Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2635 trasach i z 682 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Dania

Dania jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy, z bogatym dziedzictwem kulturowym i wspaniałą scenerią. Ten skandynawski kraj, zamieszkały kiedyś przez Wikingów, słynie z ciekawej architektury (wiele budynków zostało zbudowanych z białego drewna i metalu) oraz ciekawej historii.

Dania jest sama w sobie bardzo atrakcyjnym miejscem, oprócz tego jednak, jej lokalizacja w południowej Skandynawii sprawia, że podróżujący mogą łatwo przedostać się do sąsiednich Niemiec lub promem do Szwecji i Norwegii, jak i również dostać się na Islandię oraz Wyspy Owcze.

Dania składa się szeregu wysp, między którymi możesz przemieszczać się mostami oraz tunelami, jednak poruszanie się między nimi promem to wciąż wygodna i przyjemna alternatywa.

Kopenhaga położona jest na wschodnim wybrzeżu największej wyspy Danii, Zelandii. Połączona jest dużym mostem oraz tunelem z miastem Malmö w Szwecji, ale można też oczywiście dostać się tam promem. Z Helsingor, położonego na północ od Kopenhagi, możesz dostać się codziennie promem do Helsingborg.

Trasy krajowe obejmują również ALS, Samso, Bornholm i Langeland.

Jutlandia, największy duński półwysep, dzieli granicę lądową z Niemcami, jednak wielu podróżująch, chcących dostać się na jedną z duńskich wysp, wybiera drogę morską ze wschodu Niemiec. Obecnie promy wypływają codziennie z Rostocku w Mecklenburg-Vorpommern do Gedser na południowym krańcu Sjaelland oraz między Puttgarden a Rodby.

Promy łączące Anglię z Danią zostały wycofane w 2014 roku, po prawie 140 latach funkcjonowania.

Kopenhaga jest głównym skupiskiem turystycznym tego kraju. Najczęściej odwiedzaną atrakcją jest park rozrywki Tivoli Gardens, który został otwarty w 1843 roku, oferujący niesamowite kolejki, teatr, a także wspaniałe sale wystawowe.

Zoo w Kopenhadze jest również bardzo popularne: znajdziesz tam zwierzęta ze wszystkich siedmiu kontynentów, w tym lwy afrykańskie, niedźwiedzie polarne i słonie.

W Billund (Jutlandia) znajduje się słynny Legoland, a także pierwsza fabryka tej słynnej marki zabawek. Park został otwarty pod koniec 1960 roku i przyciąga ponad 1,9 milionów odwiedzających rocznie. Dysponuje ponad 40 kolejkami w tym czterema roller costerami i popularną strefą Mini Land, gdzie znajdują się modele krajobrazów, miast i budynków wykonanych w całości z klocków Lego.

Inne popularne zabytki to Lalandia Billund AquaDome oraz rzeźba Małej Syrenki przy promenadzie Langelinie w Kopenhadze.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

 • Scandlines
  • Uzyskaj cenę
 • Color Line
  • Uzyskaj cenę
 • Fjord Line
  • Uzyskaj cenę
 • Stena Line
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Trasy i Porty w Dania