Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2652 trasach i z 690 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Norwegia

Norwegia jest nie tylko najbardziej wysuniętym na zachód krajem w Skandynawii, ale jednocześnie najbardziej wysuniętym na północ i wschód, ze względu na swój długi, zakrzywiony kształt.

Chociaż podróżowanie po Norwegii jest dosyć drogie, jest to na pewno kraj warty odwiedzenia. Włączając archipelag Svalbarda na północy, Norwegia jest najbardziej znana z fascynujących fiordów rozciągających się od zachodniego wybrzeża, aż po Morze Północne, w pobliżu Szkocji, sięgając aż po Ocean Arktyczny. Ukształtowane w czasie epoki lodowcowej, te przepiękne cuda natury przyciągają coraz więcej turystów. Najlepszą opcją zwiedzania tego regionu, pełnego lśniących otworów wodnych otoczonych stromymi górami, są wycieczki z przewodnikiem. Populacja Norwegii to zaledwie pięc milionów, więc na pewno będziesz mógł w spokoju podziwiać przepiękne krajobrazy.

Mówi się, że Północna Norwegia jest jednym z najlepszych miejsc na ziemi, aby zobaczyć Północne Światła lub "Aurora Borealis": wspaniałe, niebiańskie zjawisko zielonych, różowych i fioletowych cieni tańczących świateł. Podobnie jak fiordy, atrakcja ta jest łatwo dostępna dla turystów, a na miejscu znajdziesz, wiele hoteli wycieczek i innych atrakcji.

Jeśli znudzi Ci się obcowanie z naturą, Norwegia ma Ci do zaoferowania m.in, kosmopolityczne miasta, historię stworzoną przez Wikingów, wyśmienite kina i tradycyjne drewniane budynki na terenie całego kraju. W stolicy kraju, Oslo, znajdziesz doskonałe galerie sztuki, skocznie narciarskice i rozległe, zielone przestrzenie z nowatorską architekturą (którą można podziwiać w niedawno przebudowanej części nabrzeża) opery i dzielnice wieżowców znanej pod nazwą " kod kreskowy ".

Norwescy Wikingowie najbardziej aktywnie działali na północnych Wyspach Brytyjskich i wschodniej Ameryce Północnej, przypadkowo odkrywając Kanadę i Islandię w IX wieku. W Muzeum Okrętów w Oslo znajdują się doskonale zakonserwowane statki Wikingów, w tym cały statek Oseberg i wiele pięknych artefaktów. Muzeum Wikingów w Lofor na wyspie Vestvagoya, na północny zachód od wybrzeża, pozwoli Ci żyć jak Nordycki Lord przez jeden dzień w zrekonstruowanym domku jednorodzinnym. Muzeum zostało nominowane do prestiżowej nagrody Europejskiego Muzeum Roku w 2013 roku.

Do Norwegii możesz łatwo dostać się promem z całej Skandynawii; istnieje wiele różnych tras do wyboru, wiodących przez Morze Północne. Najkrótsza i najczęstsza prowadzi z północnej Danii. Jeśli chodzi o podróż przez fjordy, istnieje wiele połączeń krajowych wzdłuż wybrzeża południowo-zachodniego. Do Norwegii można też łatwo dotrzeć z kontynentalnej Europy, szczególnie z Niemiec.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

 • Color Line
  • Uzyskaj cenę
 • Fjord Line
  • Uzyskaj cenę
 • Stena Line
  • Uzyskaj cenę
 • DFDS Seaways
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Trasy i Porty w Norwegia