COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Niemcy

Niemcy to największy kraj w Europie Środkowej, oferujący wiele atrakcji od supernowoczesnych miast do pięknych południowych regionów u pogranicza Alp. Najbardziej popularne porty to Kilonia, Rostock i Travemunde. Możesz się z nich dostać do Szwecji, Danii, Finlandii, Litwy, Łotwy i Norwegii.

Co można zobaczyć i robić w Niemczech?

W Berlinie wybierz się na spacer do ikonicznej Bramy Brandenburskiej lub Checkpoint Charlie - przejście graniczne i muzeum dawnego Muru Berlińskiego. Bajkowy zamek Neuschwanstein w Alpach bawarskich należy do najpopularniejszych atrakcji w Europie. Ciekawych miejsc do zwiedzania w Niemczech można wyliczać bez końca, a wśród nich wiele znajduje się na liście UNESCO.

Niemcy bardzo często są krajem tranzytowym dla Polaków w drodze do Anglii lub Skandynawii.

Jak poruszać się po Niemczech?

Niemcy słynną z bardzo dobrych autostrad. Istnieje też gęsta sieć połączeń kolejowych i autobusowych. W Berlinie można poruszać się metrem.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom z Niemiec?

Niemieckie porty to doskonały punkt wypadowy do Szwecji, Norwegii i Danii. Port Sassnitz to alternatywna opcja dla Polaków podróżujących do Szwecji i można się stamtąd dostać również na wyspę Bornholm, podczas gdy Rostock jest miejscem skąd odchodzą promy do Rosji. Przeprawa promowa z Niemiec do Trelleborga trwa 4h, czyli o połowę krócej niż ze Świnoujścia.

Najkrótszym i najczęstszym rejsem (trasa ma długość tylko 19 kilometrów) jest połączenie promowe między Rødby (Lolland, Dania) a Puttgarden, małą wioskią na wyspie Fehmarn. Podróż trwa około 45 minut i co godzinę odchodzą dwa promy.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Niemiec z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe z/ do Niemiec. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 47 Przeprawy Dziennie 45 min
  • Uzyskaj cenę
  • 19 przeprawy w tygodniu 8 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę
  • 14 przeprawy w tygodniu 4 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
  • 7 przeprawy w tygodniu 20 godz
  • Uzyskaj cenę

Niemcy opinie

 • "Na prawde dobry statek!"

  Podrozowalem ostatnio na statku Stena Britannica z Harwich do Hook of Holland i jestem pod wrazeniem! Statki tego przewoznika sa nowe. Wszystko wyglada nowoczenie i profesjonalnie. Kabiny sa czyste i dobrze wyposazone, w kabinie TV z plaskim ekranem oraz internet. Menu w restauracji wyglada bardzo zachecajaco, jedynie ceny drinkow sa wygorowane. Moja ocena tego statku – powyzej sredniej. Z pewnoscia polece tego przewoznika moim znajomym!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Stena Lynx"

  Szybki statek – bardzo przyjemny salon, rozsadne ceny .

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Stena Europe 5*"

  Uwielbiam ten statek! Luksus czuje sie w powietrzu! Obsluga statku rewelacyjna - szczegolnie na trasie z Fishguard o 2:45 rano! Pozdrawiam!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Przyjemny rejs"

  Płynąłem z przewoźnikiem Stena Line na trasie Holyhead Dublin i jestem zadowolony z ich usług. Na statku jest wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi, dlatego moje dzieci w wieku 13, 10 i 7 miło spędziły czas podczas rejsu. Jedynym problem było dla mnie słuchanie tej samej płyty z muzyką Curious George. Czy ktoś może to zmienić?

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Niemcy - Trasy i Porty