Zarezerwuj Prom do Phuket

Port Phuket (Rassada Pier) w Phuket Island oferuje 7 przepłynięć promowych w tygodniu do Koh Phi Phi (Tonsai Pier) w Phi Phi Island. Przeprawa promowa Phuket do Koh Phi Phi z Phi Phi Cruiser trwa od 2 godziny.

Phuket Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Phuket - Rozkłady

  • Phi Phi Cruiser
    • 7 przeprawy w tygodniu 2 godz
    • Uzyskaj cenę

Phuket - Przewodnik

Wyspa Phuket jest jednym z najbardziej znanych i popularnych ośrodków turystycznych należących do Tajlandii. Na południowo-zachodnim wybrzeżu kursuje wiele linii promowych, które kursują do innych portów w Tajlandii o czasie trwania od jednej godziny do dziewięciu godzin.

Co można zobaczyć i zrobić na wyspie Phuket?

Największa wyspa należąca do Tajlandii, Phuket jest tak duża, że ledwo czuje się jak wyspa. Reputacja partii, którą utrzymuje, może być uzasadniona, po tym, jak wszystkie ulice w lecie są zaśmiecone turystami, próbującymi tani alkohol pomiędzy przemieszczającymi się po mnóstwie barów i klubów. Jednak Phuket ma o wiele więcej niż plażowy i alkoholowy. Centrum miasta oferuje ciekawe doświadczenia kulturalne z mnóstwem muzeów i galerii sztuki, podczas gdy północna wyspa stanowi stosunkowo spokojną przystań. Park Narodowy Sirinat i rezerwat Khao Thaew zapewniają możliwość zobaczenia wspaniałych widoków na zapierające dech w piersiach zbocze góry.

Nawet jeśli opalanie się i sporty wodne nie są twoją rzeczą, szkoda byłoby przegapić pięknej scenerii otaczającej Morze Andamańskie. Miłośnicy adrenaliny gromadzą się na wycieczkach łodzią motorową, które okrążają sąsiednie wyspy, lub na bardziej spokojne, romantyczne przeżycia, a rejs o zachodzie słońca to doskonały sposób na spędzenie wieczoru dla par. Alternatywnie, plaże wzdłuż linii brzegowej są idealne do wyruszania w kilka godzin pod cudownym słońcem.

Jak poruszać się po Wyspie Phuket??

Wokół wyspy kursuje autobus do transportu publicznego, lub do prywatnych transferów, taksówki motocyklowe są dość przystępne, a tuk-tuksy są obowiązkową częścią tajskiej kultury.