COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Norwegia

Norwegia leży w Europie Północnej. Podobnie jak Anglia i Irlandia w ostatniej dekadzie stała się popularnym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków.

Co można zobaczyć i robić w Norwegii?

Norwegia zachwyci każdego bajkowymi krajobrazami i cudami natury. Fiordy, wodospady, lodowce, góry, czerwone domki, malownicze wybrzeża i więcej. W okolicy miasta Stavanger znajduje się punkt widokowy na fiord Lysefjord położony na majestatycznej skale Preikostolen. Norwegia to także idelane miejsce na obserwację Zorzy Polarnej. Podobno najlepszym punktem na ten spektakl są Wyspy Lofoty. Nie zapomnijmy też o idealnych warunkach do wędkowania.

Jeśli znudzi Ci się obcowanie z naturą, Norwegia ma Ci do zaoferowania m.in, kosmopolityczne miasta, historię stworzoną przez Wikingów, wyśmienite kina i tradycyjne drewniane budynki na terenie całego kraju. W stolicy kraju, Oslo, znajdziesz doskonałe galerie sztuki, skocznie narciarskie i rozległe, zielone przestrzenie z nowatorską architekturą.

W Muzeum Okrętów w Oslo znajdują się doskonale zakonserwowane statki Wikingów, w tym cały statek Oseberg i wiele pięknych artefaktów. Muzeum Wikingów w Lofor na wyspie Vestvagoya, na północny zachód od wybrzeża, pozwoli Ci żyć jak Nordycki Lord przez jeden dzień w zrekonstruowanym domku jednorodzinnym. Muzeum zostało nominowane do prestiżowej nagrody Europejskiego Muzeum Roku w 2013 roku.

Jak poruszać się po Norwegii?

Norwegia posiada bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny w tym linie autobusowe, kolejowe, promy przez fiordy oraz krajowe linie lotnicze.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Norwegii?

Trasy promowe do Norwegii prowadzą z Danii, Szwecji i Niemiec. Polacy najchętniej pływają na trasie do Kristiansand lub Larvik z Hirtshals w Danii.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Norwegii z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Norwegii. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 14 przeprawy w tygodniu 20 min
  • Uzyskaj cenę
  • 7 przeprawy w tygodniu 9 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
  • 7 przeprawy w tygodniu 9 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
  • 6 przeprawy w tygodniu 10 min
  • Uzyskaj cenę

Norwegia opinie

 • "Na prawde dobry statek!"

  Podrozowalem ostatnio na statku Stena Britannica z Harwich do Hook of Holland i jestem pod wrazeniem! Statki tego przewoznika sa nowe. Wszystko wyglada nowoczenie i profesjonalnie. Kabiny sa czyste i dobrze wyposazone, w kabinie TV z plaskim ekranem oraz internet. Menu w restauracji wyglada bardzo zachecajaco, jedynie ceny drinkow sa wygorowane. Moja ocena tego statku – powyzej sredniej. Z pewnoscia polece tego przewoznika moim znajomym!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Stena Lynx"

  Szybki statek – bardzo przyjemny salon, rozsadne ceny .

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Stena Europe 5*"

  Uwielbiam ten statek! Luksus czuje sie w powietrzu! Obsluga statku rewelacyjna - szczegolnie na trasie z Fishguard o 2:45 rano! Pozdrawiam!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Przyjemny rejs"

  Płynąłem z przewoźnikiem Stena Line na trasie Holyhead Dublin i jestem zadowolony z ich usług. Na statku jest wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi, dlatego moje dzieci w wieku 13, 10 i 7 miło spędziły czas podczas rejsu. Jedynym problem było dla mnie słuchanie tej samej płyty z muzyką Curious George. Czy ktoś może to zmienić?

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Norwegia - Trasy i Porty