Sardynia

Jak zarezerwowac promy z Sardynia na Korsykę

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Sardynia na Korsykę. Promy obecnie lacza 3 porty w Sardynia z 4 porty w Korsyka.

Lacznie jest 64 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 5 Trasy, ktore sa operowane przez 5 firmy promowe wlacznie z Corsica Sardinia Ferries, Moby Lines, Corsica Linea, La Meridionale & Blu Navy z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 50 minuty (Santa Teresa di Gallura do Bonifacio).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Sardynia a Korsyka, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Sardynia do Korsyka

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Sardynia:

Sardynia to skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym, leżąca między Włochami, Hiszpanią i Tunezją, na południe od Korsyki. Jest częścią Włoch.

Wybrzeża wyspy są najczęściej wysokie i skaliste, z długimi, względnie prostymi odcinkami, wieloma wybitnymi cyplami, kilkoma szerokimi, głębokimi zatokami, wieloma przesmykami i z wieloma mniejszymi wyspami nieopodal wybrzeża.

Ta górzysta, leżąca na Morzu Śródziemnym wyspa stała się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat niezwykle popularnym celem wypoczynku i ośrodkiem turystycznym. Sardynia przyciąga i zachwyca turystów z całego świata śródziemnomorskim klimatem, urokiem pejzaży na wybrzeżach oraz niezliczonymi zabytkami historycznymi, jak i prehistorycznymi.

Nie licząc autostrady, zbudowanej w czasie dyktatorskich rządów Mussoliniego, po Sardynii podróżujemy przypominającymi serpentynę szosami, po których od czasu do czasu wędrują stada owiec.

Tropicieli zaginionych cywilizacji z całego świata intrygują skupiska tajemniczych kamiennych budowli w kształcie wieży, zwanych nuraghe (nuragi). Naliczono ich na wyspie ponad siedem tysięcy.

Turyści stawiają pierwsze kroki w stolicy wyspy Cagliari, mieście liczącym sto siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców, do którego docierają samolotami i promami.

o Korsyka:

Korsyka jest wyspa na Morzu Srodziemnym, polozona na zachodzie Wloch, na poludniu od Francji i na polnocy od Sardynii.

1000km wybrzeza z 200 plazami,gdzie wyspa oferuje gorzaste widoki,doliny i idylliczne miasteczka, dlatego wyspa zyskala przydomek "wyspa piękna".

Mimo przynaleznosci do Francji, Korsyka ma niepowtarzalny klimat. To dzieki specyficznemu dialektowi i kulturze z obsesja instrumentu fletu. Korsykanie lubia dobra kuchnie i wino, takze swieze owoce morza i wedliny.

Wzdluz wybrzeza znajduje sie wile portow , latwo dotrzec na glowny lad francji, Wloch i wyspo dookola Korsyki. Wiele firm oferuje wiele przejsc.