Calais
Folkestone
Promy do Anglia
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Eurotunnel Calais Folkestone

Calais Folkestone polaczenie laczy Francja z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, LeShuttle (Eurotunnel). Polaczenie odbywa sie do 55 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 35 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Calais Folkestone zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Calais do Folkestone - Eurotunnel Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Anglii.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Calais do Folkestone?

Czas przeprawy promowej z Calais do Folkestone wynosi około 35m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Calais do Folkestone i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Calais do Folkestone?

Cena promu z Calais do Folkestone może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Calais do Folkestone wynosi 252 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Calais a Folkestone?

Jest 1 operator promowy dla Calais do Folkestone i jest to
  • Eurotunnel

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Calais do Folkestone?

Zarezerwuj promy z Calais do Folkestone poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Calais do Folkestone?

Nie możesz podróżować jako pasażer pieszy, obecnie możesz podróżować promem tylko z pojazdem.

Czy można zabrać samochód na prom z Calais do Folkestone?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Calais do Folkestone z
  • Eurotunnel

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Calais do Folkestone?

Tak, zwierzęta domowe są dozwolone na pokładzie promu. Może być potrzebny paszport dla zwierzęcia i inne dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi operatora i informacjami dotyczącymi podróżowania ze zwierzętami domowymi. Obecnie można przewozić zwierzęta domowe na promach z
  • Eurotunnel

Jak daleko jest Folkestone od Calais?

Odległość pomiędzy Calais a Folkestone wynosi około 44 mil morskich.

Opinie na temat Eurotunnel Calais - Folkestone

  • "Podróż Euro Tunelem 15.03.2020"

    Punktualnie, szybko, bezpiecznie

    'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

    Przeczytaj Więcej Zwiń
  • "euro tunel"

    wszystko bardzo dobrze

    'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

    Przeczytaj Więcej Zwiń
  • "Wzorowa"

    Wszystko jest ok.

    'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

    Przeczytaj Więcej Zwiń
  • "Super"

    Szybko tanio bezpiecznie

    'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

    Przeczytaj Więcej Zwiń

Calais - Przewodnik

Calais to miasto i główny port promowy znajdujący się w północnej Francji. Miasto wychodzi na Cieśninę Dover w najwęższym miejscu w kanale La Manche. W pogodny dzień można zobaczyć białe klify Dover. Stara część miasta, zwanej Calais-Nord, leży na sztucznej wyspie otoczonej kanałami i portami. Nowoczesna część miasta, znana jako St-Pierre, leży na południe od Starego Miasta. Atrakcje w mieście obejmują Tour du Guet, który znajduje się na Place d'Armes w starym mieście. Konstrukcja została zbudowana w 13 wieku jako wieża obserwacyjna, która następnie wykorzystywana była jako latarnia morska, aż do 1848.

Port w Calais jest czwartym co do wielkości portem Francji, ale największym pod względem liczby pasażerów. Przeciętnie statek odpływa co 30 minut. Port znajduje się mniej niż trzy godziny od Paryża, Londynu i Brukseli i jest podłączony do kilku autostrad - A16, A26 i A25 we Francji i M20 i M2 w Wielkiej Brytanii. Przewoźnicy P&O Ferries i DFDS Seaways obsługują łącznie 38 przepraw dziennie z Calais do Dover o średniej długości 90min.

W Calais znajduje się także terminal Eurotunnel. Pociągi samochodowe kursują średnio co 20min. Czas przejazdu do Folkestone w Anglii trwa ok. 35min.


Folkestone - Przewodnik

Miasto Folkestone znajduje się w hrabstwie Kent w Anglii, na wybrzeżu kanału La Manche. Miasto leży na styku południowej części regionu North Downs z Kanalem La Manche. Mały strumień, Pent Stream przecina lokalne klify, tworząc raj dla wędkarzy i poprzecznych łodzi kanałowych. Część miasta należy do rezerwatu o nadprzeciętnych walorach krajobrazowych zwanego Kent Downs Area of Outstanding Natural Beauty. Folkestone leży także w pobliżu dwóch ważnych zabytków - Bitwy o Anglię Memorial, Capel-le-Ferne i Kent Battle of Britain Museum, które jest najstarszym Muzeum Bitwy o Anglie w Wielkiej Brytanii.

Port tego miasta jest obecnie wykorzystywany głównie przez rybaków, a także łodzie rekreacyjne.

