Denmark

Porownaj promy z Dania do Norwegia

Dania oferuje liczne połączenia promowe do Norwegia. Promy obecnie łączą 3 Porty w Dania z 6 Porty w Norwegia.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 7 ferry routes, które są operowane przez 3 firmy promowe w tym Fjord Line, DFDS Seaways i Color Line. Najkrótszy rejs trwa około 2 godzina 15 minuta (Kristiansand).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Dania do Norwegia, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Dania do Norwegia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Dania - przewodnik:

Dania to kraj położony w Europie Północnej, na południowy zachód od Szwecji, na południe od Norwegii i graniczy z Niemcami od południa. Składa się z półwyspu Jutlandii i ponad 400 wysp. Królestwo Danii obejmuje również dwa kraje autonomiczne w północnej części Oceanu Atlantyckiego, Wysp Owcze i Grenlandia.

Po burzliwej historii związanej z najazdami Wikingów, Dania przekształciła się w nowoczesne i dobrze prosperujący kraj o wysokim standardzie życia i często jest klasyfikowana jako najszczęśliwszy kraj na świecie.

Norwegia - przewodnik:

Norwegia położona jest w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim.

Państwo położone jest w północnej części kontynentu europejskiego, nad Morzem Północnym i północnym Atlantykiem, na zachód od Szwecji. Niemal 2/3 powierzchni kraju zajmują góry, charakterystycznym elementem krajobrazu jest też niezwykłe bogactwo fiordów oraz około 50000 wysp położonych wzdłuż bardzo rozwiniętego wybrzeża. Strategiczne położenie w sąsiedztwie ważnych linii morskich i lotniczych na północnym Atlantyku.

Główne atrakcje Norwegii to między innymi fiordy Geirangerfjord i Nærøroyfjord położone w południowo-zachodniej Norwegii, na północny wschód od Bergen. Oba należą do najdłuższych i najgłębszych na świecie i tworzą jeden z najbardziej niezwykłych krajobrazów na Ziemi. Strome, ściśnięte krystaliczne ściany, wznoszą się na wysokość 1400 m powyżej poziomu morza i zanurzają pół kilometra pod wodą. Z niemal pionowych ścian spływają liczne wodospady, a swobodnie płynące strumienie przecinają przepiękne, prawie nie skażone działalnością człowieka lasy w kierunku lodowcowych jezior i przepięknych gór. Warto także odwiedzić Parki Narodowe Jotunheimen i Rondane, tudzież Nordkapp - najdalej na północ wysunięty skrawek Europy.