Estonia

Jak zarezerwować promy z Estonia na Wyspy Alandzkie

Obecnie jest jedna trasa łącząca Estonia i Wyspy Alandzkie operowana przez 2 firmy promowe - Tallink Silja & Viking Line. Połączenie z Tallinn do Mariehamn obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 10 godziny 50 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Estonia Wyspy Alandzkie na trasie Tallinn - Mariehamn zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Estonia do Wyspy Alandzkie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Estonia do Wyspy Alandzkie

Estonia - przewodnik:

Estonia jest małym krajem w północno-wschodniej Europie z prawie 2000 wysepkami na Morzu Bałtyckim.

W 2016 Lonley Planet uznało Estonię za światowy "kierunek". Jest to jeden z najbardziej zielonych krajów w Europie.

Stolica Tallinn posiada urokliwą starówkę z twierdzą oraz ciekawe barokowe zabytki.

Estonia posiada liczne połączenia promowe ze Skandynawią oraz z Rosją.

Wyspy Alandzkie - przewodnik:

Aland Wyspa(lub Aland)jest szwedzkim autonomiczny regionem w Finlandii, polozony w samym sercu Skandynawii pomiedzy Sztokholmem, a Helsinkami na Morzu Baltyckim.

Razem z 6700 wyspami, Alanchwali sie za mix szwedzkiej, finlandzkiej i rosyjskiej kultury. Okolo 90% populacji pozostaje na glownej wyspie lub "Fasta Aland" lokalnie. Glownym miestem jest Mariehamn, obok innych miescin jak Godby lub Eckero.

Mozesz dostac sie lotem na Aland wyspe z Finalndii lub Szwecji, jednak wielu turystow woli podroz promem, jako , ze widoki sa przepiekne.

Promy stosowane na tych przejsciach sa jednymi z najbardziej luksusowych w eksploatacji wiec podroz jako srodek transportu z punktu A do punktu B.