Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2658 trasach i z 691 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Alandzkie

Wyspy Alandzkie to szwedzkojęzyczny region, należący do Finlandii, składający się z 6500 wysp i wysepek; 90% populacji mieszka na największej z wysp znanej jako Fasta Aland lub po prostu główna wyspa.

Archipelag ten położony na Morzu Bałtyckim jest najmniejszym regionem Finlandii. Mimo, że w jego skład wchodzi tysiące wysp, tylko około osiemdziesiąt z nich jest faktycznie zamieszkałych. Z populacją około 28 500, nie jest może najbardziej ruchliwym miejscem na świecie, ale nadal ma wiele do zaoferowania zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

Aland ma do zaoferowania wiele atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie. Typowe fińske pejzaże i krajobrazy, wraz z górami i lasami, na pewno przypadną do gustu zapalonym spacerowiczom, natomiast na miłośników kultury i sztuki czekają liczne muzea oraz interesujące sklepy sprzedające lokalne rękodzieła.

Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o bogatej historii Wysp Alandzkich, powinien zacząć wizytę od zwiedzenia miejscowych zabytków, muzeów i innych atrakcji. Jan Karlsgarden to typowe gospodarstwo z XIX wieku, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć jak wyglądało życie na wyspach przed modernizacją i nadejściem nowych technologii, a średniowieczne kościoły są wspaniałym przykładem historycznej architektury Alandu. Jednym z najwspanialszych zabytków jest Zamek Kasteholm, który został zbudowany w 1300 roku i posiada bogate i ekscytującą historię.

Rejs na Aland to jedna z najprzyjemniejszych podróży jaką możesz odbyć drogą morską w obrębie Skandynawii. Wyspy znajdują się w połowie drogi pomiędzy Sztokholmem a Helsinkami, a podróż promem przechodzi kilka innych pięknych wysp z majestatyczną linią brzegową; wiele osób decyduje się na podróż promem zamiast samolotu.

Promy same w sobie są bardzo duże i bardzo dobrze wyposażone; pływają kilka razy dziennie, a pasażerowie mogą skorzystać z różnych udogodnień, takich jak restauracje, zakupy w sklepach bezcłowych oraz różnego rodzaju rozrywki.

Istnieje kilka połączeń promowych z różnych krajów, w tym Szwecji, Estonii i Finlandii , a trasy obsługiwane są przez głównych operatorów promowymi w regionie - Eckero Line, Tallink Silja i Viking Line.

Wyspy Alandzkie są bardzo łatwo dostępne; istnieją liczne połączenia między wyspami, które są bezpłatne dla pasażerów, a każda z zamieszkanych wysp dysponuje portem oraz drogami. Poruszanie się po każdej wyspie jest również łatwe: można korzystać z autobusów, taksówek oraz wypożyczalni samochodów.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

 • Eckerö Linjen
  • Uzyskaj cenę
 • Viking Line
  • Uzyskaj cenę
 • Tallink Silja
  • Uzyskaj cenę
 • Finnlines
  • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Wyspy Alandzkie