COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Gotland

W samym sercu Bałtyku znajdziesz największą i najbardziej słoneczną wyspę w Szwecji, Gotlandię.

To naturalna wystawa fascynującej średniowiecznej infrastruktury ze starożytnymi ruinami kościołów poprzecinanymi pięknymi łąkami.

Głównym miastem i portem jest urokliwe Visby wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdziesz tam osobliwe domki otoczone murami trzynastowiecznej fortecy, co przeniesie Cię w klimat średniowiecza.

Ruiny średniowiecznej kaplicy Gotland są jednymi z najbardziej imponujących na świecie. We wspaniałym kościele St Karins Kyrka, wybudowanym w 1233 roku będziesz mógł podziwiać przepiękne wnętrza i inspirujące łuki.

Jeśli chcesz lepiej poznać przeszłość wyspy, wybierz się na zorganizowaną wycieczkę do Muzeum Gotlandii. Wystawia się tam wiele eksponatów, w tym ludzkie szkielety, broń Wikingów i największe na świecie skarb- łup ze srebra. Możesz również dowiedzieć się więcej o tym jak Czarna Śmierć zniszcyła wyspę w 1700 roku.

Natomiast na Tofta Viking Village będziesz mógł zastosować nabytą wiedzę w praktyce i spróbować żyć jak Viking przez jeden dzień. Nauczysz sie jak upiec chleb, który piekło się w 8 wieku, jak strzelać z łuku oraz rzucać sikierą.

W miesiącach letnich możesz korzystać z 800 km pięknego wybrzeża. Może nawet uda Ci się trafić na mieszkańców uprawiających lokalne sporty, takie jak np. gra "Kubb", która polega na rzucaniu drewnianych pałek w drewniane klocki.

Dlaczego nie spędzić kilka godzin na poszukiwaniu skamieniałości wzdłuż linii brzegowej? Może nawet natkniesz się na jakiś ukryty skarb Wikingów. Wycieczkę polegającą na poszukiwaniu skamieniałości możesz zarezerwować w sklepie Gotlandssmychken w Visby.

Istnieją dwa połączenia promowe łączące Visby i ze szwedzkim lądem. 60 km na południe od Sztokholmu, na trasie nr 73, znajdziesz port Nynashamn. Tutaj możesz wybrać jeden z trzech szybkich rejsów dziennie. Istnieje również terminal promowy w Oskarshamn, południowej Szwecji, który również oferuje rejy, jednak z mniejszą częstotliwością.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

    • 5 przeprawy w tygodniu 2 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Gotland opinie

  • "promik"

    opinia jak najbardziej pozytywna za 3tygodnie kolejna podróż tym samym promem w to samo miejsce szkoda tylko ze będę musiała czekać znowu 8godzin po przypłynięciu z Gdańska do Nynashamn na Wasz prom żeby dostać się do Visby .......ale taki mały mankamencik to nie żaden problem . :) :) :)

    Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Gotland - Trasy i Porty