Francja

Jak zarezerwowac promy z Francja na Korsykę

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Francja na Korsykę. Są 4 firmy promowe o lacznej ilosci 13 Trasy laczac Nicea do Ajaccio, Tulon do Ajaccio, Bastia, Ile Rousse & Porto Vecchio, Nicea do Ajaccio, Ile Rousse, Bastia & Porto Vecchio, Tulon do Ajaccio, Bastia, Ile Rousse & Porto Vecchio, Nicea do Ajaccio, Ile Rousse, Bastia & Porto Vecchio & Marsylia do Ajaccio, Bastia, Ile Rousse, Porto Vecchio & Propriano.

Najszybsza trasa miedzy Francja i Korsyka jest Nicea do Ile Rousse z czasem trwania przeplyniecia okolo 4 godziny 30 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Francja do Korsyka

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Francja:

Nie jest łatwo mówić ogólnikowo o Francji - jak stwierdził kiedyś Charles de Gaulle - 'jak można opisać kraj który ma 365 rodzajów sera?'

Zróżnicowanie warunków naturalnych powoduje, że Francja posiada bogate i różnorodne walory przyrodnicze. Znajduje się tu wiele ośrodków turystyki nadmorskiej. Międzynarodową sławę zyskały miejscowości położone we wschodniej części wybrzeża Morza Śródziemnego, zwanego Lazurowym Wybrzeżem. Klimat i roślinność śródziemnomorska oraz piękne plaże przyciągały tu odwiedzających już w XVIII w. Do najważniejszych miejscowości turystycznych należą: Saint-Tropez, Cannes, i Nicea.

Obszary górskie Francji pozwalają na rozwój sportów zimowych. Najpopularniejsze ośrodki znajdują się w Alpach, gdzie koncentruje się 63% górskich stacji sportów zimowych oraz 70 % wyciągów narciarskich.

Jednym z największych na świecie ośrodków turystyki krajoznawczej i kongresowej jest Paryż. Od XVII w. uznawany powszechnie za „stolicę świata”, światowym centrum rozrywki i „stolicą” światowej mody. Znajduje się tu ponad 60 placówek muzealnych i 50 teatralnych, wiele sal koncertowych, światowej sławy opera. W Paryżu warto obejrzeć oprócz katedry Notre Dame, Wieży Eiffla i Łuku Triumfalnego jedno z najwspanialszych muzeów Luwr, który wraz z oddanymi do użytku w grudniu 1997 r. nowymi salami ( m.in. sztuka starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu, XVI i XVII wieczne malarstwo włoskie ) stał się drugim co do wielkości muzeum na świecie.

Francja jest niewątpliwie krajem wielkich kontrastów, posiadającym wiele do zaoferowania.
Nic w tym dziwnego, że Francuzi zostają "w domu" na wakacje i że nazywają swoją ojczyznę "La Belle France".

o Korsyka:

Korsyka jest wyspa na Morzu Srodziemnym, polozona na zachodzie Wloch, na poludniu od Francji i na polnocy od Sardynii.

1000km wybrzeza z 200 plazami,gdzie wyspa oferuje gorzaste widoki,doliny i idylliczne miasteczka, dlatego wyspa zyskala przydomek "wyspa piękna".

Mimo przynaleznosci do Francji, Korsyka ma niepowtarzalny klimat. To dzieki specyficznemu dialektowi i kulturze z obsesja instrumentu fletu. Korsykanie lubia dobra kuchnie i wino, takze swieze owoce morza i wedliny.

Wzdluz wybrzeza znajduje sie wile portow , latwo dotrzec na glowny lad francji, Wloch i wyspo dookola Korsyki. Wiele firm oferuje wiele przejsc.