Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Szwecja

Szwecja to nasz skandynawski sąsiad spoza Bałtyku. Kraj utożsamiany z Volvo, IKEA i zespołem Abba. W ostatnich latach to także kierunek polskiej migracji zarobkowej.

Co można zobaczyć i robić w Szwecji?

Szwecja może poszczycić się światowej sławy design oraz stylem życia związanym z bliskością natury. Osoby, które szukają ucieczki od codziennego zabiegania, mogą wynająć unikalne kabiny w konarach drzew w Tree Hotel - oazy ciszy i spokoju. Natomiast fani zwiedzania zabytków i podziwania nowoczesnej architektury w szedzkim stylu znajdą wiele ciekawych obiektów w stolicy w Sztokholmie. Warto zobaczyc tutaj Pałac Królewski, starówkę Gamla Stan lub nowoczesny gmach biblioteki miejskiej. Szwecja to również popularna destynacja dla wędkarzy. Kraj posiada ponad 100 tysięcy jezior, gdzie można złowić m.in. szczupaki i okonie.

Jak się poruszać po Szwecji?

Szwecja ma bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny, z którego regularnie korzystają Szwedzi. Do wyboru mamy autobusy, pociągi, tramwaje i metro.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Szwecji?

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Szwecji z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Szwecji z Polski, Niemiec i innych krajów. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku. Polacy chętnie pływają do Szwecji na promach z Świnoujścia, Gdyni i Sassnitz w Niemczech.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Finnlines
  • Uzyskaj cenę
 • TT Line
  • Uzyskaj cenę
 • Stena Line
  • Uzyskaj cenę
 • Polferries
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Szwecja - Trasy i Porty