Hirtshals do Bergen Prom

Hirtshals Bergen polaczenie laczy Dania z Norwegia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Fjord Line. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 16 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Hirtshals Bergen zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Hirtshals do Bergen Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Dania do Norwegii.

Hirtshals - Bergen Armatorzy Promowi

  • Fjord Line
    • 7 przeprawy w tygodniu 16 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Hirtshals Bergen

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Hirtshals Bergen to samochod + 2 pasazerów.

Hirtshals Przewodnik

Hirtshals to miasto i port położony na wybrzeżu Skagerrak na wyspie Vendsyssel-Thy, który jest na górze Półwyspu Jutlandzkim w północnej Danii. Miasto jest chyba najbardziej znane z rybołówstwa i portu promowego. Rybołówstwo odgrywa dużą rolę dla miasta i jego mieszkańców, podobnie jak turystyka i wynajem domków letnich. W związku z połączeniami promowymi z Norwegia, sklepy w Hirtshals rozwijaja się na dużą skale turystów, szczególnie Norwegów, którzy kupuja w małym miasteczku przez cały rok. Nordsoen Oceanarium jest jednym z największych akwariów w Europie i można je znaleźć w mieście. Akwarium ma ponad 70 różnych gatunków w swojej kolekcji.

Port jest pełen zajęć i atmosfera jest autentyczna. Podczas wizyty w Hirtshals ciesz się naturalnym otoczeniem, które jest idealne dla wielu zajęć na świeżym powietrzu.

Z portu odpływają do Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seydisfjordur i Tórshavn

Bergen Przewodnik

Bergen to "Brama do fiordów Norwegii" i ugruntowany port wycieczkowy. Miasto położone jest na zachodnim wybrzeżu Norwegii, na półwyspie Bergenhalvoyen i jest czasem określane jako miasto Siedmiu Gór. Bergen jest miastem międzynarodowym, pełnym historii i tradycji,duzym miastem z urokiem i atmosfera małego miasteczka. Miasto otoczone jest jednym z najbardziej spektakularnych atrakcji turystycznych - norweskimi fiordami, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Niektóre z instytucji kulturalnych w mieście to m.in. teatry, takie jak Den Nationale Scene, sala koncertowa Grieg Hall orkiestr, takich jak Bergen Philharmonic Orchestra, założona w 1765 roku, zespoły w tym Bergen Woodwind Quintet i tanecznych, takich jak Carte Blanche. Festiwale, ktore odbyły się w mieście to Międzynarodowy Festiwal Bergen oraz Bergen International Film Festival.

Port miasta jest największym portem w Norwegii, z promami do Hirtshals w Danii. Bergen jest południowym terminalem z Hurtigruten, Coastal Express, który działa codziennie wzdłuż wybrzeża do Kirkenes. Katamarany pasażerskie kursują również z Bergen do Haugesund i Stavanger oraz na północ do Sognefjord i Nordfjord.