Marsylia do Ajaccio Prom

Marsylia Ajaccio trasa promowa laczy Francja z Korsyka i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Corsica Linea obsluguje do 4 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 11 godziny 30 minuty gdy La Meridionale serwis operuje do 4 razy w tygodniu trwajacym od 12 godz.

To daje 8 przeplyniecia tydzien na trasie Marsylia Ajaccio pomiedzy Francja i Korsyka. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Marsylia do Ajaccio Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja na Korsykę.

Marsylia - Ajaccio Armatorzy Promowi

  • Corsica Linea
    • 4 Cotygodniowe Przeprawy 11 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • La Meridionale
    • 4 Cotygodniowe Przeprawy 12 godz
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Marsylia Ajaccio

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Marsylia Ajaccio to samochod i 2 pasazerów.

Marsylia Przewodnik

Francuskie miasto i port w Marsylii leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w południowej Francji. Jest drugim co do wielkości największym portem handlowym Francji. Rozciąga sie na wschód od Starego Portu do Dzielnicy Reformes, jest główną arterią miasta. Przy wejściu do Starego Portu są dwa duże forty, Fort Saint Nicolas na południe i Fort Saint Jean na północy. Frioul Archipelag położony jest w Zatoce Marsylii i składa się z czterech wysp. Na jednej z wysp znajduje się Chateau d'If, która zasłynęła z powieści Dumasa Hrabia Monte Christo. Centrum miasta ma kilka deptaków, zwłaszcza Rue St Ferreol, Cours Julien pobliżu Konserwatorium Muzycznego, Cours Honore-d'Estienne-d'Orves, ktore jest poza Starym Portem i okolic Hotel de Ville.

Cztery firmy promowe dzialaja na trasie z Marsylii i oferuja regularne usługi do Korsyki, Sardynii, Algierii i Tunezji. Istnieją cztery oddzielne terminale i są w "Gares maritimes sud" (południowe terminale) okręgu. Terminale krajowe I oraz II, służa pasażerom do Korsyki i Sardynii, a terminale międzynarodowe Trzy i Cztery służa pasażera do iz Algierii i Tunezji.

Ajaccio Przewodnik

Ajaccio to największe miasto na wyspie Korsyka. Miasto położone jest na południowo-zachodnim wybrzeżu Korsyki, około 210 mil na południowy wschód od Marsylii. Port tego miasta znajduje się poniżej wzgórza półwyspu, które chroni port. Miasto zajmuje osłonięte miejsce u podnóża zalesionych wzgórz na północnym brzegu Zatoki Ajaccio. Być może najbardziej znany z tego miasta jest syn Napoleon'a Bonaparte, który urodził się w 1769 roku w domu Napoleona, który jest teraz otwarty dla publiczności. Każdy z podróżujących uwielbia wędrówki po centrum, przepełnione stonowanymi budynkami i gwarnymi kawiarniami i jego dużym porcie i modnej okolicy Route des Sanguinaires, kilka kilometrów na zachód.

Ajaccio stało się ważnym przystankiem dla rejsów i jest drugim najbardziej ruchliwym portem we Francji, po Marsylii, ale przed Nicei/Villefranche-sur-Mer i Cannes. Lokalny port jest połączony do Marsylii, Tulonu i Nicei na francuskim lądzie, prawie codziennie. Istnieją również okolicznościowe polaczenia do Włoch kontynentalnych (Livorno) i na Sardynie, wraz z usługami sezonowymi do Calvi i Propriano. Dwa główne przedsiębiorstwa żeglugowe świadczące te polacznia to SNCM i Corsica Ferries.