Puttgarden do Rodby Prom

Puttgarden Rodby polaczenie laczy Niemcy z Dania. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Scandlines. Polaczenie odbywa sie do 44 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Puttgarden Rodby zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Puttgarden - Rodby Armatorzy Promowi

  • Scandlines
    • 44 Przeprawy Dziennie 45 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Puttgarden Rodby

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Puttgarden Rodby to samochod + 2 pasazerów.

Puttgarden Przewodnik

Puttgarden to wieś i port położony na niemieckiej wyspie Fehmarn i leży na ważnym szlaku między Niemcami i Danią. Oba kraje są oddzielone prze 18 km szeroka cieśniną Fehmarn Belt w zachodniej części Morza Bałtyckiego. Od średniowiecza aż do 1864r, wyspa Fehmarn była częścią duńskiego Księstwa Szlezwiku. Gdy księstwo podzielono w 1544 roku, zostalo częścią księstwa Jana Starszego. Po jego śmierci w 1580 roku, bez spadkobierców, Fehmarn stał się częścią Księstwa Schleswig-Holstein-Gottorp. Po Wielkiej Wojnie Północnej, Fehmarn wraz z resztą Schleswig była zjednoczona z duńska korona. W 1864 roku przeszedł do Prus Szlezwik wyniku II Schleswig Wojny.

Terminal promowy został zbudowany w 1961/63 w Puttgarden i jednocześnie Fehmarn została połączona z lądem mostem. W latach 1945 i 1963, trasa promem z Niemiec Zachodnich do Danii dzialala między Großenbrode i Gedser. Od zakończenia Great Belt Fixed Link w Danii, trasa przez Puttgarden stała się mniej wykorzystywana przez pociągi, ale port jest nadal używany przez promy Scandlines.

Promy plywaja przez cieśninę między Puttgarden i Rodby w Danii z czasem przejścia około 45 minut.

Rodby Przewodnik

Duńskie miasto i port Rodby znajduje się na wyspie Lolland.Miasto znane jest z popularnego parku wodnego i wakacyjnego centrum, Lalandia Holiday Centre, który jest największą atrakcją miasta.Park ma Aquadome, gdzie goście mogą cieszyć się tropikalnym klimatem i cieszyć się zjeżdżalniami wodnymi oraz wiele innych działań na bazie wody. W parku znajduje się również wiele restauracji, sklepów i wiele atrakcji, w tym Monky Tonky Land, mini-golf, stok narciarski, lodowisko i kręgielnia.

Lolland jest znany również jako "naleśnik wyspie" ze względu na jego płaskości: najwyższy szczyt całej wyspie jest 25 m nad poziomem morza, co jest na obrzeżach miejscowości Horslunde.Wyspa jest ważnym autostrady komunikacji, między innymi dla Niemców podczas II wojny światowej. Historycznie, burak cukrowy był uprawiany w Lolland i nadal jest głównym przemysłem, widoczne z dużej liczby pól buraków cukrowych.

Miasto słynie również z promów do Puttgarden w Niemczech, w jednej z najbardziej ruchliwych tras promowych używanych w Europie, z dużymi promami wychodzących co 30 minut, prawie całą dobę. Port tego miasta znajduje się około 5 km na południowy zachód od miasta.