Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2911 trasach i z 612 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Anglia

Anglia to kraj obejmujący połudnową część Wielkiej Brytanii, chociaż bardzo często nazwa odnosi się do całego państwa Zjednoczonego Królestwa. Od 2004 kiedy Polska weszła do UE, Anglia stała się drugim domem dla wielu Polaków.

Co można zobaczyć i robić w Anglii?

Anglia posiada wiele światowej sławy miejsc dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wpisanych na listę UNESCO. Warto tu wspomnieć znane zabytki Londynu jak budynek paralmentu Houses of Parliment czy więzienie Tower of London, krąg kamiennych kolosów Stonehenge lub klifowe wybrzeże w Dorset - Jurrasic Coast nad kanałem La Manche. Anglia posiada niezliczone szlaki do pieszych wędrówek wzdłuż rzek, jezior, wybrzeża, przez pola i łąki oraz góry. Spacerowanie po bardzo wysokich klifach w Kornwalii lub Kent należy do najbardziej urokliwych. Turystyka jest tutaj bardzo dobrze rozwinieta, więc każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie. Rodzina królewska i związane z nią miejsca jak Zamek w Windsor lub Palac Buckingham również przyciągają podróżnych z całego świata.

Jak się poruszać po Anglii?

Wielu Polaków podróżuje do Anglii własnym pojazdem. Niezliczone kilometry darmowych autostrad zachęcają do poruszania się po kraju własnym autem. Nawet jazda po lewej stronie nie jest trudna, jak się może wydawać. Transport publiczny jest na wysokim poziomie i w zależności od regionu oferuje wiele połączeń kolejowych i autobusowych. Londyn posiada metro. Bilety kolejowe należą do najdroższych na świecie.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom lub Eurotunnel do Anglii?

Do Anglii bardzo łatwo dostać się nie tylko z kontynentu, ale także z Irlandii. Najwięcej połączeń promowych oferują francuskie porty przez Kanał La Manche, a w szczególności Calais i Dunkierka, skąd co 1h wypływają promy do Dover w Anglii. Alternatywnie można skorzystac z połączenia kolejowego Eurotunnelu na trasie Calais - Folkestone. Osoby udające się w północne regiony Anglii korzystają z przepraw promowych przez Morze Północne z Holandii lub Belgii. Popularne są promy Stena Line na trasie z Hoek van Holland do Harwich. Wśród połączen promowych z Irlandii do Anglii do najczęściej korzystanych należy Dublin - Holyhead.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Anglii z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Anglii i na Eurotunnel. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku. Najdroższe bilety są w okresach około świątecznych, związanych z długimi weekendami z Bank Holidays lub w okresie angielskich wakacji szkolnych nie tylko letnich, ale także tych w ciągu roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Stena Line
  • Uzyskaj cenę
 • Irish Ferries
  • Uzyskaj cenę
 • P&O Ferries
  • Uzyskaj cenę
 • Wightlink
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Anglia opinie

 • "Rejs i obsługa"

  Dobra

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Zadowolony "

  Jestem ogólnie mówiąc zadowolony

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Calais-Dover"

  Korzystałem i jestem bardzo zadowolony tym bardziej że nie zdążyłem na pierwotnie planowany prom i płynęliśmy kolejnym.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam"

  Polecam... czysto, miło,i na czas

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Anglia - Trasy i Porty