Zarezerwuj Folkestone Eurotunnel

Folkestone port w Anglia polaczy Was z Calais w Francja z wyborem do 49 Dzienne Przeprawy. Dluglosc polaczenia Folkestone do Calais trwa od 35 minuty i polaczenie operowane jest przez Eurotunnel.

Folkestone Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Folkestone Alternatywny Eurotunnel

Folkestone Obsluga Eurotunnelu

 • Eurotunnel
  • 49 Dzienne Przeprawy 35 min
  • Uzyskaj cenę

Folkestone Przewodnik

Folkestone to angielskie miasto nad Kanałem La Manche, w hrabstwie Kent, w pobliżu Dover.

W 1629 roku mieszkańcy Folkestone otrzymali prawo wybudowania własnego portu, wcześniej miejscowość była zapleczem portowego miasta Dover. W końcu XVIII wieku miasto przeżywało rozkwit spowodowany rozwojem przemysłu stoczniowego i rybołówczego. W połowie XIX wieku było głównym nadmorskim kurortem w południowej Anglii. Zostało poważnie zniszczone bombardowaniami podczas obu wojen światowych. Od II wojny światowej miasto przeżywa regres z powodu rozwoju przemysłu portowego i usług promowych w pobliskim Dover. Przestało być również popularne jako miejscowość letniskowa.

W mieście znajduje się zakończenie Eurotunelu biegnącego pod kanałem La Manche.

Jak dostac sie do Folkestone portu Eurotunnelowego

 • Folkestone adres portu

  UK Terminal, Ashford Road, Folkestone, CT18 8XX

 • Folkestone Zakwaterowanie

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Folkestone przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą Folkestone Zakwaterowanie strona na najlepszymi cenami, z największych wyborem noclegów online!