COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Amsterdam - Newcastle jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Holandia do Anglii.

Przewoźnicy Promowi - Amsterdam - Newcastle

  • 7 Sailings Weekly 16 hr 45 min
  • Get price

Opinie na temat Prom Amsterdam - Newcastle

 • "Amsterdam - Newcastle"

  Cala operacja zwiazana z przeplynieciem byla dobrze zorganizowana a udogodnienia na pokladzie byly dobre. Jednak uwazam ze jedzenie I picie na pokladzie bylo bardzo drogie.

  'King Seaways' travelled on King Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "podróż z DFDS"

  Standardy były raczej zachowane a na promie można było spokojnie "zabić" ten czas podróży. Jeśli miałbym polecić ten statek czy tą Linie to zrobię to z czystą przyjemnością. Pozdrawiam

  'King Seaways' travelled on King Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super"

  Bardzo wygodna podroz

  'King Seaways' travelled on King Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "opinia "

  podróz była dobra tylko zeby nie sztorm to było by ok ,bardzo czysto ,miła obsługa gpdne polecenia

  'King Seaways' travelled on King Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Amsterdam do Newcastle

Amsterdam Newcastle polaczenie laczy Holandia z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, DFDS Seaways. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 16 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Amsterdam Newcastle zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Amsterdam - Przewodnik

Amsterdam jest stolicą holenderskiej kultury. Położony nad rzeką Amstel, IJ i licznymi kanałami (160) – trzy największe w kształcie półksiężyców usytuowane niemalże równolegle do siebie to – Herengracht (położony najbardziej centralnie), Keizersgracht i Prinsengracht. Z nimi łączą się promieniście mniejsze kanały tworząc sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy, dlatego Amsterdam nazywany jest często Wenecją Północy.

Amsterdam położony jest częściowo poniżej poziomu morza, jest największym miastem Holandii, dużym ośrodkiem przemysłowym, drugim po Rotterdamie – portem handlowym Holandii (dostępny dla statków oceanicznych), połączony kanałami z Morzem Północnym i Renem. Ważny ośrodek naukowy (2 uniwersytety, Królewski Instytut Tropikalny) i kulturalny; jest też ważnym ośrodkiem turystycznym z licznymi muzeami (m.in. Rijksmuseum, Muzeum Vincenta van Gogha, Rembrandthuis, Muzeum Tropiku); zabytkami i bogatymi ogrodami botanicznymi. Centrum miasta wraz z kanałami powstało w przeważającej części w XVII wieku (złoty wiek w historii Holandii).

Nazwa miasta oznacza 'tamę na rzece Amstel'.


Newcastle - Przewodnik

Miasto Newcastle, w północno-wschodniej Anglii oferuje wiele atrakcji. Słynie z licznych mostów nad rzeką Tyne. To tutaj rozpoczyna się szlak wzdłuż słynnego Wału Hadriana. Warto przejść się tutaj wzdłuż eleganckiej ulicy Grainger lub zobaczyć nowoczesny most Gateshead Millennium Bridge.

Z centrum miasta bardzo szybko dostać się metrem na wybrzeże Morza Północnego, np. na piaszczyste plaże w Whitley Bay.