Eurotunnel Calais do Folkestone

Calais Folkestone polaczenie laczy Francja z Anglia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Eurotunnel. Polaczenie odbywa sie do 38 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 35 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Calais Folkestone zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Eurotunnelowi - Calais - Folkestone

Średnia cena promu Calais Folkestone

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Calais Folkestone to samochod + 2 pasażerów.

Calais Folkestone opinie

 • "Zdecydowanie polecam!!!"

  Jechaliśmy eurotunelem po raz pierwszy, wiec byliśmy lekko zdenerwowani czy sie nie pogubimy. Zupełnie niepotrzebnie - ilość i przejrzystość tablic informacyjnych, bardzo pomocna, serdeczna obsługa /byliśmy na miejscu dużo przed wyznaczonym czasem i zaproponowano nam przejazd wcześniejszym pociągiem, na który były miejsca/ spowodowały, ze podróż przeszła szybko i przyjemnie.

  Grzegorz płynął na trasie Calais Folkestone z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Eurotunel"

  Super

  Iwona płynął na trasie Calais Folkestone z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Quickly but not cheaply"

  Everything ok but why its so expensive?

  Kacper płynął na trasie Calais Folkestone z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super szybko "

  Polecam znajomym. Przeprawa bardzo dobrze.

  Zaneta płynął na trasie Calais Folkestone z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Calais - Przewodnik

Calais to miasto i główny port promowy znajdujący się w północnej Francji. Miasto wychodzi na Cieśninę Dover w najwęższym miejscu w kanale La Manche. W pogodny dzień można zobaczyć białe klify Dover. Stara część miasta, zwanej Calais-Nord, leży na sztucznej wyspie otoczonej kanałami i portami. Nowoczesna część miasta, znana jako St-Pierre, leży na południe od Starego Miasta. Atrakcje w mieście obejmują Tour du Guet, który znajduje się na Place d'Armes w starym mieście. Konstrukcja została zbudowana w 13 wieku jako wieża obserwacyjna, która następnie wykorzystywana była jako latarnia morska, aż do 1848.

Port w Calais jest czwartym co do wielkości portem Francji, ale największym pod względem liczby pasażerów. Przeciętnie statek odpływa co 30 minut. Port znajduje się mniej niż trzy godziny od Paryża, Londynu i Brukseli i jest podłączony do kilku autostrad - A16, A26 i A25 we Francji i M20 i M2 w Wielkiej Brytanii. Przewoźnicy P&O Ferries i DFDS Seaways obsługują łącznie 38 przepraw dziennie z Calais do Dover o średniej długości 90min.

W Calais znajduje się także terminal Eurotunnel. Pociągi samochodowe kursują średnio co 20min. Czas przejazdu do Folkestone w Anglii trwa ok. 35min.

Folkestone - Przewodnik

Miasto Folkestone znajduje się w hrabstwie Kent w Anglii, na wybrzeżu kanału La Manche. Miasto leży na styku południowej części regionu North Downs z Kanalem La Manche. Mały strumień, Pent Stream przecina lokalne klify, tworząc raj dla wędkarzy i poprzecznych łodzi kanałowych. Część miasta należy do rezerwatu o nadprzeciętnych walorach krajobrazowych zwanego Kent Downs Area of Outstanding Natural Beauty. Folkestone leży także w pobliżu dwóch ważnych zabytków - Bitwy o Anglię Memorial, Capel-le-Ferne i Kent Battle of Britain Museum, które jest najstarszym Muzeum Bitwy o Anglie w Wielkiej Brytanii.

Port tego miasta jest obecnie wykorzystywany głównie przez rybaków, a także łodzie rekreacyjne.

W Folkestone mieści się stacja kolejowa Eurotunnel. Pociągi kursują do Calais we Francji co 20 min. Czas przejazdu to ok. 35min.