Prom Dieppe do Newhaven

Dieppe Newhaven polaczenie laczy Francja z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, DFDS Seaways. Polaczenie odbywa sie do 28 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Dieppe Newhaven zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Dieppe - Newhaven

Średnia cena promu Dieppe Newhaven

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Dieppe Newhaven to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Dieppe - Newhaven

 • "opinia"

  wszystko w porządku. Jestem zadowolony . Mogę polecić

  Marek płynął na trasie Dieppe Newhaven z DFDS Seaways na statku Côte d'Albâtre

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wycieczka do Newhaven"

  Skonczylismy podroz z Dieppe do Newhaven jako ze mielismy wypadek samochodowy w Le Mans wiec nieczekiwanie podorozowalismy bez samochodu. Poczekalnia w Dieppe byla przyjemna I otrzymalismy pomoc od zalogi. Podroz na pokladzie takze byla przyjemna. Bylo duzo miejsca, jedzenie dobre, zaloga mila.

  Roland płynął na trasie Dieppe Newhaven z DFDS Seaways na statku Seven Sisters

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Niedanwa wycieczka"

  Przeplyniecie bylo wspaniale, nie mamy na co narzekac.

  Alan płynął na trasie Dieppe Newhaven z DFDS Seaways na statku Côte d'Albâtre

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wysiadanie z promu."

  Wysiadanie z promu bylo najgorszym jaki do tej pory przezylem, prom dobil o 9 a wyszylismy o 9:40! Jeste klaustrofobikiem wiec znajdowanie sie posrod duzych ciezarowek sprawialo mi duzy klopot. Wiec jak dla mnie raczej juz wiecej nie poplyne na tym statku!

  Lawrence Devine płynął na trasie Dieppe Newhaven z DFDS Seaways na statku Côte d'Albâtre

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Dieppe - Przewodnik

Dieppe to miasto portowe polozone w Seine-Maritime w północnej Francji. Miasto leży na wybrzeżu kanału La Manche przy ujściu rzeki Arques. Atrakcje w mieście to Zamek Dieppe, który jest obecnie muzeum. Kolekcja muzeum obejmuje rzezby z 17 i 18 wieku, meble i dokumenty z Saint-Saënsa Camille. W poblirzu zamku znajduje się Plac du Kanada, gdzie niedawno zostal wzniesiony pomnik upamiętniający długi związek między miastem a Kanada.

W miescie znajduje sie piękny deptak, który rozciąga się wzdłuż portu w Dieppe, z którego można zobaczyć łodzie. Dieppe jest również doskonałym miejscem do spróbowania lokalnych owoców morza. Specjalnością są dieppoise Marmite ("gulasz" z ryb i owocow morza gotowane w śmietanie, cydru i cebuli, lekko przyprawione z przyprawami) i Moulès marinières (małże w winie, z szalotką i sosem śmietanowym).

Dieppe posiada port promowy, z polaczeniami do Newhaven na angielskim południowym wybrzeżu. Serwis do portu w Newhaven jest obsługiwany przez LD Lines, dwa razy dziennie.

Newhaven - Przewodnik

Usytuowany na południowym wybrzeżu Anglii, w hrabstwie East Sussex, Newhaven leży u ujścia rzeki Ouse, w dolinie rzeki ma przeciąć South Downs. Newhaven Fort, jeden z Palmerston Forts, została zbudowana na Wzgórzu Zamkowym, na zalecenie Komisji z 1859 Królewski obrony rosnące port. To była największa praca obrony kiedykolwiek zbudowano w Sussex i jest teraz otwarty jako muzeum.W sąsiedztwie wsi Tide Mills był miejscem eksperymentalnej bazy wodnosamolotów na czele plaży.Pierwsza formacja Dywizjonu RAF nr 242 był w dniu 15 sierpnia 1918 roku, 409 numerów 408 i 514 Loty na stacji wodnosamolotów na Newhaven. Lot jest w pobliżu lotnisko i na Telscombe Cliffs, został wyposażony w Short Type 184 wodnosamolotów i przeprowadzone przeciwkopodwodne patrole nad Kanałem La Manche aż do końca I wojny światowej.

Port Newhaven jest niewielkie, ale ruchliwym portem.Port jest bramą do Dieppe na południowo wschodnim wybrzeżu Francji. Istnieje kilka udogodnień w porcie, w tym sklep spożywczy i kawiarni. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych są również dostępne. Są to specjalnie zaprojektowane pokoje odpoczynku i dla inwalidów obszarów w terminal.