcie Ajaccio narodził się Napoleon Bonaparte.

Co można zobaczyć i robić na Korsyce?

Korsyka to górzysta wyspa, która oferuje wiele malowniczych krajobrazów. Warto wybrać się na wycieczkę po Wąwozie Restonica lub dla bardziej odważnych GR20 - najtrudniejszy szlak w Europie. Miłośnicy historii z pewnością odwiedzą dom narodzenia Napoleona w Ajaccio - Maison Bonaparte lub cytadelę w Saint Florent, z której rozciągają się panoramiczne widoki na zatokę. Do ciekawszych obiektów na wyspie należy Scala Santa Di Bastia w Ajaccio - kaplica z luksusowymi świętymi schodami. Korsyka to również doskonały kierunek na uprawianie sportów wodnych jak żeglarstwo, nurkowanie oraz na plażowanie. Plaża w Calvi, jako jedna z najlepszych na Korsyce, oferuje białe piaski, krystaliczną wodę i widok na okazałą cytadelę.

Jak się poruszać po Korsyce?

Samochód własny lub wypożyczony to najlepsza opcja do przemieszczania się po wyspie. Podróż pociągiem zapewnia bajeczne widoki, ale jest wolna i ogranicza się tylko do lini z Ajaccio do Bastia, Corte i Calvi.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Korsykę?

Na Korsykę bardzo łatwo dotrzeć promem ze względu na liczne połączenia promowe obsługiwane przez Moby Lines i Corsica Sardinia Ferries. Promy kursują do portów w Ajaccio, Bastia, Porto Vecchio i Ille Rousse z Francji, Włoch i Sardyni. Polacy najchętniej podróżują na trasie do Bastia z Livorno we Włoszech.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Korsykę z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Korsykę. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Corsica Ferries
  • Uzyskaj cenę
 • Moby Lines
  • Uzyskaj cenę
 • Corsica Linea
  • Uzyskaj cenę
 • La Meridionale
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Korsyka opinie

 • "Opinia o podróży"

  Prom punktualny; szybki załadunek samochodów; ogólnie bez przygód i problemów. Polecam !!!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super"

  Bardzo dobry prom, a w szczególności przygotowany pod dzieci

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Ciekawy statek z atrakcjami dla dzieci."

  Gdybym miał płynąć jeszcze raz to bez obaw wybrałbym Moby Aki. Dzieci zadowolone.Szkoda,że wyłączone były dla pasażerów górne najwyższe pokłady. Czystość na statku zmącona była trochę czystością toalet.Tutaj jest pole do poprawy - myślę,że pomogłoby częstsze sprzątanie.Warto byłoby tam zajrzeć w czasie rejsu i zorientować się jak wygląda sytuacja. Dostępna bogata oferta barów i restauracji jednak ceny mogłyby być trochę niższe. Dla osób płynących pierwszy raz pewnym utrudnieniem może okazać się nieczytelne oznakowanie podjazdu na stanowisko odprawy w porcie w Olbii, które może powodować dyskomfort u osób nie posługujących się językiem włoskim. Punktualność można przyjąć jako orientacyjną o czym operator uprzedza,mi specjalnie to nie przeszkadzało. Generalnie mogę polecić usługi Moby Lines.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Rewelacyjna wycieczka "

  Promem można się szybko przemieścić z Sardynii na Korsykę i odwrotnie. Miła obsługa, super widoki gorąco polecam.

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Korsyka - Trasy i Porty