Zarezerwuj Newcastle Prom

Newcastle port w Anglia polaczy Was z Amsterdam (Ijmuiden) w Holandia z wyborem do 7 przeplyniec promowych w tygodniu. Dluglosc polaczenia Newcastle do Amsterdam trwa od 15 godziny 45 minuty i polaczenie operowane jest przez DFDS Seaways.

Newcastle Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Newcastle Alternatywny Prom

Newcastle Obsluga Promu

 • DFDS Seaways
  • 7 przeprawy w tygodniu 15 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę

Newcastle Przewodnik

Newcastle upon Tyne ti miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia) nad rzeką Tyne, w pobliżu jej ujścia do Morza Północnego w hrabstwie metropolitalnym Tyne and Wear.

W centrum Newcastle dominują budynki XIX-wieczne, często wzniesione w stylu klasycystycznym, sporo jest także budynków posiadających znacznie dłuższą historię. Są to przede wszystkim kościoły (katedra z XIV, XV w.) i średniowieczny zamek (Blake Gate XIII w.).
Symbolem Newcastle, jest wielki zielony most Tyne Bridge, będący pierwowzorem Mostu Portowego w Sydney. Łukowa konstrukcja z 1928 roku wykonana ze stali ma rozpiętość 162 metrów i jest najdłuższym tego typu mostem na Wyspach Brytyjskich.
Z architektonicznego punktu widzenia ciekawe pozostają fasady kamienic przy ulicy Grey Street. Natomiast pochodzący z połowy XIX wieku budynek dworca kolejowego, uważany jest za jeden z okazalszych w północnej Anglii.

Jak dostac sie do Newcastle portu promowego

 • Newcastle adres portu

  Royal Quays, North Shields, Tyne and Wear NE29 6EE

 • Newcastle Zakwaterowanie

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Newcastle przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą Newcastle Zakwaterowanie strona na najlepszymi cenami, z największych wyborem noclegów online!