Calais do Folkestone Eurotunnel

Calais Folkestone polaczenie laczy Francja z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Eurotunnel. Polaczenie odbywa sie do 50 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 35 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Calais Folkestone zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Calais do Folkestone Alternatywny Eurotunnel

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Anglii.

Calais - Folkestone Armatorzy Eurotunnelowi

 • Eurotunnel
  • 50 Dzienne Przeprawy 35 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Calais Folkestone

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Calais Folkestone to samochod + 2 pasazerów.

Calais Folkestone opinie

 • "Eurotunel"

  Super

  Iwona płynął na trasie Calais Folkestone z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Quickly but not cheaply"

  Everything ok but why its so expensive?

  Kacper płynął na trasie Calais Folkestone z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super szybko "

  Polecam znajomym. Przeprawa bardzo dobrze.

  Zaneta płynął na trasie Calais Folkestone z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Euro tunnel"

  Oczekiwanie na wjazd do pociągu od 3:30 do prawie 6 rano... Reszta ok

  Michał płynął na trasie Calais Folkestone z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Calais Przewodnik

Calais to miasto i glowny port promowy znajdujacy sie w polnocnej Francji. Miasto wychodzi na Ciesnine Dover w najwezszym miejscu w kanale La Manche. W pogodny dzien mozna zobaczyc biale klify Dover. Stara czesc miasta, zwanej Calais-Nord, lezy na sztucznej wyspie otoczonej kanalami i portami. Nowoczesna czesc miasta, znana jako St-Pierre, lezy na poludnie od Starego Miasta. Atrakcje w miescie obejmuja Tour du Guet, ktory znajduje sie na Place d'Armes w starym miescie. Konstrukcja zostala zbudowana w 13 wieku jako wieza obserwacyjna, ktora nastepnie wykorzystywana byla jako latarnia morska, az do 1848.

Port w Calais jest czwartym co do wielkosci portem Francji, ale najwiekszym pod wzgledem liczby pasazerow. Przecietnie statek odplywa co 30 minut. Port znajduje sie mniej niz trzy godziny od Paryza, Londynu i Brukseli i jest podlaczony do kilku autostrad - A16, A26 i A25 we Francji i M20 i M2 w Wielkiej Brytanii. P&O Ferries, LD Lines/DFDS Seaways i MyFerryLink operuja z portu i zapewniaja do 50 wyjazdow dziennie do Dover z 75 minutowym czasem trwania przeplyniecia.

Folkestone Przewodnik

Miasto English Folkestone znajduje się w hrabstwie Kent, na wybrzeżu kanału La Manche.Miasto leży gdzie południową krawędź skarpy Północna Downs spełnia morza. W przeciwieństwie do białych klifów w Dover dalej na wschód, klify w Folkestone składają się z zielonego, i Gault Clay.Mały strumień, Pent Stream przecina klifów w tym momencie, i pod warunkiem, oryginalny raj dla wędkarzy i poprzecznych łodzi kanałowych.Kent Downs Area of Outstanding Natural Beauty obejmuje część obszaru miasta.W pobliżu Brockhill Country Park, na zachód, z chodników wokół jeziora, w dolinie, powiązania z Royal Military Canal w Hythe. Folkestone jest także w pobliżu dwóch ważnych Battle of Britain zabytków - Bitwie o Anglię Memorial, Capel-le-Ferne i Kent Battle of Britain Museum, które jest najstarszym Battle of Britain Museum w Wielkiej Brytanii.

Port tego miasta jest obecnie wykorzystywana głównie przez floty rybackiej miasta, a także łodzi rekreacyjnych.