Kristiansand do Hirtshals Prom

Kristiansand Hirtshals trasa promowa laczy Norwegia z Dania i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Fjord Line obsluguje do 3 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 2 godziny 15 minuty gdy Color Line serwis operuje do 14 razy w tygodniu trwajacym od 3 godz 15 min.

To daje 35 przeplyniecia tydzien na trasie Kristiansand Hirtshals pomiedzy Norwegia i Dania. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Kristiansand do Hirtshals Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Norwegia do Danii.

Kristiansand - Hirtshals Armatorzy Promowi

  • Fjord Line
    • 3 Przeprawy Dziennie 2 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę
  • Color Line
    • 14 przeprawy w tygodniu 3 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Kristiansand Hirtshals

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Kristiansand Hirtshals to samochod + 2 pasazerów.

Kristiansand Przewodnik

Norweskie miasto Kristiansand znajduje się w Vest-Agder hrabstwie i jest piątym co do wielkości miastem w Norwegii. Miasto zostało założone w 1641 przez króla Christiana IV. Część nazwy "Sand" odnosi się do piaszczystego cypla, na ktorym miasto zostało zbudowane. Wielu turystów odwiedza miasto, szczególnie w miesiącach letnich, a szczególnie ważne jest Zoo Kristiansand i Park rozrywki, która jest tuż na wschód od miasta. Z prawie 1 mln zwiedzających w 2012 roku, zoo jest rzeczywiście drugą najczęściej odwiedzaną atrakcją Norweska, po Holmenkollen. Większość zwierząt w zoo są przedstawione w ich naturalnym środowisku. Zwierzęta na wybiegu to wilki, lwy, tygrysy i rysie. Choć park rozrywki jest otwarty w okresie letnim, to zoo jest otwarte przez cały rok.

Port miasta zapewnia połączenia promowe do miejsc w Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii. Dwie główne trasy, które działają z Kristiansand prowadza do Göteborgu w Szwecji, który rozpoczyna się i kończy w Newcastle w Wielkiej Brytanii, a do Hirtshals w Danii. Terminal promowy ma dobre uslugi dla pasazerow, które obejmują telefony publiczne, toalety, sklep spożywczy oraz dobry dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Hirtshals Przewodnik

Znajdujacy sie na gorze Jutlandzkim Polwyspie w polnocnej Danii, Hirtshals to miasto i port na wybrzezu wyspy Vendsyssel-Thy.Miasto to zostalo opracowane wokol sztucznego portu, ktory zostal zbudowany miedzy 1919,a 1931 rokiem. W 1925 roku linia kolejowa Hjørring-Hirtshals zostala otwarta by polaczyc port Hirtshals z dunska siecia kolejowa. W 1966 roku port zostal rozbudowany i stal sie jednym z najwiekszych portow rybackich w Danii. Rybolowstwo odgrywa duza role dla miasta i jego mieszkancow, podobnie jak turystyka i wynajem domow letnich. W związku z polaczeniami promowymi z Norwegii, sklepy w Hirtshals rozwijaja sie na duza liczbe turystow, szczegolnie Norwegow, ktorzy robia zakupy w malym miasteczku przez caly rok.Popularną atrakcją turystyczną w miescie to Nordsoen Oceanarium i jest jednym z najwiekszych akwariow w Europie.Akwarium ma ponad 70 roznych gatunkow w jej kolekcjach.

Z portu odplywają promy do Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seydisfjordur i Tórshavn