Cherbourg do Portsmouth Prom

Cherbourg Portsmouth polaczenie laczy Francja z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 9 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Cherbourg Portsmouth zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Cherbourg do Portsmouth Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Anglii.

Cherbourg - Portsmouth Armatorzy Promowi

  • Brittany Ferries
    • 9 przeprawy w tygodniu 3 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Cherbourg Portsmouth

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Cherbourg Portsmouth to samochod + 2 pasazerów.

Cherbourg Przewodnik

Cherbourg jest miastem polozonym na polwyspie Cotentin w polnocno-zachodniej Francji. Miasto ma dluga historie, zostalo opanowane przez Wikingow w 9 wieku, ktorzy jako pierwsi przeksztalcili go w port. W epoce napoleonskiej, port zostal wzmocniony, aby zapobiec brytyjskim morskich inwazjom. Prace przebudowy i wzmocnienia portu rozpoczeto w 1784 roku i nie zostaly zakonczone do 1850 roku, dlugo po klesce Napoleona w bitwie pod Waterloo.

Atrakcje turystycznye w miescie to Cite de la Mer ("Miasto z morza"), ktore jest muzeum poswiecone historii morskiej. Muzeum miesci sie w terminalu rejsowym w Cherbourg i zostal otwarty w 2002 roku. Turysci moga takze wybrac sie na spacer w Jardin de la Roche Fauconniere, ktory jest prywatnym ogrodem botanicznym znajdujacym sie w Parc de la Fauconniere. Ogrod zostal zalozony w roku 1870 i zawiera okolo 3.400 okazow, z ktorych wiele pochodzi z polkuli poludniowej.

Port Cherbourg, ktory lezy na wybrzezu kanalu La Manche, zapewnia regularne przewozy pasazerskie i towarowe polaczenia promowe do Poole i Portsmouth w Wielkiej Brytanii i Rosslare w Irlandii.

Portsmouth Przewodnik

Miasto Portsmouth znajduja się na południowym wybrzeżu Anglii, w hrabstwie Hampshire. Miasto ma silne połączenie z Royal Navy i był kiedyś integralną częścią światowego przemysłu stoczniowego, budowy pierwszego w historii suchego doku pod koniec 15 wieku, który jest używany do dziś. Portsmouth pozostaje znacząca baza dla Royal Navy i jest domem dla wielu wybitnych statków, z jej ukoronowaniem jest wizytówką Lord Nelson, HMS Victory. Ze względu na strategiczne znaczenia, Portsmouth został zbombardowany podczas II wojny światowej. Przedmieście Southsea jest ulubionym wśród rodzin spędzających wakacje w Portsmouth i oferuje długi odcinek plaży, dwa mola i dobre centrum informacji turystycznej. Southsea jest szczególnie żywa część Portsmouth i znajduje się wiele barów, kawiarni i zabawy w parku rozrywki Molo Clarence.

Promy z portu miejskiego wyruszają do Le Havre, Bilbao, Cherbourg, Caen, St Malo, St Helier, St Peter Port i Ryde.