COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Calais - Folkestone jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Calais do Folkestone - Eurotunnel Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Anglii.

Na pokładzie promów

Przewoźnicy Eurotunnelowi - Calais - Folkestone

  • 36 Crossings Daily 35 min
  • Get price

Opinie na temat Eurotunnel Calais - Folkestone

 • "Podróż Euro Tunelem 15.03.2020"

  Punktualnie, szybko, bezpiecznie

  'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Nie dopracowana zmiana zarezerwowanego biletu na Eurotunel"

  Ogólni jestem zadowolony z przejazdu Eurotunelem szybko i bez problemu,tylko jeden problem jest jak w temacie podałem A mianowicie zakupilem pierwszy bilet na Eurotunel i przy rezerwacji na tabeli wykazującej wyjazd w danym dniu pokazanych było kilka możliwych kursów . J mimo ze wpisałem prawidłowo w wyszukiwarkę to w wykazie podane były również odwrotne kursy pociągow które mnie zmyliły ponieważ wiekszą uwagę zwrociłem na godz.wyjazdu i powrotu i zarezerwowałem pomyłkowo odwrotny kurs najwpierw z Calais do Folkenstone a powrót z Folkenstone do Calais.Pytanie dla czego nie moge dokonać zmiany biletu dosłownie kilka minut po zorientowaniu się o błędzie tylko muszę wykupić drugi bilet i dokonać przejazdu na tym bilecie żeby poprosić o zwrot za nie wykorzystany pierwszy bilet.To jest po prostu dziwne przecież już kupiłem drugi bilet więc skasujci pierwszy i po sprawie tym samym zwalniam miejsce źle zarezerwowane biletu ,właśnie tego nie mogę pojąć .No chyba że po prostu Eurotunel nie prowadzi żadnych poprawek i zwrotów???? ale o tym się mówi.

  'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super"

  Szybko tanio bezpiecznie

  'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Zdecydowanie polecam!!!"

  Jechaliśmy eurotunelem po raz pierwszy, wiec byliśmy lekko zdenerwowani czy sie nie pogubimy. Zupełnie niepotrzebnie - ilość i przejrzystość tablic informacyjnych, bardzo pomocna, serdeczna obsługa /byliśmy na miejscu dużo przed wyznaczonym czasem i zaproponowano nam przejazd wcześniejszym pociągiem, na który były miejsca/ spowodowały, ze podróż przeszła szybko i przyjemnie.

  'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Eurotunnel Calais do Folkestone

Calais Folkestone polaczenie laczy Francja z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Eurotunnel. Polaczenie odbywa sie do 36 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 35 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Calais Folkestone zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Calais - Przewodnik

Calais to miasto i główny port promowy znajdujący się w północnej Francji. Miasto wychodzi na Cieśninę Dover w najwęższym miejscu w kanale La Manche. W pogodny dzień można zobaczyć białe klify Dover. Stara część miasta, zwanej Calais-Nord, leży na sztucznej wyspie otoczonej kanałami i portami. Nowoczesna część miasta, znana jako St-Pierre, leży na południe od Starego Miasta. Atrakcje w mieście obejmują Tour du Guet, który znajduje się na Place d'Armes w starym mieście. Konstrukcja została zbudowana w 13 wieku jako wieża obserwacyjna, która następnie wykorzystywana była jako latarnia morska, aż do 1848.

Port w Calais jest czwartym co do wielkości portem Francji, ale największym pod względem liczby pasażerów. Przeciętnie statek odpływa co 30 minut. Port znajduje się mniej niż trzy godziny od Paryża, Londynu i Brukseli i jest podłączony do kilku autostrad - A16, A26 i A25 we Francji i M20 i M2 w Wielkiej Brytanii. Przewoźnicy P&O Ferries i DFDS Seaways obsługują łącznie 38 przepraw dziennie z Calais do Dover o średniej długości 90min.

W Calais znajduje się także terminal Eurotunnel. Pociągi samochodowe kursują średnio co 20min. Czas przejazdu do Folkestone w Anglii trwa ok. 35min.


Folkestone - Przewodnik

Miasto Folkestone znajduje się w hrabstwie Kent w Anglii, na wybrzeżu kanału La Manche. Miasto leży na styku południowej części regionu North Downs z Kanalem La Manche. Mały strumień, Pent Stream przecina lokalne klify, tworząc raj dla wędkarzy i poprzecznych łodzi kanałowych. Część miasta należy do rezerwatu o nadprzeciętnych walorach krajobrazowych zwanego Kent Downs Area of Outstanding Natural Beauty. Folkestone leży także w pobliżu dwóch ważnych zabytków - Bitwy o Anglię Memorial, Capel-le-Ferne i Kent Battle of Britain Museum, które jest najstarszym Muzeum Bitwy o Anglie w Wielkiej Brytanii.

Port tego miasta jest obecnie wykorzystywany głównie przez rybaków, a także łodzie rekreacyjne.

W Folkestone mieści się stacja kolejowa Eurotunnel. Pociągi kursują do Calais we Francji co 20 min. Czas przejazdu to ok. 35min.