Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2955 trasach i z 619 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Alandzkie

Wyspy Alandzkie to szwedzkojęzyczny region Finlandii położony na Bałtyku. Składa się z 6500 wysp i wysepek. Główne miasto i port mieści się w Mariehamn.

Co można zobaczyć i robić na Alanadach?

Fasta Aland - główna wyspa ma do zaoferowania wiele atrakcji. Typowe fińske krajobrazy, wraz z górami i lasami, na pewno przypadną do gustu zapalonym spacerowiczom, natomiast na miłośników kultury i sztuki czekają liczne muzea oraz interesujące sklepy sprzedające lokalne rękodzieła.

Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o bogatej historii Wysp Alandzkich, powinien zacząć wizytę od zwiedzenia miejscowych zabytków, muzeów i innych atrakcji. Jan Karlsgarden to typowe gospodarstwo z XIX wieku, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć jak wyglądało życie na wyspach przed modernizacją i nadejściem nowych technologii, a średniowieczne kościoły są wspaniałym przykładem historycznej architektury Alandu. Warto wybrać się na Zamek Kasteholm, który posiada ekscytującą historię.

Wyspy Alandzkie mają wspaniałe warunki do jazdy na rowerze.

Jak poruszać się po Alandach?

Po wyspach można poruszać się autobusem, samochodem lub taksówką. Między wyspami kursują promy w tym specjalne promy rowerowe.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Alandy?

Na Alandy można popłynąć promem z Szwecji, Finlandii i Estonii. Terminale promowe na Wyspach Alandzkich znajdują się w Mariehamn, Langnas i Eckero.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Wyspy Alandzkie z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Alandy. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Viking Line
  • Uzyskaj cenę
 • Finnlines
  • Uzyskaj cenę
 • Tallink Silja
  • Uzyskaj cenę
 • Eckerö Linjen
  • Uzyskaj cenę

Wyspy Alandzkie - Trasy i Porty