Zarezerwuj Prom do Le Havre

Port Le Havre w Francja oferuje 7 przepłynięć promowych w tygodniu do Portsmouth w Anglia. Przeprawa promowa Le Havre do Portsmouth z Brittany Ferries trwa od 5 godziny 30 minuty.

Le Havre Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Le Havre - Prom alternatywny

Le Havre - Rozkłady

 • Brittany Ferries
  • 7 przeprawy w tygodniu 5 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Le Havre - Przewodnik

Hawr to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Górna Normandia, w departamencie Seine-Maritime.

Hawr ma charakter miasta przemysłowego. Znajduje się tutaj największy port we Francji (5. co do wielkości w Europie), a także jedna z kilku największych francuskich rafinerii – Raffinerie de Normandie.

Ze względu na ogromne zniszczenia podczas drugiej wojny światowej w mieście w zasadzie nie ma żadnych zabytków sprzed tego konfliktu (poza Katedrą Notre-Dame przy rue de Paris). Zabudowa powojenna jest natomiast modelowym przykładem modernistycznego miasta, wzniesionego od podstaw po prawie całkowitych zniszczeniach. Miasto zostało niemalże zbudowane na nowo w latach 1946-1954, przede wszystkim dzięki wizji Auguste'a Perreta, francuskiego architekta zwanego ojcem żelbetu. Centrum Hawru (nazywane centre-ville reconstruit), jako przykład rekonstrukcji powojennej, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2005 (z podobnych powodów na listę tę wcześniej trafiła warszawska starówka). Najciekawsze obiekty (oprócz samego układu urbanistycznego) to kościół Saint-Joseph, ratusz i hala targowa. Ponadto, w latach późniejszych, zespół modernistycznej architektury miasta został uzupełniony o tzw. Wulkan (1961) – dzieło Oscara Niemeyera (znajdują się tam m.in. kina, teatr i inne instytucje kultury) oraz modernistyczny kościół św. Michała (1965) autorstwa Henri Colboc'a.

Jak dostać się do portu w Le Havre?

 • Le Havre - adres portu

  Terminal de la Citadelle, 76600 Le Havre, France

 • Le Havre - Noclegi

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Le Havre przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą stronę Le Havre - Noclegi z najlepszymi cenami i z największym wyborem noclegów online!