COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Rodby - Puttgarden jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Dania do Niemiec.

Przewoźnicy Promowi - Rodby - Puttgarden

  • 45 Sailings Daily 45 min
  • Get price

Opinie na temat Prom Rodby - Puttgarden

 • "Opinia"

  Profesjonal

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Rewelacynie "

  Podróż przebiegła super, zero komplikacji i wszystko przebiegło sprawnie i doskonale.

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Rodby do Puttgarden

Rodby Puttgarden polaczenie laczy Dania z Niemcy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Scandlines. Polaczenie odbywa sie do 45 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Rodby Puttgarden zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Rodby - Przewodnik

Rodby jest duńską miejscowość położona na wyspie Lolland. Miasto znane jest głównie z promów do Puttgarden w Niemczech, jednej z najcięższych tras promowych używanych w Europie, z dużymi promami odplywajacymi co 30 minut, prawie całą dobę. Port tego miasta znajduje się około 5 km na południowy zachód od miasta.

Lolland jest znany również jako "wyspa naleśnikow" ze względu na jego płaskośc: najwyższy szczyt na wyspie ma 25 m nad poziomem morza, ktory jest na obrzeżach miejscowości Horslunde. Wyspa jest ważnym punktem komunikacji, między innymi dla Niemców podczas II wojny światowej. Historycznie, burak cukrowy był uprawiany w Lolland i nadal jest głównym przemysłem, widoczne z dużej liczby pól buraków cukrowych.

Miasto słynie również z popularnego parku wodnego i wakacyjnego centrum, Lalandia Holiday Centre, który jest największą atrakcją miasta. Park ma Aquadome, gdzie goście mogą cieszyć się tropikalnym klimatem i zjeżdżalniami oraz wiele innych działań na bazie wody. W parku znajduje się również wiele restauracji, sklepów i wiele atrakcji, w tym Monky Tonky Land, mini-golf, stok narciarski, lodowisko i kręgielnia.


Puttgarden - Przewodnik

Niemiecki wieś Puttgarden znajduje się na wyspie Fehman i leży na ważnym szlaku między Niemcami i Danią.Pas Fehmarn, 18 km szerokości cieśnina w zachodniej części Morza Bałtyckiego, oddzielić oba kraje.terminal promowy kolejowa została zbudowana w Puttgarden w 1961/63, a w tym samym czasie Fehmarn została połączona z lądem mostem. W latach 1945 i 1963, trasy promowych z Niemiec Zachodnich do Danii uciekł między Großenbrode i Gedser. Od zakończenia Wielki Bełt Fixed link w Danii, trasa przez Puttgarden stał się mniej wykorzystywany przez pociągi, ale port jest nadal używany przez promy Scandlines.

Z średniowiecza do 1864 Fehmarn wyspa była częścią duńskiego Księstwa Szlezwiku. Gdy księstwo podzielono w 1544 roku, stanowiła ona część księstwa Jana Starszego. Po jego śmierci w 1580 roku, bez spadkobierców, Fehmarn stał się częścią Księstwa Schleswig-Holstein-Gottorp. Po Wielkiej Wojny Północnej Fehmarn wraz z resztą Schleswig była zjednoczona z duńską koronę. W 1864 roku przeszedł do Prus Szlezwik w wyniku II wojny Schleswig.

Prom działa przez cieśninę między Puttgarden i Rodby w Danii w czasie przejścia na około 45 minut.