Tallinn do Mariehamn Prom

Tallinn Mariehamn polaczenie laczy Estonia z Wyspy Alandzkie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Tallink Silja. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 10 godziny 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Tallinn Mariehamn zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Tallinn - Mariehamn Armatorzy Promowi

  • Tallink Silja
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 10 godz 50 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Tallinn Mariehamn

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Tallinn Mariehamn to samochod i 2 pasazerów.

Tallinn Przewodnik

Estońskie miasto Tallin znajduje się na północnym wybrzeżu kraju, na wybrzeżu Zatoki Fińskiej. Jest około 80 km na południe od Helsinek, na wschód od Sztokholmu w Szwecji i na zachód od St Petersburga w Rosji. Stare Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a miasto w całości było Europejska Stolica Kultury w 2011 roku, wraz z Turku w Finlandii. Miasto jest finansowym i biznesowym piastem i korzyści z liberalnej polityki ekonomicznej Estonii i ma bardzo zróżnicowaną gospodarkę choć jego główne atuty to IT, turystyka i logistyka.

Port w Tallinie oferuje prom do Finlandii i Szwecji. Terminale promowe przyjmuja około 6 milionów pasażerów rocznie i ma dobre wyposażenie, w tym sklepy, kawiarnie i bary. W uzupełnieniu do promów pasażerskich, port przeznaczony jest także dla statków wycieczkowych i szybkich promów w miesiącach letnich. Istnieja codzienne rejsy między Tallinem a Sztokholmem i Helsinkami.

Mariehamn Przewodnik

Mariehamn jest stolicą Aland która jest autonomicznym terytorium w fińskiego zwierzchnictwa. Miasto i port jest łatwy do zwiedzania na piechotę, rowerem lub autobusem. Jest to dziesięć minut spacerem od jednego portu do drugiego. Gdzie promy przybyć w Västerhamn gdzie cztery wózki bark i statek żaglowy Pommern znajduje się poniżej Wysp Alandzkich Muzeum Morskiego przez Badhusparken.Boulevard Esplanaden, aleja wyłożona lipami, biegnie od Västerhamn do Österhamn z parady w środku pola. Kościół św Goran jest w połowie drogi wzdłuż ulicy, a od strony północnej kilka starych domów armatorów widać. Większość miejskich sklepów i wiele restauracji i kawiarni znajdują się na deptaku w centrum Mariehamn Torggatan. Kwadratowe domy siedziba władzy, Självstyrelsegården, która obejmuje Wysp Alandzkich parlament i rząd prowincji, ratusz i budynek rządowy. Na stoku aż do ratusza znajduje się pomnik Tsarinna Maria Aleksandrowna, który dał jej nazwę do nowo założonego Miasto w 1861 roku.

Mariehamn znajduje się na półwyspie i ma dwa główne porty, jeden na wschodnim brzegu i jeden na zachodnim brzegu. Oba porty pozostają wolne od lodu przez prawie cały rok i oba są dla pływów.Western Harbour jest międzynarodowa portu, który ma codzienne usługi do Szwecji, Estonii i Finlandii kontynentalnej.Wschodnia Port dysponuje jednym z największych marin w Skandynawii.