COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Dania

Dania jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy, z bogatym dziedzictwem kulturowym i wspaniałą scenerią. Ten skandynawski kraj, zamieszkały kiedyś przez Wikingów, słynie z ciekawej architektury oraz ciekawej historii.

Co można zobaczyć i robić w Dani?

Dania jest sama w sobie bardzo atrakcyjnym miejscem, oprócz tego jednak, jej lokalizacja w południowej Skandynawii sprawia, że podróżujący mogą łatwo przedostać się do sąsiednich Niemiec lub promem do Szwecji i Norwegii, jak i również dostać się na Islandię oraz Wyspy Owcze.

Dania składa się szeregu wysp, między którymi możesz przemieszczać się mostami oraz tunelami, jednak poruszanie się między nimi promem to wciąż wygodna i przyjemna alternatywa.

Kopenhaga położona jest na wschodnim wybrzeżu największej wyspy Danii, Zelandii. Połączona jest dużym mostem oraz tunelem z miastem Malmö w Szwecji zwanym Oresund, ale można też oczywiście dostać się tam promem. Z Helsingor, położonego na północ od Kopenhagi, możesz dostać się codziennie promem do Helsingborg.

Trasy krajowe obejmują również przeprawy na wyspy ALS, Samso, Bornholm i Langeland.

Kopenhaga jest głównym skupiskiem turystycznym tego kraju. Najczęściej odwiedzaną atrakcją jest park rozrywki Tivoli Gardens, który został otwarty w 1843 roku, oferujący niesamowite kolejki, teatr, a także wspaniałe sale wystawowe.

W Billund (Jutlandia) znajduje się słynny Legoland, a także pierwsza fabryka tej słynnej marki zabawek. Inne popularne zabytki to Lalandia Billund AquaDome oraz rzeźba Małej Syrenki przy promenadzie Langelinie w Kopenhadze.

Jak poruszać się po Dani?

Dania posiada bardzo gęstą sieć tras rowerowych, więc zwiedzanie kraju na rowerze nie powinno być trudne. Alternatywnie można skorzystać z autobusu lub poruszać się własnym autem.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Dani?

Do Dani bardzo łatwo dotrzeć promem ze względu na liczne połączenia promowe. Promy kursują do portów w Ronne, Gedser, Hirtshals. Polacy najchętniej podróżują na trasie Rostock do Gedser lub z Kristiansand do Hirtshals.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Dani z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Dani. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 47 Przeprawy Dziennie 45 min
  • Uzyskaj cenę
  • 14 przeprawy w tygodniu 3 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
  • 7 Przeprawy Dziennie 3 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
  • 7 przeprawy w tygodniu 10 godz
  • Uzyskaj cenę

Dania opinie

 • "Na prawde dobry statek!"

  Podrozowalem ostatnio na statku Stena Britannica z Harwich do Hook of Holland i jestem pod wrazeniem! Statki tego przewoznika sa nowe. Wszystko wyglada nowoczenie i profesjonalnie. Kabiny sa czyste i dobrze wyposazone, w kabinie TV z plaskim ekranem oraz internet. Menu w restauracji wyglada bardzo zachecajaco, jedynie ceny drinkow sa wygorowane. Moja ocena tego statku – powyzej sredniej. Z pewnoscia polece tego przewoznika moim znajomym!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Stena Lynx"

  Szybki statek – bardzo przyjemny salon, rozsadne ceny .

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Stena Europe 5*"

  Uwielbiam ten statek! Luksus czuje sie w powietrzu! Obsluga statku rewelacyjna - szczegolnie na trasie z Fishguard o 2:45 rano! Pozdrawiam!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Przyjemny rejs"

  Płynąłem z przewoźnikiem Stena Line na trasie Holyhead Dublin i jestem zadowolony z ich usług. Na statku jest wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi, dlatego moje dzieci w wieku 13, 10 i 7 miło spędziły czas podczas rejsu. Jedynym problem było dla mnie słuchanie tej samej płyty z muzyką Curious George. Czy ktoś może to zmienić?

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Dania - Trasy i Porty