Prom Puttgarden do Rodby

Puttgarden Rodby polaczenie laczy Niemcy z Dania. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Scandlines. Polaczenie odbywa sie do 46 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Puttgarden Rodby zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Puttgarden - Rodby

Średnia cena promu Puttgarden Rodby

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Puttgarden Rodby to samochod + 2 pasażerów.

Puttgarden - Przewodnik

Puttgarden to wieś i port położony na niemieckiej wyspie Fehmarn i leży na ważnym szlaku między Niemcami i Danią. Oba kraje są oddzielone przez 18 km szeroką cieśninę Fehmarn Belt w zachodniej części Morza Bałtyckiego.

Terminal promowy został zbudowany w 1961/63 w Puttgarden i jednocześnie Fehmarn została połączona z lądem mostem. W latach 1945 i 1963, trasa promem z Niemiec Zachodnich do Danii istniała między Großenbrode i Gedser. Od zakończenia Great Belt Fixed Link w Danii, trasa przez Puttgarden stała się mniej wykorzystywana przez pociągi, ale port jest nadal używany przez promy Scandlines.

Przeprawy promowe przez cieśninę między Puttgarden i Rodby w Danii trwają około 45 minut.

Rodby - Przewodnik

Duńskie miasto i port Rodby znajduje się na wyspie Lolland. Rodby znane jest z popularnego parku wodnego i wakacyjnego centrum, Lalandia Holiday Centre, który jest największą atrakcją miasta.Park ma Aquadome, gdzie goście mogą cieszyć się tropikalnym klimatem i zjeżdżalniami wodnymi oraz wieloma innymi działaniami na bazie wody. W parku znajduje się również wiele restauracji, sklepów i wiele atrakcji, w tym Monky Tonky Land, mini-golf, stok narciarski, lodowisko i kręgielnia.

Lolland jest znany również jako "wyspa naleśnik" ze względu na płaskie ukształtowanie terenu. Najwyższy szczyt całej wyspie jest 25m, n.p.m, co jest na obrzeżach miejscowości Horslunde. Lolland ma głębokie tradycje związane z uprawą buraków cukrowych.

Miasto słynie również z promów do Puttgarden w Niemczech, w jednej z najbardziej ruchliwych tras promowych w Europie, z promami wychodzących co 30 minut, prawie całą dobę. Terminal promowy znajduje się około 5 km na południowy zachód od Puttgarden.