Dania

Jak zarezerwowac promy z Dania do Norwegii

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Dania do Norwegii. Promy obecnie lacza 3 porty w Dania z 6 porty w Norwegia.

Lacznie jest 84 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 7 Trasy, ktore sa operowane przez 4 firmy promowe wlacznie z Fjord Line, Stena Line, DFDS Seaways & Color Line z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 2 godziny 15 minuty (Hirtshals do Kristiansand).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Dania a Norwegia, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Dania do Norwegia

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Dania:

Dania to kraj polozony w Europie Polnocnej, na poludniowy zachod od Szwecji, na poludnie od Norwegii i graniczy z Niemcami od poludnia. Sklada sie z polwyspu Jutlandii i ponad 400 wysp. Krolestwo Danii zawiera rowniez dwa kraje autonomiczne w polnocnej czesci Oceanu Atlantyckiego, Wysp Owcze i Grenlandia.

Z historia najazdow wikingow i glowna sila Polnocna Europejska, Dania teraz przeksztalcila sie w nowoczesne i dobrze prosperujacy kraj, z wysokimi standardami zycia i czesto jest klasyfikowana jako najszczesliwszy kraj na swiecie.

o Norwegia:

Norwegia położona jest w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim.

Państwo położone jest w północnej części kontynentu europejskiego, nad Morzem Północnym i północnym Atlantykiem, na zachód od Szwecji. Niemal 2/3 powierzchni kraju zajmują góry, charakterystycznym elementem krajobrazu jest też niezwykłe bogactwo fiordów oraz około 50000 wysp położonych wzdłuż bardzo rozwiniętego wybrzeża. Strategiczne położenie w sąsiedztwie ważnych linii morskich i lotniczych na północnym Atlantyku.

Główne atrakcje Norwegii to między innymi fiordy Geirangerfjord i Nærøroyfjord położone w południowo-zachodniej Norwegii, na północny wschód od Bergen. Oba należą do najdłuższych i najgłębszych na świecie i tworzą jeden z najbardziej niezwykłych krajobrazów na Ziemi. Strome, ściśnięte krystaliczne ściany, wznoszą się na wysokość 1400 m powyżej poziomu morza i zanurzają pół kilometra pod wodą. Z niemal pionowych ścian spływają liczne wodospady, a swobodnie płynące strumienie przecinają przepiękne, prawie nie skażone działalnością człowieka lasy w kierunku lodowcowych jezior i przepięknych gór. Warto także odwiedzić Parki Narodowe Jotunheimen i Rondane, tudzież Nordkapp - najdalej na północ wysunięty skrawek Europy.