Zarezerwuj Prom do Newcastle

Port Newcastle w Anglia oferuje 7 przepłynięć promowych w tygodniu do Amsterdam (Ijmuiden) w Holandia. Przeprawa promowa Newcastle do Amsterdam z DFDS Seaways trwa od 15 godziny 45 minuty.

Newcastle Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Newcastle - Prom alternatywny

Newcastle - Rozkłady

 • DFDS Seaways
  • 7 przeprawy w tygodniu 15 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę

Newcastle - Przewodnik

Newcastle upon Tyne to miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia) nad rzeką Tyne, w pobliżu jej ujścia do Morza Północnego w hrabstwie metropolitalnym Tyne and Wear.

W centrum Newcastle dominują budynki XIX-wieczne, często wzniesione w stylu klasycystycznym, sporo jest także budynków posiadających znacznie dłuższą historię. Są to przede wszystkim kościoły (katedra z XIV, XV w.) i średniowieczny zamek (Blake Gate XIII w.).
Symbolem Newcastle, jest wielki zielony most Tyne Bridge, będący pierwowzorem Mostu Portowego w Sydney. Łukowa konstrukcja z 1928 roku wykonana ze stali ma rozpiętość 162 metrów i jest najdłuższym tego typu mostem na Wyspach Brytyjskich.
Z architektonicznego punktu widzenia ciekawe pozostają fasady kamienic przy ulicy Grey Street. Natomiast pochodzący z połowy XIX wieku budynek dworca kolejowego, uważany jest za jeden z okazalszych w północnej Anglii.

Jak dostać się do portu w Newcastle?

 • Newcastle - adres portu

  Royal Quays, North Shields, Tyne and Wear NE29 6EE

 • Newcastle - Noclegi

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Newcastle przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą stronę Newcastle - Noclegi z najlepszymi cenami i z największym wyborem noclegów online!