Wyspy Alandzkie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Alandzkie do Estonii

Obecnie jest jedna trasa łącząca Wyspy Alandzkie i Estonia operowana przez 2 firmy promowe - Tallink Silja & Viking Line. Połączenie z Mariehamn do Tallinn obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 9 godziny 45 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Wyspy Alandzkie Estonia na trasie Mariehamn - Tallinn zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Alandzkie do Estonia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Alandzkie do Estonia

Wyspy Alandzkie - przewodnik:

Aland to autonomiczny region Finlandii na Morzu Baltyckim, w Zatoce Botnickiej po jej polnocnej stronie. Wyspy Alandzkie to archipelag, ktory stanowi najmniejszy region Finlandii, stanowiacy 0,5% powierzchni i ludnosci.

Polozenie geograficzne Wysp Alandzkich stawia obszar w pozycji o wysokim znaczeniu strategicznym. Wyspy sa zarowno wejsciem do portu w Sztokholmie jak i Zatoki Botnickiej, poniewaz znajduja sie w poblizu Zatoki Finskiej.

Estonia - przewodnik:

Estonia jest krajem nadbałtyckim i posiada ok. 2000 wysp. Oferuje wysoki standard życia i notuje szybki rozwój ekonomiczny.

Tallinn, stolica kraju szczyci się najlepiej zachowanym Starym Miastem w Europie Północnej. Podczas pobytu zobaczymy tam bajkowe budynki, liczne bary i restauracje.

Estonia posiada liczne połączenia promowe ze Skandynawią oraz z Rosją.