Wlochy

Jak zarezerwowac promy z Wlochy na Korsykę

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Wlochy na Korsykę. Promy obecnie lacza 4 porty w Wlochy z 2 porty w Korsyka.

Lacznie jest 60 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 6 Trasy, ktore sa operowane przez 2 firmy promowe wlacznie z Corsica Sardinia Ferries & Moby Lines z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 3 godziny 30 minuty (Piombino do Bastia).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Wlochy a Korsyka, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Wlochy do Korsyka

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Wlochy:

Pod względem turystycznym Włochy sa państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wpaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

o Korsyka:

Korsyka jest wyspa na Morzu Srodziemnym, polozona na zachodzie Wloch, na poludniu od Francji i na polnocy od Sardynii.

1000km wybrzeza z 200 plazami,gdzie wyspa oferuje gorzaste widoki,doliny i idylliczne miasteczka, dlatego wyspa zyskala przydomek "wyspa piękna".

Mimo przynaleznosci do Francji, Korsyka ma niepowtarzalny klimat. To dzieki specyficznemu dialektowi i kulturze z obsesja instrumentu fletu. Korsykanie lubia dobra kuchnie i wino, takze swieze owoce morza i wedliny.

Wzdluz wybrzeza znajduje sie wile portow , latwo dotrzec na glowny lad francji, Wloch i wyspo dookola Korsyki. Wiele firm oferuje wiele przejsc.