Prom Fishbourne do Portsmouth

Fishbourne Portsmouth polaczenie laczy Wyspa Wight z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Wightlink. Polaczenie odbywa sie do 25 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Fishbourne Portsmouth zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Fishbourne - Portsmouth

Średnia cena promu Fishbourne Portsmouth

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Fishbourne Portsmouth to samochod + 2 pasażerów.

Fishbourne - Przewodnik

Fishbourne to wieś i mały port promowy znajdujacy się na wyspie Wight w południowej części Wielkiej Brytanii. Fishbourne znajduje się między wsia Wootton i miastem Ryde i leży na wschodnim brzegu Wootton Creek.

Isle of Wight, znane starożytnym Rzymiana jako Vectis, jest to powiat i największa wyspa w Anglii, znajduje się w kanale La Manche, który jest mniej więcej od 5 do 8 km od wybrzeży Hampshire, oddzielona od kontynentalnej części Wielkiej Brytanii przez cieśnine Solent. Na wyspie znajduje się kilka ośrodków, które od czasów wiktoriańskich były miejscami wakacyjnymi.

Port posiada terminal promowy, obsługiwany przez Wightlink, do Portsmouth. Pasażerowie pojazdów muszą przybyć do terminalu promowego co najmniej 30 minut wczesniej, ale nie więcej niż godzinę, przed wypłynięciem. Pasażerowie piesi muszą przybyć do terminalu promowego na co najmniej 15 minut przed wypłynięciem.

Portsmouth - Przewodnik

Miasto Portsmouth znajduja się na południowym wybrzeżu Anglii, w hrabstwie Hampshire. Miasto ma silne połączenie z Royal Navy i był kiedyś integralną częścią światowego przemysłu stoczniowego, budowy pierwszego w historii suchego doku pod koniec 15 wieku, który jest używany do dziś. Portsmouth pozostaje znacząca baza dla Royal Navy i jest domem dla wielu wybitnych statków, z jej ukoronowaniem jest wizytówką Lord Nelson, HMS Victory. Ze względu na strategiczne znaczenia, Portsmouth został zbombardowany podczas II wojny światowej. Przedmieście Southsea jest ulubionym wśród rodzin spędzających wakacje w Portsmouth i oferuje długi odcinek plaży, dwa mola i dobre centrum informacji turystycznej. Southsea jest szczególnie żywa część Portsmouth i znajduje się wiele barów, kawiarni i zabawy w parku rozrywki Molo Clarence.

Promy z portu miejskiego wyruszają do Le Havre, Bilbao, Cherbourg, Caen, St Malo, St Helier, St Peter Port i Ryde.