Sztokholm do Mariehamn Prom

Sztokholm Mariehamn trasa promowa laczy Szwecja z Wyspy Alandzkie i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Tallink Silja obsluguje do 3 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 5 godziny 25 minuty gdy Viking Line serwis operuje do 3 razy dziennie trwajacym od 5 godz 25 min.

To daje 42 przeplyniecia tydzien na trasie Sztokholm Mariehamn pomiedzy Szwecja i Wyspy Alandzkie. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Sztokholm do Mariehamn Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Szwecja na Wyspy Alandzkie.

Sztokholm - Mariehamn Armatorzy Promowi

  • Tallink Silja
    • 3 Przeprawy Dziennie 5 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę
  • Viking Line
    • 3 Przeprawy Dziennie 5 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Sztokholm Mariehamn

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Sztokholm Mariehamn to samochod + 2 pasazerów.

Sztokholm Przewodnik

Sztokholm jest stolicą Szwecji i jest rozlozone na 14 wyspach, w południowo-wschodniej Szwecji i leży u ujścia jeziora Melar. Istnieje wiele instytucji kultury z siedzibą w Sztokholmie, a region w ogóle jest domem dla trzech szwedzkich zabytkow wpisanych na liste światowego dziedzictwa UNESCO. Są to Drottningholm Palace, Skogskyrkogården (Woodland Cemetery) i Birka. Sztokholm nazwany zostal także Europejska Stolica Kultury w roku 1998. Z ponad 100 muzeów, Sztokholm jest jednym z miast z największą liczbą muzeów na świecie. Nationalmuseum jest chyba najbardziej znanym i zawiera największą w kraju kolekcję sztuki. Ma około 16.000 obrazów i 30.000 obiektów rzemiosła artystycznego. Najstarsze egzemplarze datuja do 16 wieku i została rozszerzona z dziełami artystów, takich jak Antoine Watteau i Rembrandta.

Port w Sztokholmie jest główną bramą do Szwecji i dlatego jest ważnym portem dla obu ładunków i pasażerów podróżujących do iz Finlandii, Rosji i kraji bałtyckich. Port znajduje się blisko centrum miasta, gdzie wszystkie standardowe udogodnienia, których można oczekiwać, znajduja się w głównym mieście.

Mariehamn Przewodnik

Mariehamn jest stolicą Aland która jest autonomicznym terytorium w fińskiego zwierzchnictwa. Miasto i port jest łatwy do zwiedzania na piechotę, rowerem lub autobusem. Jest to dziesięć minut spacerem od jednego portu do drugiego. Gdzie promy przybyć w Västerhamn gdzie cztery wózki bark i statek żaglowy Pommern znajduje się poniżej Wysp Alandzkich Muzeum Morskiego przez Badhusparken.Boulevard Esplanaden, aleja wyłożona lipami, biegnie od Västerhamn do Österhamn z parady w środku pola. Kościół św Goran jest w połowie drogi wzdłuż ulicy, a od strony północnej kilka starych domów armatorów widać. Większość miejskich sklepów i wiele restauracji i kawiarni znajdują się na deptaku w centrum Mariehamn Torggatan. Kwadratowe domy siedziba władzy, Självstyrelsegården, która obejmuje Wysp Alandzkich parlament i rząd prowincji, ratusz i budynek rządowy. Na stoku aż do ratusza znajduje się pomnik Tsarinna Maria Aleksandrowna, który dał jej nazwę do nowo założonego Miasto w 1861 roku.

Mariehamn znajduje się na półwyspie i ma dwa główne porty, jeden na wschodnim brzegu i jeden na zachodnim brzegu. Oba porty pozostają wolne od lodu przez prawie cały rok i oba są dla pływów.Western Harbour jest międzynarodowa portu, który ma codzienne usługi do Szwecji, Estonii i Finlandii kontynentalnej.Wschodnia Port dysponuje jednym z największych marin w Skandynawii.