Porto Torres do Ajaccio Prom

Porto Torres Ajaccio polaczenie laczy Sardynia z Korsyka. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Corsica Sardinia Ferries. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Porto Torres Ajaccio zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Porto Torres do Ajaccio Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Sardynia na Korsykę.

Porto Torres - Ajaccio Armatorzy Promowi

  • Corsica Sardinia Ferries
    • 2 Cotygodniowe Przeprawy 4 godz
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Porto Torres Ajaccio

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Porto Torres Ajaccio to samochod i 2 pasazerów.

Porto Torres Przewodnik

Porto Torres to miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii. Leży około 25 kilometrów na wschód od cypla Gorditanian a także na zatoce Asinara. Jedną z głównych atrakcji miasta to, Bazylika San Gavino z 11 wieku, która została zbudowana z wykorzystaniem tylko szlachetnych kamieni takich jak marmur, porfir i granit. Kościół jest największym romańskim kościółem w Sardynii. Interesujące są także Katakumby Tanca Borgoña które są podziemnym przejściem dla praktyk religijnych.

Po Olbii, Porto Torres jest najlepszym portem na Sardynii. Promy łączą wyspę z Genuia (11 godz), Civitavecchia (7 godzin i 15 minut) i Barcelona (11 godzin i 15 minut). Istnieją również usługi do Ajaccio (3 godziny i 30 minut) i Propriano (4 godziny) na Korsyce, i do Marsylii (17 godzin).

Ajaccio Przewodnik

Ajaccio to największe miasto na wyspie Korsyka. Miasto położone jest na południowo-zachodnim wybrzeżu Korsyki, około 210 mil na południowy wschód od Marsylii. Port tego miasta znajduje się poniżej wzgórza półwyspu, które chroni port. Miasto zajmuje osłonięte miejsce u podnóża zalesionych wzgórz na północnym brzegu Zatoki Ajaccio. Być może najbardziej znany z tego miasta jest syn Napoleon'a Bonaparte, który urodził się w 1769 roku w domu Napoleona, który jest teraz otwarty dla publiczności. Każdy z podróżujących uwielbia wędrówki po centrum, przepełnione stonowanymi budynkami i gwarnymi kawiarniami i jego dużym porcie i modnej okolicy Route des Sanguinaires, kilka kilometrów na zachód.

Ajaccio stało się ważnym przystankiem dla rejsów i jest drugim najbardziej ruchliwym portem we Francji, po Marsylii, ale przed Nicei/Villefranche-sur-Mer i Cannes. Lokalny port jest połączony do Marsylii, Tulonu i Nicei na francuskim lądzie, prawie codziennie. Istnieją również okolicznościowe polaczenia do Włoch kontynentalnych (Livorno) i na Sardynie, wraz z usługami sezonowymi do Calvi i Propriano. Dwa główne przedsiębiorstwa żeglugowe świadczące te polacznia to SNCM i Corsica Ferries.