Prom Porto Torres do Propriano

Porto Torres Propriano polaczenie laczy Sardynia z Korsyka. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, La Meridionale. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Porto Torres Propriano zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Porto Torres - Propriano

  • La Meridionale
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 3 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Porto Torres Propriano

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Porto Torres Propriano to samochod + 2 pasażerów.

Porto Torres - Przewodnik

Porto Torres to miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii. Leży około 25 kilometrów na wschód od cypla Gorditanian a także na zatoce Asinara. Jedną z głównych atrakcji miasta to, Bazylika San Gavino z 11 wieku, która została zbudowana z wykorzystaniem tylko szlachetnych kamieni takich jak marmur, porfir i granit. Kościół jest największym romańskim kościółem w Sardynii. Interesujące są także Katakumby Tanca Borgoña które są podziemnym przejściem dla praktyk religijnych.

Po Olbii, Porto Torres jest najlepszym portem na Sardynii. Promy łączą wyspę z Genuia (11 godz), Civitavecchia (7 godzin i 15 minut) i Barcelona (11 godzin i 15 minut). Istnieją również usługi do Ajaccio (3 godziny i 30 minut) i Propriano (4 godziny) na Korsyce, i do Marsylii (17 godzin).

Propriano - Przewodnik

Francuskie miasteczko Propiano znajduje się na Korsyce, w południowo-zachodniej części wyspy na czele Valinco Zatoki i północnym zachodzie Sartène. W centrum miasta jest to przyjemne miejsce do zwiedzania z tradycyjnych domów, obecnie często przejęte przez luksusowych sklepów, kawiarni i barów. Miasto jest obecnie jednym z najbardziej popularnych kurortów na Korsyce z powodu wielu plaż, które są w pobliżu dla zwiedzających, w tym Plage de Lido, które jest około 1 km od miasta.

Wiele budynków w Propriano pochodzi z początku 19 wieku, gdy port został ustanowiony i większość miasta zbudowane. Choć samo miejsce wcześniej zajęte przez Rzymian i Greków, niewiele pozostaje wczesnego Propriano, które było często atakowane i w dużej mierze zniszczone przez piratów w 18 wieku.

Z miejskiego portu promy odplywaja do Marsylii a podróż trwa około 12 godzin i 30 minut.