Prom Stromstad do Sandefjord

Trasa promowa Stromstad Sandefjord łączy Szwecja z Norwegia i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Stromstad - Sandefjord

  • Fjord Line
    • 14 przeprawy w tygodniu 2 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Color Line

Średnia cena promu Stromstad Sandefjord

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Stromstad Sandefjord to samochod + 2 pasażerów.

Stromstad - Przewodnik

Miasto Stromstad znajduje się w Västra Götaland w Szwecji. Miasto ma niewielką populację około 6500, ale ze względów historycznych jest nadal klasyfikowany jako miasto. Położony przy ujściu rzeki Stromsan, miasto może prześledzić jego początków do 1500 roku, gdzie drewno było transportowane do sprzedawanych wzdłuż rzeki, do statków oczekujących w porcie. Z czasem miasto stało się ważnym ośrodkiem żeglugi, a następnie w drugiej połowie 18 wieku miasto rozinelo sie podczac wielkiej epoki połowowej śledzia. Jednocześnie stworzono podstawy do tego, co było później, aby stać się głównym symbolem Stromstad - uzdrowisko Stromstad.

Najstarsza część miasta to Bukten, gdzie domy szeregowe można znaleźć, ze wspaniałym widokiem na port i łodzie. Domy te skonstruowano na koniec 18 wieku i podczas całego 19 wieku.

Z miejskiego portu, można poplynac promem na Sandefjord w około 2 godziny i 30 minut.

Sandefjord - Przewodnik

Norweskie miasto Sandefjord to nowoczesne miasto z ciekawą historią, piękne krajobrazy i gospodarzem wielu imprez kulturalnych.Miasto jest popularny wśród turystów i znajduje się około 120 km na południe od Oslo. Sandefjord, duży wybór restauracji i kawiarni. Niektórzy przewodnicy twierdzą Sandefjord znajduje się to, co jest prawdopodobnie najlepszą restaurację w Norwegii, który znajduje się w nowoczesnym budynku, w pobliżu portu. Również znajduje się w porcie jest sprzedawca ryb, które znane jest z doskonałej jakości swoich ryb i innych specjałów. Sandefjord posiada również urocze centrum miasta, który składa się z mieszanki starych i nowoczesnych budynków i wielu sklepów.

Jednym z najważniejszych odkryć w wieku Viking został znaleziony w grobie z Gokstadhaugen w Sandefjord.Statek z Gokstad można oglądać w Muzeum Łodzi Wikingów w Oslo.

Promy z portu miasta odjeżdżają do Stromstad oraz do innych miejsc wzdłuż wybrzeża Norwegii.