Cherbourg do Poole Prom

Cherbourg Poole polaczenie laczy Francja z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Cherbourg Poole zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Cherbourg do Poole Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Anglii.

Cherbourg - Poole Armatorzy Promowi

  • Brittany Ferries
    • 7 przeprawy w tygodniu 4 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Cherbourg Poole

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Cherbourg Poole to samochod + 2 pasazerów.

Cherbourg Przewodnik

Cherbourg jest miastem polozonym na polwyspie Cotentin w polnocno-zachodniej Francji. Miasto ma dluga historie, zostalo opanowane przez Wikingow w 9 wieku, ktorzy jako pierwsi przeksztalcili go w port. W epoce napoleonskiej, port zostal wzmocniony, aby zapobiec brytyjskim morskich inwazjom. Prace przebudowy i wzmocnienia portu rozpoczeto w 1784 roku i nie zostaly zakonczone do 1850 roku, dlugo po klesce Napoleona w bitwie pod Waterloo.

Atrakcje turystycznye w miescie to Cite de la Mer ("Miasto z morza"), ktore jest muzeum poswiecone historii morskiej. Muzeum miesci sie w terminalu rejsowym w Cherbourg i zostal otwarty w 2002 roku. Turysci moga takze wybrac sie na spacer w Jardin de la Roche Fauconniere, ktory jest prywatnym ogrodem botanicznym znajdujacym sie w Parc de la Fauconniere. Ogrod zostal zalozony w roku 1870 i zawiera okolo 3.400 okazow, z ktorych wiele pochodzi z polkuli poludniowej.

Port Cherbourg, ktory lezy na wybrzezu kanalu La Manche, zapewnia regularne przewozy pasazerskie i towarowe polaczenia promowe do Poole i Portsmouth w Wielkiej Brytanii i Rosslare w Irlandii.

Poole Przewodnik

Średniowieczny port miasto Poole znajduje się na południowym wybrzeżu Anglii w hrabstwie Dorset. Jest on położony tuż nad brzegiem morza i jest pełna atrakcji i działalności turystycznej,: takie jak jego słynnej ceramiki i Poole Park. Te popularne zabytki to anche Poole Harbour i półwysep Sandbanks, oferuje doskonałe warunki do żeglugi i sportów wodnych - obejmujące zarówno windsurfing i narty wodne, wielu wysoko cenionych restauracji i kawiarni, wiele zabytkowych budynków 18th-wieku, a kilka doskonałych hoteli nabrzeża , Dorset plaże to jedne z najlepszych w Anglii i są często określane jako "Florida Keys plaż brytyjski". Istnieje jeżyny niż 5 km od złotych plaż w Poole, a te są popularne wśród turystów i mieszkańców Zarówno w okolicy. Poole Quay jest jednym z najbardziej tętniących życiem w mieście i zawiera ekscytującą, przyjazną atmosferę. Festiwale i imprezy w mieście obejmują Poole Summer Breeze, największy beach party, które odbyło się w każdy czwartek wieczorem w lecie, z muzyką na żywo, strefa zabawy dla rodzin, miejsca do grillowania i spektakularny pokaz sztucznych ogni.