Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Dania

Dania jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy, z bogatym dziedzictwem kulturowym i wspaniałą scenerią. Ten skandynawski kraj, zamieszkały kiedyś przez Wikingów, słynie z ciekawej architektury oraz ciekawej historii.

Co można zobaczyć i robić w Dani?

Dania jest sama w sobie bardzo atrakcyjnym miejscem, oprócz tego jednak, jej lokalizacja w południowej Skandynawii sprawia, że podróżujący mogą łatwo przedostać się do sąsiednich Niemiec lub promem do Szwecji i Norwegii, jak i również dostać się na Islandię oraz Wyspy Owcze.

Dania składa się szeregu wysp, między którymi możesz przemieszczać się mostami oraz tunelami, jednak poruszanie się między nimi promem to wciąż wygodna i przyjemna alternatywa.

Kopenhaga położona jest na wschodnim wybrzeżu największej wyspy Danii, Zelandii. Połączona jest dużym mostem oraz tunelem z miastem Malmö w Szwecji zwanym Oresund, ale można też oczywiście dostać się tam promem. Z Helsingor, położonego na północ od Kopenhagi, możesz dostać się codziennie promem do Helsingborg.

Trasy krajowe obejmują również przeprawy na wyspy ALS, Samso, Bornholm i Langeland.

Kopenhaga jest głównym skupiskiem turystycznym tego kraju. Najczęściej odwiedzaną atrakcją jest park rozrywki Tivoli Gardens, który został otwarty w 1843 roku, oferujący niesamowite kolejki, teatr, a także wspaniałe sale wystawowe.

W Billund (Jutlandia) znajduje się słynny Legoland, a także pierwsza fabryka tej słynnej marki zabawek. Inne popularne zabytki to Lalandia Billund AquaDome oraz rzeźba Małej Syrenki przy promenadzie Langelinie w Kopenhadze.

Jak poruszać się po Dani?

Dania posiada bardzo gęstą sieć tras rowerowych, więc zwiedzanie kraju na rowerze nie powinno być trudne. Alternatywnie można skorzystać z autobusu lub poruszać się własnym autem.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Dani?

Do Dani bardzo łatwo dotrzeć promem ze względu na liczne połączenia promowe. Promy kursują do portów w Ronne, Gedser, Hirtshals. Polacy najchętniej podróżują na trasie Rostock do Gedser lub z Kristiansand do Hirtshals.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Dani z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Dani. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Scandlines
  • Uzyskaj cenę
 • Fjord Line
  • Uzyskaj cenę
 • Color Line
  • Uzyskaj cenę
 • Stena Line
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Dania opinie

 • "Hirthals-Bergen"

  Miły rejs, uprzejma i dyskretna obsługa. Kajuta wygodna, można się wyspać i umyć

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super"

  Wszystko wyszło jak najlepiej

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "polecam Fjord Line"

  Jestem bardzo zadowolony z usług Fjord Line opinię moją popiera moja rodzina podróżująca wraz ze mną. Dziękujemy bartłomiej J.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Opinia o rejsie"

  Bardzo miła i sprawna obsługa , przyjemna podróż

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Dania - Trasy i Porty