Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2955 trasach i z 619 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Norwegia

Norwegia leży w Europie Północnej. Podobnie jak Anglia i Irlandia w ostatniej dekadzie stała się popularnym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków.

Co można zobaczyć i robić w Norwegii?

Norwegia zachwyci każdego bajkowymi krajobrazami i cudami natury. Fiordy, wodospady, lodowce, góry, czerwone domki, malownicze wybrzeża i więcej. W okolicy miasta Stavanger znajduje się punkt widokowy na fiord Lysefjord położony na majestatycznej skale Preikostolen. Norwegia to także idelane miejsce na obserwację Zorzy Polarnej. Podobno najlepszym punktem na ten spektakl są Wyspy Lofoty. Nie zapomnijmy też o idealnych warunkach do wędkowania.

Jeśli znudzi Ci się obcowanie z naturą, Norwegia ma Ci do zaoferowania m.in, kosmopolityczne miasta, historię stworzoną przez Wikingów, wyśmienite kina i tradycyjne drewniane budynki na terenie całego kraju. W stolicy kraju, Oslo, znajdziesz doskonałe galerie sztuki, skocznie narciarskie i rozległe, zielone przestrzenie z nowatorską architekturą.

W Muzeum Okrętów w Oslo znajdują się doskonale zakonserwowane statki Wikingów, w tym cały statek Oseberg i wiele pięknych artefaktów. Muzeum Wikingów w Lofor na wyspie Vestvagoya, na północny zachód od wybrzeża, pozwoli Ci żyć jak Nordycki Lord przez jeden dzień w zrekonstruowanym domku jednorodzinnym. Muzeum zostało nominowane do prestiżowej nagrody Europejskiego Muzeum Roku w 2013 roku.

Jak poruszać się po Norwegii?

Norwegia posiada bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny w tym linie autobusowe, kolejowe, promy przez fiordy oraz krajowe linie lotnicze.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Norwegii?

Trasy promowe do Norwegii prowadzą z Danii, Szwecji i Niemiec. Polacy najchętniej pływają na trasie do Kristiansand lub Larvik z Hirtshals w Danii.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Norwegii z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Norwegii. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Fjord Line
  • Uzyskaj cenę
 • DFDS Seaways
  • Uzyskaj cenę
 • Color Line
  • Uzyskaj cenę
 • Norled
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Norwegia - Trasy i Porty