W Folkestone mieści się stacja kolejowa Eurotunnel. Pociągi kursują do Calais we Francji co 20 min. Czas przejazdu to ok. 35min.


Calais do Folkestone Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 10/06/2024 a 16.06.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
LeShuttle (Eurotunnel) 01:15 01:50 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 01:16 01:51 35 minuty niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 01:18 01:53 35 minuty śr., sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 03:02 03:37 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 03:18 03:53 35 minuty śr., sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 03:20 03:55 35 minuty niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 04:42 05:17 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 05:18 05:53 35 minuty śr., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 06:18 06:53 35 minuty wt., śr., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 06:24 06:59 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 06:36 07:11 35 minuty niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 06:45 07:20 35 minuty pt., sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 06:46 07:21 35 minuty niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 07:17 07:52 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 07:18 07:53 35 minuty wt., śr., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 07:43 08:18 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 07:48 08:23 35 minuty wt., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 08:18 08:53 35 minuty Codzienność
LeShuttle (Eurotunnel) 08:36 09:11 35 minuty pon., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 08:46 09:21 35 minuty pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 08:48 09:23 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 09:18 09:53 35 minuty pon., wt., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 09:36 10:11 35 minuty wt., czw., pt., sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 09:48 10:23 35 minuty pon., wt., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 10:18 10:53 35 minuty pon., wt., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 10:36 11:11 35 minuty pon., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 10:48 11:23 35 minuty wt., śr., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 10:49 11:24 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 11:18 11:53 35 minuty pon., wt., śr., czw., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 11:36 12:11 35 minuty wt., czw., sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 11:48 12:23 35 minuty wt., śr., czw., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 12:18 12:53 35 minuty pon., wt., śr., czw., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 12:36 13:11 35 minuty pon., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 12:48 13:23 35 minuty pon., wt., śr., czw., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 13:18 13:53 35 minuty pon., wt., śr., czw., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 13:19 13:54 35 minuty pt.
LeShuttle (Eurotunnel) 13:36 14:11 35 minuty wt., czw., pt., sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 13:48 14:23 35 minuty Codzienność
LeShuttle (Eurotunnel) 14:18 14:53 35 minuty Codzienność
LeShuttle (Eurotunnel) 14:36 15:11 35 minuty pon., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 14:48 15:23 35 minuty Codzienność
LeShuttle (Eurotunnel) 15:18 15:53 35 minuty wt., śr., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 15:36 16:11 35 minuty wt., pt.
LeShuttle (Eurotunnel) 15:46 16:21 35 minuty sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 15:48 16:23 35 minuty pon., wt., śr., czw., pt., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 16:18 16:53 35 minuty wt., śr., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 16:36 17:11 35 minuty pon., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 16:48 17:23 35 minuty Codzienność
LeShuttle (Eurotunnel) 17:17 17:52 35 minuty wt., sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 17:18 17:53 35 minuty śr., czw., pt., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 17:36 18:11 35 minuty wt., pt.
LeShuttle (Eurotunnel) 17:44 18:19 35 minuty sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 17:48 18:23 35 minuty pon., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 17:50 18:25 35 minuty wt., śr., czw., pt.
LeShuttle (Eurotunnel) 18:18 18:53 35 minuty pon., wt., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 18:36 19:11 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 18:48 19:23 35 minuty pon., wt., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 19:18 19:53 35 minuty Codzienność
LeShuttle (Eurotunnel) 19:44 20:19 35 minuty sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 19:47 20:22 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 19:48 20:23 35 minuty niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 19:50 20:25 35 minuty wt., śr., pt.
LeShuttle (Eurotunnel) 20:18 20:53 35 minuty Codzienność
LeShuttle (Eurotunnel) 20:36 21:11 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 20:48 21:23 35 minuty pon., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 21:18 21:53 35 minuty Codzienność
LeShuttle (Eurotunnel) 21:48 22:23 35 minuty pon., wt., czw., pt., sob., niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 22:18 22:53 35 minuty Codzienność
LeShuttle (Eurotunnel) 22:36 23:11 35 minuty pon.
LeShuttle (Eurotunnel) 22:48 23:23 35 minuty pon., pt., sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 23:18 23:53 35 minuty wt., śr., czw., pt., sob.
LeShuttle (Eurotunnel) 23:35 00:10 35 minuty niedz.
LeShuttle (Eurotunnel) 23:48 00:23 35 minuty wt., czw., pt., sob.

Na pokładzie promów

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.